koncert

Vadim Brodski - koncert muzyki żydowskiej "I skrzypce zaczęły grać"

koncert

Vadim Brodski - koncert muzyki żydowskiej "I skrzypce zaczęły grać"

Vadim Brodski - koncert muzyki żydowskiej "I skrzypce zaczęły grać" - Bilety na koncert

Vadim Brodski – wybitny skrzypek. W swojej karierze otrzymał pierwsze nagrody na wszystkich międzynarodowych konkursach skrzypcowych, w których uczestniczył: Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego (Polska 1977), Konkurs im. Paganiniego (Włochy 1984), Konkurs im. Tibora Vargi (Szwajcaria 1984). Koncertował z wieloma znakomitymi orkiestrami: Filharmonia Moskiewska, Filharmonia Petersburska, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Meksyku, London Philharmonic Orchestra, Jerozolimska Orkiestra Symfoniczna, New Jersey Symphony, Orchestre de la Suisse Romande w Genewie.
Kamila Klimczak – urodziła się w Łodzi, gdzie pobierała nauki w klasie fortepianu i w PWSFTviT, studiowała także zaocznie na Wydziale Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Występowała w realizacjach Jana Szurmieja „Skrzypek na dachu” i „Zorba” w łódzkim Teatrze Muzycznym. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 2005 rolami Duni w „Swidrygajłowie” wg „Zbrodni i kary” (reż. Janusz Gajos) i Kobiety w „Łożu” (reż. Karolina Szymczyk), a także dzięki wielu kobiecym maskom, które próbowała odsłonić w recitalu „W ciało wcielenia” (reż. Roman Dziewoński). W tym samym roku debiutowała na scenie Bagateli jako Lekarz Walentyna w „Nocy Walpurgii” (reż. W. Śmigasiewicz). Z równym powodzeniem odnajduje się w rolach śpiewanych i komediowych, co dramatycznych, znakomicie czuje się w repertuarze klezmerskim i kabaretowym, ale także lirycznym
Halina Jarczyk – viol,
Dorota Imiełowska – cello,
Jacek Bylica – fortepian

Andrzej Włodarz -akordeon
W programie koncertu pieśni żydowskie: Rodzynki z migdałami, Rebeka, Kroke, Tak jak malował Pan Chagall, Piątkowy wieczór oraz utwory: Yehudit, Mein Idishe Mame, Chackełe, Gdy jedna łza, Memento Moritz, Wileński – Jewish Sketch, Ernst Bloch – Nigun, Schindler list, Fidller on the roof, Paul Schoenfield – Freilach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Vadim Brodski - koncert muzyki żydowskiej "I skrzypce zaczęły grać"

Koncert był wzruszający i pełen emocji. Dziękuję
Piękny, wzruszający, refleksyjny i utrzymany na niezwykle wysokim poziomie artystycznym koncert. Jedyny minus to poczucie niedosytu po nieco za krótkiej części z występem Vadima Brodskiego
Grał aż struny na Skrzypcach strzeliły!
Wspaniały koncert, czekam na kolejne koncerty Vadima Brodskiego
Wspaniały koncert, energia między artystami, temperament artystów niezwykły, każdy utwór wykonany przez Brodskiego i artystów z nim grających przyjmowany był z ogromnym entuzjazmem widzów. Emocje pozostały na długo.
wspaniały koncert
Wspaniały nastrojowy koncert wielka klasa, mistrza Vadima Brodskiego., a przy tym magiczne miejsce jakim jest synagoga "Pod Białym Bocianem". No i okoliczność jakim była rocznica Nocy Kryształowej Jesteśmy pod dużym wrażeniem. Ewa i Ryszard .
Cudowne wykonanie pięknej muzyki - zarówno skocznej, jak i nostalgicznej, refleksyjnej.Bardzo udany wieczór,w którym muzyka dostarczyła naszej rodzinie dużo wzruszeń. Dziękujemy..
Przepiękny koncert w niezwykłym miejscu. Chciałoby się jeszcze o wiele dłużej słuchać, prawdziwe wytchnienie w "całym tym zgiełku".

Polecane z kategorii koncert