koncert

Koncert Warsaw Camerata

koncert

Koncert Warsaw Camerata

Koncert Warsaw Camerata - Bilety na koncert

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zachowanie zasad reżimu sanitarnego (dezynfekcja rąk, przyjście w masesce, zachowanie dystansu 2m).

Warsaw Camerata to wszechstronna orkiestra wykonująca muzykę od baroku po współczesność. Tworzą ją muzycy najważniejszych warszawskich instytucji muzycznych, m.in.: Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, Warszawskiej Opery Kameralnej. Warsaw Camerata wywodzi się z Nowej Orkiestry Kameralnej, która w latach 2000-2010 koncertowała w wielu znaczących salach koncertowych – w tym w Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego oraz współpracowała z najwybitniejszymi artystami polskimi i zagranicznymi. Orkiestrę prowadził m.in.: Ch. Hogwood, J. Maksymiuk, zespół akompaniował E. Kirkby, E. Connell i M. Chance’owi. Orkiestra jest gospodarzem warszawskich Letnich Festiwali Nowego Miasta, organizowanych od 2008 r., podczas których prezentowana jest zarówno znana, jak i zapomniana muzyka polska. Warsaw Camerata rokrocznie występuje na prestiżowym Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki. Jest także w okresie wakacyjnym gospodarzem Letnich Koncertów Promenadowych realizowanych w Parku Morskie Oko w Warszawie, a także od 2011 r. tworzy unikalny w skali kraju projekt koncertowy Warsaw Camerata a’la Carte! Podczas którego słuchacze w drodze głosowania wybierają program kolejnych koncertów.
www.warsawcamerata.pl

Program koncertu:

Stanisław Moniuszko – Uwertura „Bajka" (wersja na orkiestrę smyczkową)

Antonin Dvořak – Serenada na orkiestrę smyczkową E-dur op. 48

Johann Strauss Syn – Walc „Nad pięknym modrym Dunajem"

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Warsaw Camerata

Pomimo iż koncert był cudowny to w drugim rzędzie siedziały 2 osoby z małym dzieckiem , które kopało w krzesła , piszczało i krzyczało podczas koncertu. Nikt z organizacji nie zwrócił nawet uwagi zakłócającym koncert osobom

Polecane z kategorii koncert