koncert

„Warszawie… – Joanna Bejm śpiewa wiersze zapomnianych poetów-powstańców”

koncert

„Warszawie… – Joanna Bejm śpiewa wiersze zapomnianych poetów-powstańców”

„Warszawie… – Joanna Bejm śpiewa wiersze zapomnianych poetów-powstańców” - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„Warszawie… – Joanna Bejm śpiewa wiersze zapomnianych poetów-powstańców”

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK KADR

W ramach obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy na wyjątkowy koncert: „Warszawie… – Joanna Bejm śpiewa wiersze zapomnianych poetów-powstańców”

Wydarzenie jest hołdem dla zapomnianych poetów, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim.

Joanna wybrała, we współpracy z Muzeum Literatury, unikalne wiersze Juliusza Krzyżewskiego, Zdzisława Stroińskiego, Wojciecha Mencla, Teresy Bogusławskiej, Zbigniewa Chałko i Krystyny Krahelskiej. W piękny sposób opowiadają o codziennym życiu w obliczu wojny i uczuciach, które towarzyszyły wówczas powstańcom: o ich miłościach, tęsknotach, smutku i patriotycznych uniesieniach, ale także radości i nadziei, którą mieli w sobie.

Niektóre wiersze mają bardzo osobisty charakter. Jest wśród nich „Do córeczki” Juliusza Krzyżewskiego, który Joanna odkryła dzięki rękopisowi zachowanemu w Muzeum Literatury.

Szczególnie wzruszają wiersze Teresy Bogusławskiej, niezwykle uzdolnionej dziewczynki, która zginęła w powstaniu, mając zaledwie 15 lat. W swym krótkim życiu zdążyła napisać wiele pięknych, niezwykle dojrzałych wierszy.

Koncert został stworzony z dużą dbałością o przekaz i szacunek dla słowa. Liryczny i emocjonalny, lecz bez sztucznego patosu, z ciekawymi aranżacjami, oscylującymi wokół poetyckiego jazzu.

Pomysłodawczynią projektu i autorką muzyki do wierszy jest Joanna Bejm, wokalistka, tegoroczna stypendystka MKDNiS. Autorem aranżacji jest Dominik Rosłon, wibrafonista i pianista jazzowy, aranżer, kompozytor.

Wystąpią:
Joanna Bejm – śpiew
Dominik Rosłon – fortepian, wibrafon
Konrad Kubicki – kontrabas
Robert Murakowski – trąbka, flugelhorn
Anna Szczygieł – wiolonczela
Patryk Dobosz – perkusja

Koncert jest realizowany w ramach stypendium twórczego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Wsparcie merytoryczne: Małgorzata Wichowska – Muzeum Literatury

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: „Warszawie… – Joanna Bejm śpiewa wiersze zapomnianych poetów-powstańców”

Fantastyczny występ- aranżacje muzyczne, śpiew, dobór poezji o informację o poetach. Szkoda tylko, że świetlik choć scenę oświetlił doskonale postanowił psuć całą kameralna atmosferę koncertu i reflektorami jeździł po oczach widzów.
Ivetta 26.08.2021 11:07
Świetna muzyka i Joanna Bejm, piękna formuła i oprawa wizualna koncertu, bardzo dobry dobór autorów i wierszy.
22.08.2021 14:19
Piękny i bardzo wzruszający koncert z poezją zapomnianych poetów powstania. Młodzi, utalentowani, wrażliwi i tak bardzo dotknięci przez los - przez wojnę która zabrała im wszystko.. przemówili do nas.. Ten niezwykły projekt przypomina o nich, daje im głos..i z niezwykłą siłą wdziera się do naszego serca.. Dziękuję autorom za temat, za interpretacje i wykonanie. Joanna Bejm - cudowny głos!! Wspaniała muzyczna oprawa. To ważny i potrzebny projekt.. Dziękuję.
Magdalena 22.08.2021 12:49
Rewelacyjny koncert! Wspaniałe przygotowanie, aranżacje, bardzo dobrze wybrane wiersze.
Paweł 22.08.2021 12:04
Pani Joanna Bem ze swoim Zespołem w najpiękniejszy sposób oddała hołd pamięci bohaterskim patriotom, ludziom wspaniałym, którzy za miłość do ojczyzny zaplacili najwyższą cenę. W lirycznej formie przedstawiła nieznaną poezję poetów wojennej Warszawy. Dla mnie szczególnie wzruszająca była jakże dojrzała poezja Tereski Boguslawskiej - 14 letniej dziewczynki, dla której tak ważna była Polska. Koncert Pani Bejm wzbogacony był bardzo cennymi informacjami na temat poetów i ich zdjęciami, co przybliżyło ich postaci. Wspaniały koncert. Wielkie brawa i podziękowania dla Pani Joanny, jej Zespołu i organizatorów koncertu.
Wzruszona 22.08.2021 11:47
Wspaniały koncert doskonałe aranżacje wierszy , naprawdę warto znaleźć trochę czasu i przeżyć to samemu. Artystka ma piękny głos .
Piotr 22.08.2021 11:24

Polecane z kategorii koncert