spektakl

Spektakl dla dzieci "Wrażliwość" - Teatr Conieco z Białegostoku

spektakl

Spektakl dla dzieci "Wrażliwość" - Teatr Conieco z Białegostoku

Spektakl dla dzieci "Wrażliwość" - Teatr Conieco z Białegostoku - Bilety na spektakl teatralny

SPEKTAKL DLA DZIECI od lat 3 / "Wrażliwość" / TEATR CONIECO z Białegostoku / bezpłatne.

Inspiracją sztuki jest baśń J.CH. Andersena pt. "Stokrotka", jej mali bohaterowie są krzywdzeni przez człowieka, a w końcu zostają wyrzuceni jak niepotrzebne przedmioty. W tym miejscu zaczyna się nasz spektakl. Widzimy stokrotkę leżącą na ulicy i przechodzących ludzi. Scena pierwsza jest zrealizowana w technice teatru przedmiotu. Ludzie-buty i ich reakcje na porzucony kwiatek, to refleksje na temat wrażliwości ludzkiej. Pozostałe części spektaklu to marionetkowa pantomima z muzyką Agnieszki Glińskiej. W scenie drugiej podziwiamy małego Klauna opiekującego się połamanym kwiatkiem, jego smutek, troskę i poświęcenie kiedy walczy z motylem i wężem w obronie roślinki, a wreszcie wielką radość, że "Stokrotka" odżywa i znowu budzi zachwyt.
Trzecia scena przenosi nas na pole, gdzie Strach na wróble przejęty opuszczonym gniazdkiem skowronka, przymusza Wędrowca, żeby zajął się wysiadywaniem jajeczka. Potem uczy małe pisklątko latać i w końcu sam też odlatuje, zostawiając zdumionego podróżnika.
Ostatnia scena ukazuje nam wrażliwego Chłopca, który ma wspaniałe pomysły. Jego niesamowita zabawa pozwala odkryć świat dziecięcych radości.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Spektakl dla dzieci "Wrażliwość" - Teatr Conieco z Białegostoku

piekny, wartosciowy spektakl
Świetny spektakl, nastrojowy spokojny, ładny! Polecam!
Spektakl super. Bez przebodźcowania młodego widza. Podobało nam się.!

Polecane z kategorii spektakl