Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII - Tadeusz Barylski

koncert

Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII - Tadeusz Barylski

Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII - Tadeusz Barylski - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII - Tadeusz Barylski

Najwspanialsze utwory muzyki klasycznej, wirtuozi organów i magia liczącego kilkaset lat Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Połączenie tych trzech elementów sprawia, że Tynieckie Recitale Organowe koniecznie należy wpisać do wakacyjnego kalendarza! Na koncerty w ramach tegorocznej edycji wydarzenia zapraszamy w cztery lipcowe niedziele: 10, 17, 24 i 31.07.2022, o godz. 16.00.

Organizatorami są Centrum Kultury Podgórza i Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Magiczny Kraków, dwutygodnik miejski Kraków.pl oraz telewizja miejska Kraków.pl.

Program
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Fantazja super „Komm, Heiliger Geit” BWV 651

Tadeusz Barylski (1989- )
Improwizacja „Fantazja Jasnogórska”
Intrada
Bogurodzica
Apel

Cesar Franck (1822-1890)
Fantazja A-dur

Flor Peeters (1903-1986)
Concert Piece op.52a
Tadeusz Barylski - organy
Pochodzący z Częstochowy organista, pianista i pedagog. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat, w Zespole Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy i dra Daniela Prajznera oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie fortepianu prof. Hanny Kryjak oraz dra Huberta Salwarowskiego. Warsztat doskonalił podczas mistrzowskich kursów organowych i fortepianowych pod kierunkiem wybitnych profesorów z Europy i USA. Wciąż rozwija swoje umiejętności gry na organach. Obecnie kształci się na studiach podyplomowych pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, gdzie pracuje nad sztuką improwizacji organowej.

Jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia Fiori Musicali, promującego muzykę klasyczną i młodych wyróżniających się wykonawców. Wraz ze stowarzyszeniem organizuje cykliczne koncerty muzyki organowej w Koniecpolu, na Jasnej Górze oraz w małych miejscowościach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jego aktywna działalność koncertowa obejmuje zarówno recitale organowe, ja i występy z licznymi solistami, chórami, orkiestrami i zespołami kameralnymi. Jest tegorocznym Stypendystą Prezydenta Miasta Częstochowy dla uzdolnionych artystycznie, które w przeszłości odbierał już trzykrotnie. W swoim dorobku ma dwie płyty organowe, zawierające repertuar od Jana Sebastiana Bacha po muzykę XX wieku, nagrane w najbardziej znanych sanktuariach maryjnych na terenie Polski: w Krzeszowie i na Jasnej Górze. Zawodowo pełni funkcję organisty i chórmistrza w Sanktuarium św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej oraz prowadzi klasę fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII - Tadeusz Barylski

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert