koncert

“Warszawie…”

koncert

“Warszawie…”

“Warszawie…” - Bilety na koncert

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK KADR

W ramach obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy na wyjątkowy koncert: „Warszawie… – Joanna Bejm śpiewa wiersze zapomnianych poetów-powstańców”

Wydarzenie jest hołdem dla zapomnianych poetów, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim.

Joanna wybrała, we współpracy z Muzeum Literatury, unikalne wiersze Juliusza Krzyżewskiego, Zdzisława Stroińskiego, Wojciecha Mencla, Teresy Bogusławskiej, Zbigniewa Chałko i Krystyny Krahelskiej. W piękny sposób opowiadają o codziennym życiu w obliczu wojny i uczuciach, które towarzyszyły wówczas powstańcom: o ich miłościach, tęsknotach, smutku i patriotycznych uniesieniach, ale także radości i nadziei, którą mieli w sobie.

Niektóre wiersze mają bardzo osobisty charakter. Jest wśród nich „Do córeczki” Juliusza Krzyżewskiego, który Joanna odkryła dzięki rękopisowi zachowanemu w Muzeum Literatury.

Szczególnie wzruszają wiersze Teresy Bogusławskiej, niezwykle uzdolnionej dziewczynki, która zginęła w powstaniu, mając zaledwie 15 lat. W swym krótkim życiu zdążyła napisać wiele pięknych, niezwykle dojrzałych wierszy.

Koncert został stworzony z dużą dbałością o przekaz i szacunek dla słowa. Liryczny i emocjonalny, lecz bez sztucznego patosu, z ciekawymi aranżacjami, oscylującymi wokół poetyckiego jazzu.

Pomysłodawczynią projektu i autorką muzyki do wierszy jest Joanna Bejm, wokalistka, tegoroczna stypendystka MKDNiS. Autorem aranżacji jest Dominik Rosłon, wibrafonista i pianista jazzowy, aranżer, kompozytor.

Wystąpią:
Joanna Bejm – śpiew
Dominik Rosłon – fortepian, wibrafon
Konrad Kubicki – kontrabas
Robert Murakowski – trąbka, flugelhorn
Anna Szczygieł – wiolonczela
Patryk Dobosz – perkusja

Koncert jest realizowany w ramach stypendium twórczego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Wsparcie merytoryczne: Małgorzata Wichowska – Muzeum Literatury

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: “Warszawie…”

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert