Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII - Krzysztof Musiał

koncert

Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII - Krzysztof Musiał

Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII - Krzysztof Musiał - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII -Krzysztof Musiał

Najwspanialsze utwory muzyki klasycznej, wirtuozi organów i magia liczącego kilkaset lat Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Połączenie tych trzech elementów sprawia, że Tynieckie Recitale Organowe koniecznie należy wpisać do wakacyjnego kalendarza! Na koncerty w ramach tegorocznej edycji wydarzenia zapraszamy w cztery lipcowe niedziele: 10, 17, 24 i 31.07.2022, o godz. 16.00.

Organizatorami są Centrum Kultury Podgórza i Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Magiczny Kraków, dwutygodnik miejski Kraków.pl oraz telewizja miejska Kraków.pl.

Program
Louis Vierne (1870–1937)
II Symfonia organowa op. 20
Choral

Georg Phillip Telemann (1681-1767)
Fantazja e-moll No. 9
Siciliana
Vivace

Pietro Locatelli (1695-1764)
Kaprys D-dur op. 3 No. 23, Il Labirinto armonico

Franz Liszt (1811–1886)
Fantazja i fuga na temat chorału Ad nos, ad salutarem undam
Krzysztof Musiał - organy
Urodził się w 1992 roku w Brzesku. Naukę gry na organach rozpoczął
w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie i kontynuował ją w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasach prof. dra hab. Andrzeja Białki (dyplom z wyróżnieniem). W ramach programu Erasmus+ studiował również w Musikhochschule Lübeck (klasa prof. Arvida Gasta). Obecnie jest doktorantem krakowskiej Akademii Muzycznej. Jest laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów organowych, m.in. III nagrody na X Międzynarodowym Konkursie im. Mikaela Tariverdieva w Kaliningradzie (2017), III nagrody na VI Międzynarodowym Konkursie im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu (2017) oraz
II nagrody na VI Ogólnopolskim Konkursie Organowym im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie (2017). Zdobywał także wyróżnienia za wykonawstwo utworów Johanna Sebastiana Bacha.

Interesuje się również muzyką kameralną. Wraz z Jakubem Woszczalskim wykonuje utwory przeznaczone na duo organowe, a ich współpraca została doceniona podczas Konkursu Muzyki Organowej i Organowo-Kameralnej "Artem Cameralem Promovere" w Mielcu (2016), gdzie zdobyli
I nagrodę oraz dalsze wyróżnienia. Zostali również finalistami I Międzynarodowego Konkursu Duetów Organowych „A Quattro Mani” w Nowym Sączu (2018).

Występował jako solista i kameralista podczas międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali, a wśród nich są m.in. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Staromiejskie Koncerty Organowe w Poznaniu, Tynieckie Recitale Organowe, Festiwal Organowy Młodych w Sejnach, czy Wieczory Tumskie we Wrocławiu. Koncertował również we Francji, Holandii, Libanie, Niemczech, Rosji i na Litwie.

Dokonał nagrań dla Polskiego Towarzystwa Bachowskiego, które wydane zostały na płycie "Młodzi Organiści w Koncertach u św. Marcina" w 2018 roku. Brał czynny udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez krajowych i zagranicznych pedagogów, m.in. Johannesa Gefferta, Lorenzo Ghielmiego, Gerharda Gnanna, Bernharda Haasa, Michela Radulescu, Juliana Gembalskiego i Józefa Serafina.

Pracuje w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia w Krakowie oraz Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku. Jest również członkiem Komisji Muzyki Kościelnej w Archidiecezji Krakowskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII - Krzysztof Musiał

Wysmienity!!! Organy fantastyczne!!! Altowka tez swietna, szkoda tylko ze pan Jan schowal sie na gorze przy organach a nie zagral przed oltarzem jak to zwykle bywa :-(
Dotti 18.07.2022 13:46
Tynieckie Recitale Organowe ROK XLVIII - Krzysztof Musiał
Kraków, 17.07.2022
Opactwo Benedyktynów w Tyńcu

Polecane z kategorii koncert