Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Warsaw Camerata a'la Carte

koncert

Warsaw Camerata a'la Carte

Warsaw Camerata a'la Carte - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Koncert Warsaw Camerata à la Carte!

Cykl koncertowy Warsaw Camerata à la Carte! obecny jest w warszawskim życiu kulturalnym od 2011 roku.
Łączy wysoki walor artystyczny z elementem aktywizującym publiczność, poprzez zaangażowanie jej w tworzenie programu koncertów. Jest to unikalny i pierwszy w skali kraju projekt koncertowy, w którym program każdego koncertu wybierają wyłącznie słuchacze. Spośród wielu propozycji repertuarowych, które umieszczamy na liście – swego rodzaju „menu” składającego się z różnych utworów - melomani zaznaczają swoje ulubione pozycje. Głosowanie odbywa się poprzez ankietę umieszczoną w internecie, a na koncercie wykonujemy utwory z największą liczbą głosów. W zależności od długości trwania utworów zwycięskich, jest to zazwyczaj od 3 do 4 pozycji (koncerty trwają ok. 60 min). W trakcie głosowania, po kolejnych koncertach, uzupełniamy listę, by melomani mieli jak najszerszy wybór ulubionych utworów.

Warsaw Camerata to wszechstronna orkiestra wykonująca muzykę od baroku po współczesność. Tworzą ją muzycy najważniejszych warszawskich instytucji muzycznych, m.in.: Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, Sinfonii Iuventus. Warsaw Camerata wywodzi się z Nowej Orkiestry Kameralnej, która w latach 2000-2010 koncertowała w wielu znaczących salach koncertowych – w tym w Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego oraz współpracowała z najwybitniejszymi artystami polskimi i zagranicznymi. Orkiestrę prowadził m.in.: Ch. Hogwood, J. Maksymiuk, zespół akompaniował E. Kirkby, E. Connell i M. Chance’owi. Orkiestra jest gospodarzem warszawskich Letnich Festiwali Nowego Miasta, organizowanych od 2008 r., podczas których prezentowana jest zarówno znana, jak i zapomniana muzyka polska. Warsaw Camerata każdego roku występuje na prestiżowym Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki. W okresie wakacyjnym jest także gospodarzem Letnich Koncertów Promenadowych realizowanych w Parku Morskie Oko w Warszawie.

Paweł Kos-Nowicki – dyrygent
Na zdjęciu Paweł Kos-Nowicki w ujęciu do pasa, w białej koszuli na ciemnym jednorodnym tle.Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształcił się pod kierunkiem prof. B. Madeya. Uczestniczył w kursach dyrygenckich prowadzonych przez Sir Colina Daviesa i J. Salwarowskiego. Laureat III Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego w Białymstoku, stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Jest cenionym interpretatorem muzyki oratoryjnej oraz dzieł klasycznych. Nie stroni również od muzyki innych epok oraz dzieł najnowszych. Zadebiutował w 1999 r. w sali Filharmonii Lubelskiej jako dyrygent Orkiestry Trybunału Koronnego. Współpracował także z orkiestrami: Akademii Muzycznej w Warszawie, Opery i Filharmonii Podlaskiej, Filharmonii Podkarpackiej, Filharmonii Częstochowskiej oraz Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Zamojską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Kameralną Academia i Elbląską Orkiestrą Kameralną. W latach 2000-2010 był szefem Nowej Orkiestry Kameralnej. W 2010 r. z jego inicjatywy rozpoczęły działalność chór i orkiestra Warsaw Camerata. Ma w swoim dorobku archiwalne nagrania dla Polskiego Radia, m.in.: Czterech pór roku z K. Dudą, oratorium Mesjasz G. F. Handla z E. Kirkby i M. Chancem, Koncertu fortepianowego Es-dur op. 42 F. Riesa i in. Dokonał szeregu prawykonań utworów kompozytorów polskich i zagranicznych, m.in.: P. Mossa, R. Twardowskiego, A. Williamsa, J. Dawe’a. Współpracuje z wieloma znakomitymi solistami, m.in.: E. Kirkby, E. Connell, M. Tschopp, M. Chancem, K. Dudą, M. Boberską, P. Kusiewiczem, R. Gierlachem, W. Gierlachem, P. Kowalskim, Z. Pilchem oraz zespołem Glass Duo. Jest członkiem Społecznej Rady Kultury II i III kadencji działającej przy prezydencie Warszawy. Obecnie jest Zastępcą Dyrektora Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Warszawa

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Warsaw Camerata a'la Carte


Jak działają recenzje?
To mij pierwszy koncert w domu kultury. Wszytsko bardzo profesjonalnie, liczna publiczność, dobre nagłośnienie. Na pewno wrócę na tego todzaju wydarzenia
Kinga 22.10.2022 12:45
Koncert bardzo mi się podobał. Piękna muzyka, którą rzadko można usłyszeć w mediach i na koncertach. Wykonanie wspaniałe i dobra atmosfera. Jestem zadowolony.
Tomek R. 22.10.2022 12:30
Warto posłuchać , dobra organizacja i miejsce . polecam
jaro 13.12.2021 13:12
Wszystko było super, ogromnie dziękujemy!
Janek K 12.12.2021 10:54

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

 • To mij pierwszy koncert w domu kultury. Wszytsko bardzo profesjonalnie, liczna publiczność, dobre nagłośnienie. Na pewno wrócę na tego todzaju wydarzenia

  Kinga 22.10.2022 12:45


 • Koncert bardzo mi się podobał. Piękna muzyka, którą rzadko można usłyszeć w mediach i na koncertach. Wykonanie wspaniałe i dobra atmosfera. Jestem zadowolony.

  Tomek R. 22.10.2022 12:30


 • Warto posłuchać , dobra organizacja i miejsce . polecam

  jaro 13.12.2021 13:12


 • Wszystko było super, ogromnie dziękujemy!

  Janek K 12.12.2021 10:54


Polecane z kategorii koncert