koncert Voo Voo

Voo Voo - Przekrojowo

koncert Voo Voo

Voo Voo - Przekrojowo

Voo Voo - Przekrojowo - Bilety na koncert

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem. Wojciech Waglewski ze swoimi muzykami stworzyli i tworzą historię polskiego rocka i muzyki. Są niebywale twórczy i doskonale łączą klasykę z nowoczesnością.

Czy Voo Voo gra jazz? Tak, bo w tej muzyce jest jazzu nieskończoność i rozpęd...
Czy gra rocka? Tak, bo w tej muzyce jest rocka prostota i motoryka...
Czy gra coś jeszcze? Na pewno!

W dorobku grupy jest dziś około 40 płyt oraz rokrocznie blisko 100 koncertów! Nagrywają i koncertują od duetów: Wojciech Waglewski & Mateusz Pospieszalski, Wojciech Waglewski & Bartek „Boruta” Łęczycki, w ścisłym składzie (Wojciech Waglewski – gitary, śpiew, Mateusz Pospieszalski - saksofony, śpiew; Karim Martusewicz - bas, Michał Bryndal - perkusja) oraz – jako się rzekło - z wyjątkowymi gośćmi.

W przypadku nawet najbardziej rockowych dokonań tego bandu słychać elementy muzyki etnicznej, czasem takie też niekonwencjonalne instrumentarium. Zespół lubi też dialogować z artystami z wielu stron świata (od Azji, przez Podhale, po Amerykę Południową i Afrykę). Wszystko to składa się na sztukę daleką od utartych podziałów i skostniałych rygorów. I jest to zawsze „artystyczna wypowiedź bezpretensjonalna”. A ten ostatni fakt potrafią odnotować i docenić nawet ci, którzy jakoś specjalnie nie sympatyzują z Voo Voo.

Po spokojnej, klimatycznej płycie „7”, Voo Voo wróciło w 2019 z nowym albumem „Za niebawem”. Premierowy materiał stawiał na żywioł, rytm i mocniejsze gitarowe akcenty. Więcej też tym razem odniesień do spraw społecznych i pytań o kondycję człowieka w tych pogmatwanych czasach.

Gościnnie na płycie wystąpiły Natalia i Paulina Przybysz, razem ze swoją mamą Anną. Pojawił się także 27-osobowy perkusyjny zespół szkoły RitmoBloco. Za muzykę i słowa jak zawsze odpowiada Wojciech Waglewski natomiast miksem i produkcją muzyczną płyty zajął się Piotr EMADE Waglewski. Pierwszym singlem zapowiadającym płytę jest piosenka „Się poruszam 1”. Powstał do niej teledysk z udziałem Nadii Vadori-Gauthier, francuskiej doktor sztuk performatywnych, która od 2015 roku, po zamachu na redakcję Charlie Hebdo, minutą tańca dziennie wyraża swój sprzeciw wobec przemocy.

Na koncercie "Przekrojowo" usłyszymy nie tylko utwory z ostatnich płyt, ale również niespodzianki z całej muzycznej kariery zespołu Voo Voo. Zapraszamy!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Voo Voo - Przekrojowo

Rewelacyjny kameralny koncert, cudowna atmosfera, Voo Voo niezmiennie w formie.
Świetny koncert, jednak przy mocniejszym uderzeniu bezpośrednie sąsiedztwo głośnika nieco dawalo się we znaki.
Wystrzałowo, poruszająco, wspaniale! .
Występ super!!! Zupełnie inne odczucia niż przy słuchaniu nagrań płytowych, bo przecież o to chodzi. Bardzo cenię sobie "dostojność" Wojciecha Waglewskiego (choć jak zaiwania solówki albo wspólnie robią hałas to ręce pracują na pełnej parze) oraz dynamit Mateusza Pospieszalskiego (bo on pracuje na scenie ciągle całym ciałem). Cała piątka to świetni instrumentaliści (oczywiście prym wiodą gitara i saksofon), więc idzie się na świetną przygodę muzyczną z wrażliwym, bardzo poetyckim tekstem. Przed pandemią byłem na duecie W&P - też bardzo smaczne!
Wspaniały koncert Voo Voo w kameralnej atmosferze - niesamowite przeżycie ! Plus bardzo dobre jedzenie i miła obsługa restauracji. Nie możemy się doczekać żeby wrócić
Fajne kameralne miejsce, bardzo dobra obsługa, a Voo Voo jak zwykle w świetnej formie.
Geniusze!!! Kolejny raz Voo Voo w mistrzowskim wykonaniu. Przepiękne, zaskakujące i zapierające dech aranżacje. Niby znasz te utwory ale nie wiesz w jakim jazzowo-rockowym kierunku artyści popłyną. I ten team spirit na scenie! Klasa dla samych siebie. Już wypatruję kolejnego koncertu...
Czarodziejski występ.
Świetny koncert, Panowie w formie, brawo!
Jak zawsze w przypadku Voo Voo koncert najwyższej próby!
Voo Voo - co można dodać. Klasa, profesjonalizm, świetna muzyka, nieprawdopodobne aranże. Bawiliśmy się doskonale.
Doskonały koncert
Było idealnie. Proszę o więcej

Polecane z kategorii koncert