koncert

Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego

koncert

Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego

Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego

Jest ich siedmioro. Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.

Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

Koncerty WCT są wyjątkowym spotkaniem z przeszłością, tradycją i nowym spojrzeniem.

WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE W SKŁADZIE:
Jan Młynarski – śpiew/gitara/bandżola/tamburyno
Piotr Zabrodzki – śpiew/banjo/bandżola/melodika
Maurycy Idzikowski – trąbka
Anna Bojara – piła
Sebastian Jastrzębski- gitara
Tomasz Duda – baryton sax/klarnet
Wojtek Traczyk – kontrabas

„*Ani cepeliada orkiestry ulicznej, ani folklor miejski opakowany na nowo w stylu Szwagierkolaski. Piosenki starej Warszawy można wykonać fascynująco, śpiewając je i grając ot tak, po prostu, wystarczy brzmieniem oddać klimat lokalu rozrywkowego sprzed wojny i zgromadzić grupę muzyków, któ*rzy tę knajpę odegrają pięknie. Janowi Emilowi Młynarskiemu, synowi Wojciecha, perkusiście jazzowemu i liderowi różnych muzycznych eskapad, ta sztuka się udała“ - Bartek Chaciński – Polityka.

20 kwietnia 2018 r. ukazał się trzeci longplay w dorobku Combo, zatytułowany „Sto lat panie Staśku!" Debiutowali płytą "Przyznaj się" w 2014 roku. Następnie w 2016 roku wydali płytę pt."Dancing, Salon, Ulica".

Jest to płyta wyjątkowa, bo nagrana specjalnie z myślą o setnej rocznicy urodzin ikony warszawskiej piosenki podwórkowej - Stanisława Grzesiuka. Okrągła rocznica przypada na dzień 6-go maja 2018 roku. Jest to najlepsza okazja by przypomnieć i oddać hołd postaci, bez której z pewnością nie byłoby Combo. Grzesiuk w radiowych nagraniach z przełomu lat 50 i 60 uwiecznił fragment zaginionego świata przedwojennego warszawskiego folkloru. Jego nagrania są czymś dużo więcej niż zapisem starych piosenek. To akcent mowy, sposób gry na bandżoli oraz sam repertuar dający szerokie, plastyczne wyobrażenie o tym czym była warszawska kultura w dzielnicach robotniczych takich jak Czerniaków, Powiśle czy Wola.

Combo na nowej płycie bardzo dba o prawidła wykonawczej sztuki. Jest klasyczne instrumentarium znane z poprzednich dwu płyt oraz we wszystkich piosenkach można usłyszeć legendarną bandżolę Grzesiuka, którą on sam nazywał "drewnem".

Janek Młynarski w porozumieniu z wnuczką Stanisława - Izą Laszuk (właścicielką instrumentu) zadbał o renowację "drewna" i tak oto po niespełna 60-ciu latach znowu gra i brzmi jak dawniej.

Stanisław Grzesiuk i Jego legenda są wielką inspiracją dla Janka i członków Combo.

Janek Młynarski: "Podczas nagrań mieliśmy poczucie, że Stasiek jest z nami w sali i gramy razem. Chcieliśmy zrobić to tak ,żeby mu się podobało. Żeby miał klawy prezent na setne urodziny oraz żeby młodzi wiedzieli kim był, co robił i ile znaczy."

Ciekawostką na płycie jest wykorzystanie w kilku utworach prawdziwej katarynki przypominającej brzmienie dawnej warszawskiej ulicy oraz gościnny udział Jerzego Jastrzębskiego - legendarnego warszawskiego akordeonisty ( Orkiestra Uliczna z Chmielnej, Hanka Bielicka, dancingi warszawskie).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego

Bardzo dobrze się bawiliśmy polecam
14.04.2022 08:23
Koncert znakomity. Ironia na serio to doskonała zabawa i jednocześnie sporo nowych informacji. Niestety w zabawie przeszkadza ścisk na sali i duchota.
Włodzimierz 01.04.2022 19:58
Świetne wydarzenie i super miejsce!!
DLZ 30.03.2022 11:19
Występ ok, zespół na 5+. Super. Niestety imprezę psuje bardzo ciasne ustawienie krzeseł w rzędach. Ludzie upchnięciu na maxa. Może warto robić dwa koncerty? Do przemyślenia dla organizatora.
Kary 29.03.2022 17:01
Rewelacyjny występ. Na żywo Combo brzmi jeszcze piękniej. Stare piosenki przeplatane opowiastkami Jana Młynarskiego o ich historii - bezcenne!
Tomek 29.03.2022 14:43
Bardzo przyjemny, ciepły występ. Świetne wydarzenie!
Julia 29.03.2022 11:41
Koncert fantastyczny, jak zawsze na bardzo wysokim poziomie! Minusy: bardzo ciasno ustawione krzesła, znosić przez 2 godziny łokieć wbijany przez panią obok nie jest przyjemną sprawą, szczególnie że twardość drewnianego krzesła nie poprawia komfortu. To opinie moich znajomych cudzoziemek, które zabrałam „w podróż do przedwojennej Warszawy”.
Kinga 29.03.2022 11:20
REWELACJA!!!!
Władysława 29.03.2022 10:29
Było rewelacyjnie. Polecam. Świetny koncert 😍
Aga 29.03.2022 09:13
Występ najwyższa klasa, zachowanie niektórych gości skandaliczne, uniemożliwiające wykonawcom realizację swojego programu, a większości uczestnikom spędzenie miłego wieczoru. Kuźnia Kulturalna już w samej nazwie ma sposób zachowania. Nie rozumniem braku reakcji organizatorów.
Jacek 29.03.2022 08:52
Pierwszy raz miałem okazję usłyszeć Combo na żywo. I było to fantastyczne przeżycie!!! Polecam każdemu!
Olga 29.03.2022 08:35
Kameralne miejsce, wspaniały koncert. Polecam
Mario 29.03.2022 08:29
Było cudnie 🙌🏻❤️ Dziękujemy bardzo za piękny czas :))
Jula 24.08.2021 18:17
Na pewno jeszcze raz będziemy uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Super super super!!!!
Donni 24.08.2021 12:18
elegancko i po warszawsku
JarekO 24.08.2021 11:49
Pięknie poprowadzone spotkanie przy wspaniałej muzyce i rewelacyjnym wykonaniu. Okraszone historią powstawania utworów oraz o ich autorach. Przywołane wspomnienia z dzieciństwa, kiedy słuchało się takiej muzyki z płyt winylowych. Dziękujemy i czekamy na następne :)
Krzych 24.08.2021 09:53
Świetny wieczór! Prawdziwa radość dla Warszawiaków i nie tylko! Dzięki!
Wanda 24.08.2021 09:33
Fantastyczny wieczór, świetna atmosfera a Combo jak zwykle genialne.
Ewa 24.08.2021 08:36
Koncert wspaniały. Jan Młynarski znalazł sobie własną niszę w muzycznym świecie, no i Pani na pile... ;) :D
pbattk 11.10.2019 06:01
Doskonały występ Warszawskiego Combo Tanecznego. Ciekawe interpretacje znanych piosenek warszawskiej ulicy, ale nie tylko. Zespół zagrał kilka przedwojennych szlagierów w nowej aranżacji. Doskonale spędzone dwie godziny.
Sylwek 08.10.2019 21:57
Występ zespolu był fantastyczny. Bilet kupiony zostal w prezencie urodzinowym. Jubilat był zachwycony. Byliśmy pierwszy raz w Kuźni i to miejsce na pewno polecimy innym.
GRAŻKA 08.10.2019 11:36
Warszawskie Combo Taneczne - SUPER
Boshi 08.10.2019 11:04
Rewelacyjny koncert!!!! Cudowni Muzycy, charyzmatyczni, profesjonalni, prawdziwi, oddani, czerpiący wielką radość z koncertowania, grający z przyjemnością, masa bisów, żadnego pośpiechu, bez cienia bodaj komercjalizacji - zupełnie przeciwnie jednak do organizatorów - czyli Kuźni Kulturalnej. Tutaj wszystko na sprzedaż... Arogancja i niedbałość personelu, w szczególności menadżera - niegrzeczny, arogancki i w dodatku ubrany bardzo niedbale, okazując w ten sposób brak szacunku dla Wykonawców i publiczności, których to wita ze sceny przed koncertem, koncentrując się głównie na promowaniu kolejnych wydarzenia w Kuźni. Stoliki są nienumerowane i zgodnie z zapowiedzią - "kto pierwszy ten lepszy". Na miejscu jednak okazuje się, że już o godzinie 18.45 (blisko dwie godziny przed rozpoczęciem koncertu i raptem 15 minut po "otwarciu drzwi") prawie cała sala jest pusta, ale pierwszy wolny stolik dwuosobowy znajduje się na samym końcu sali, w kącie, nie, nie ma możliwości przearanżowania stołów przewidzianych na przykład dla trzech osób - pustych, blisko sceny. Jedzenie znakomite, ładnie podane. Na stołach witają gości butelki szklane z wodą - wydają się być poczęstunkiem dla gości, którzy kupili bilety na koncert i będą jeść kolację a la carte (ceny wysokie) bo w przeciwnym razie, dlaczego stoją na każdym stole, niezamawiane, zanim pojawią się goście. Na samym dole karty, malutkim druczkiem stoi: "do każdego rachunku zostanie doliczony 10% opłaty serwisowej" (nigdy nie byłam jeszcze w restauracji, gdzie byłby taki zwyczaj dotyczący nawet pojedynczych gości czy par- obowiązkowy napiwek nie tylko dla większej grupy i to w miejscu, gdzie poza kolacją zostały kupione nietanie bilety na koncert. A serwis, swoją drogą, mierny). Pod spodem, równie małym druczkiem -" w cenę biletu nie jest wliczona woda" (postawiona, jak wspomniałam wcześniej, na każdym stole, jakby jednak na powitanie). Cena butelki wody - oczywiście po zapytaniu kelnera dopiero - 20 pln! Podsumowując - 5 gwiazdek dla rewelacyjnego Comba Tanecznego, jedna malutka gwiazdka dla Kuźni - tylko za smakowitą kuchnię.
Joanna 08.10.2019 10:56
Rewelacja :-)
Grybek Senior 08.10.2019 09:53
Występ Warszawskiego Combo Tanecznego pod względem artystycznym absolutnie doskonały. Jedyny minus to całkowicie nieodpowiednia uwaga, żart, dygresja polityczna lidera grupy. Czy artyści na komercyjnych wydarzeniach muszą demonstrować swoje poglądy polityczne ? O co chodzi i po co ?
Anna 08.10.2019 09:26
Znakomity koncert. Wspaniałe i często niestety zapomniane polskie piosenki. Kultura Warszawskiej ulicy. Polecam.
STAMAR 08.10.2019 08:52
NIEZAPOMNIANY WIECZÓR WSZYSCY BAWILI SIĘ DOSKONALE . PAN MŁYNARSKI I JEGO COMBO FANTASTYCZNE
JOANNA 08.10.2019 08:32
Fantastyczny koncert, świetna zabawa! Aż żal, że koncert był w poniedziałek i trzeba było kończyć bisy, bo na drugi dzień rano do pracy trzeba było wstac:(
Magda 08.10.2019 08:31

Polecane z kategorii koncert