Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII - Ewelina Bachul

koncert

Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII - Ewelina Bachul

Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII - Ewelina Bachul - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII - Ewelina Bachul

Najwspanialsze utwory muzyki klasycznej, wirtuozi organów i magia liczącego kilkaset lat Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Połączenie tych trzech elementów sprawia, że Tynieckie Recitale Organowe koniecznie należy wpisać do wakacyjnego kalendarza! Na koncerty w ramach tegorocznej edycji wydarzenia zapraszamy w cztery lipcowe niedziele: 10, 17, 24 i 31.07.2022, o godz. 16.00.

Organizatorami są Centrum Kultury Podgórza i Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Magiczny Kraków, dwutygodnik miejski Kraków.pl oraz telewizja miejska Kraków.pl.
Program
Mieczysław Surzyński (1866-1924)
Improwizacje na temat „Święty Boże", op. 38

Feliks Nowowiejski (1877-1946)
Preludium: Adoremus, op. 31 no 2

Adam Hławiczka (1908-1995)
Wierzyć mię Panie ucz

Jan Nepomucen Bobrowicz (1805-1881)
6 walców i polonez op. 11 na flet i gitarę

Zbigniew Bargielski (*1935)
Notturno na flet i gitarę (1986) – prawykonanie

Konstanty Gorski (1859-1924)
Fantazja organowa f-moll

Ewelina Bachul - organy

Organistka, w 2018 r. ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. Jest także absolwentką (dyplom
z wyróżnieniem) studiów na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim, Wydział Artystyczny w Cieszynie. Otrzymała stypendium Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium Burmistrza Miasta Cieszyna. Zdobyła nagrody na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach solowych i kameralnych, m.in. w Sankt-Petersburgu (Rosja), Warszawie, Krakowie, Mielcu, Nowym Sączu, Bielsku-Białej.

Występuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą (Czechy, Rosja, Litwa). Uczestniczyła w kursach interpretacji muzyki organowej i improwizacji, prowadzonych przez: Davida Titteringtona, Gerharda Gnanna, Ludgera Lohmanna, Christophe’a Mantoux, Desmonda Huntera, Dalibora Miklavcica, Wolfganga Seifena, Pietera van Dijka, Nigela Allcoata. Nagrała dwie solowe monograficzne płyty: ORG-homage! (2017) oraz CANTUS FIDEI IN ORGANIS TRADITUS (2020). Jej nagrania płytowe były emitowane w belgijskim Organroxx Radio, Programie Drugim Polskiego Radia, Polskim Radiu Katowice. W kręgu jej zainteresowań znajduje się muzyka romantyczna i współczesna – dokonała kilku prawykonań utworów współczesnych polskich kompozytorów. Jest nauczycielem Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Bielsku-Białej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII - Ewelina Bachul

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert