koncert

Wacław Zimpel + JAVVA

koncert

Wacław Zimpel + JAVVA

Wacław Zimpel + JAVVA - Bilety na koncert

Wacław Zimpel + JAVVA KONCERT
MIEJSCE: BWA, dolna sala
START: 19:00
BILETY: 30zł I Tura / 40 zł II tura / 50 zł w dniu koncertu
OPIS WYDARZENIA:
W piątek 10 grudnia w Rzeszowie, niezwykli i wartościowi artyści, koncertujący po całej kuli ziemskiej, zagrają w wyjątkowej odsłonie magiczny koncert. W BWA pojawi się Wacław Zimpel i zespół JAVVA.
Koncert dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów
WACŁAW ZIMPEL
Klasycznie wykształcony klarnecista, producent muzyczny i kompozytor. Zdobył rozgłos, grając free jazz z absolutną czołówką tej sceny. Wszechstronność i kompozytorska kreatywność sprawiły, że Zimpel bardzo szybko zaczął zgłębiać inne stylistyki i tradycje muzyczne: minimalizm, indyjską muzykę klasyczną czy marokańską gnawę. Wydana w 2016 roku solowa płyta „Lines” okazała się przełomowa w karierze artysty ze względu na wykorzystanie analogowych instrumentów elektronicznych, które stały się jego nową fascynacją. Niespodziewanie Zimpel zamienił jazzowe kluby na najważniejsze festiwale muzyki elektronicznej na świecie i wspólne projekty z wizjonerami współczesnej elektroniki jak James Holden, Shackleton czy Forest Swords. Współtworzył orkiestrę Resonance Kena Vandermarka. Współpracuje także z Hamidem Drakiem, Michaelem Zerangiem, Mikołajem Trzaską, Klausem Kugelem, Bobbym Few, Perrym Robinsonem, Gabą Kulką. W swoich poszukiwaniach nie boi się wyzwań i nieustannie stawia sobie nowe. Świadczą o tym jego liczne i różnorodne, międzynarodowe projekty sięgające m.in. do muzycznych tradycji Indii, Japonii czy Maroko. New York Times nazwał Zimpla “muzycznym kameleonem”. Laureat Paszportu Polityki 2016 w kategorii „Muzyka Popularna". Obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów na światowej scenie muzyki improwizowanej. Inspiracje czerpie przede wszystkim z sakralnej i rytualnej muzyki różnych kultur.

JAVVA
To pięciu doświadczonych muzyków obecnych na polskiej scenie niezależnej od ponad dwóch dekad (m.in. Hokei, Xenony, Alameda Organisation, T'ien Lai, Contemporary Noise Quintet, SOMETHING LIKE ELVIS, Mitch & Mitch). Razem eksplorują niezbadane rejony wysuszonej rdzą, tanecznej psychodelii inspirowanej muzyką afrykańską i latynoamerykańską.
Postanowili zderzyć ze sobą ekspresję z precyzją, punkową energię i spontaniczność z doświadczeniem oraz hałas z popowymi melodiami.
JAVVA to:
• Piotr Bukowski - gitara
• Łukasz Jędrzejczak - wokal i instr. klawiszowe
• Bartek Kapsa - perkusja
• Macio Moretti - parkusja, gitara
• Mikołaj Zieliński - bas, wokal


Organizatorzy:
ArtCityRzeszów
Art Motive - Stowarzyszenie Kulturalne
Niezła Sztuka
Antena Krzyku
Mecenasi:
ZAiKS
Rzeszów Stolica Innowacji
Kultura w Rzeszowie

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Wacław Zimpel + JAVVA

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert