koncert

WIELKI JUBILEUSZ MAKINO

koncert

WIELKI JUBILEUSZ MAKINO

WIELKI JUBILEUSZ MAKINO - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

WIELKI JUBILEUSZ MAKINO

Aleksander Łodzia-Kobyliński „Makino” to niezmiernie barwna postać krakowskiej estrady, pieśniarz i gitarzysta, król muzyki podwórkowej. Makino jest także osobą bardzo zasłużoną dla ochrony i restauracji zabytków Krakowa, za co był wielokrotnie odznaczany, m.in.: Nagrodą Prezydenta Miasta Krakowa „Kraków 2000” i Medalem za Odnowę Zabytków Krakowa. Otrzymał też Prometeusza, prestiżową nagrodę Stowarzyszenia „Pro Publico Bono” za działalność społeczną na rzecz dzieci pokrzywdzonych przez los.

MAKINO jest założycielem i liderem kapeli „Andrusy”, która kultywuje folklor krakowskiego Zwierzyńca. Nazwa zespołu pochodzi od funkcjonującego na krakowskim Zwierzyńcu określenia łobuziaka-dżentelmena, honorowego cwaniaka. Makino dumnie utorował podwórkowym Andrusom drogę do sławy. Zespół ma na koncie ponad 6000 koncertów na 3 kontynentach (głównie w ośrodkach polonijnych). Występował w całej Europie i 6 razy w Ameryce Północnej. Z koncertami przemierzył całą Polskę, biorąc udział w najważniejszych przeglądach i festiwalach kapel i orkiestr podwórkowych, m.in.: w Białymstoku, Katowicach, Koninie, Przemyślu, Siemianowicach Śląskich, Toruniu i Żorach. Był na nich wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Od początku jego zamiarem była kultywacja zanikającego w Krakowie folkloru miejskiego.

Udział wezmą: Skaldowie – Andrzej i Jacek Zielińscy, Prasłowianki, Monika Biderman, Paulina Bisztyga, Ryszard Brączek, Mieczysław Czuma, Lidia Jazgar, Piotr Karzełek,Robert Kasprzycki, Leszek Mazan, Magdalena Michniak, Katarzyna Siwiec, Jan Wojdak, Łukasz Żmuda, i inni…

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: WIELKI JUBILEUSZ MAKINO

ŚWIETNA ORGANIZACJA ŚWIETNY SPEKTAKL
14.06.2022 11:41
Wspaniały koncert .WSPOMNIENIE KRAKOWA KTÓREGO JUŻ NIEMA. Nieporozumieniem był występ Pani w czerwonej sukience.. Absolwentki wydział historii sztuki. . Jak można się tak bez gustu ubrać..
Jan 04.06.2022 21:03
Za mało było piosenek Makino . Mogły być w wykonaniu innych artystów, ale piosenki zespołu Andrysy.
Krystyna 02.06.2022 18:59

Polecane z kategorii koncert