Białostockie Stowarzyszenie Miłośników Bluesa i Sześcian Pub zapraszają wszystkich miłośników gitarowego grania na Warsztaty, które poprowadzi Mistrz tego instrumentu Marek Raduli.
Czas trwania to aż 6 godzin (z krótką przerwą)
start 12:00 - planowany koniec około 18:00
całkowity koszt 120 zł. od osoby
wejściówki do nabycia w:
- Sześcian Pub
- Sklep Muzyczny DUET, ul. Legionowa 9/1 lok. 128
pytania 502 277 826
19:30 - mini recital - bilet 30zł (warsztatowicze) wstęp wolny)
PROGRAM WARSZTATÓW
1.Rytm
a. Wartości rytmiczne, podziały regularne, nieregularne,
b. Ćwiczenia rytmiczne w praktycznym zastosowaniu na instrumencie.
c. Wspólne wykonanie przykładów podziałów rytmicznych obowiązujących we współczesnych gatunkach muzycznych ze wskazaniem na podziały obowiązujące w bluesie.
- Harmonia, skale
a. Zagadnienia: skala, gama, tonacja
b. Akordy durowe, molowe, zmniejszone, zwiększone
c. Zastosowanie skal do odpowiednich akordów, szerokie omówienie skali pięciostopniowej.
d. Nauka utworu wybranego do omówienia podstaw harmonii z zastosowaniem skal.
- Melodia
a. Blues, zastosowanie skal w kreowaniu melodii.
b. Modusy skali doryckiej
- Porady z cyklu :Co i jak ćwiczyć
Brzmienie, sprzęt i podstawy jego konfiguracji
BIOGRAFIA MARKA RADULI
Niedawno świętował 40-lecie pracy artystycznej. Popularność zyskał dzięki graniu z Tadeuszem Nalepą oraz z takimi zespołami jak Banda i Wanda, Bajm oraz przez ponad 10 lat z Budką Suflera. W 1996 nagrał solowy album Meksykański symbol szczęścia., a rok później
czytelnicy czasopisma Gitara i Bas uznali go gitarzystą roku. Jednak to właśnie dekada po zakończeniu współpracy z Budką Suflera okazała się dla niego najbardziej rozwijającą muzycznie. Powoli z rocka przechodził w kierunku jazzu, zdobywając kolejne stopnie wtajemniczenia w muzyce fusion. Mieszanki rocka z jazzem słuchać już na początku tej drogi, w zespole Pi-eR 2, który założył razem z basistą Wojtkiem Pilichowskim i perkusistą Tomkiem Łosowskim oraz w muzyce grupy Squad (tam również Adam Bałdych i Wojtek Olszak), której premierowy występ wpisał się w jubileuszową edycję XX festiwalu Ingolstadt Jazz Tage 2003. Wynikiem współpracy z tymi muzykami są aż 4 płyty. Kolejny krok w kierunku fusion i jazzu to granie w zespołach Krzysztofa Ścierańskiego i w kwartecie Zbigniewa Jakubka oraz z takimi zespołami jak Funk dE Nite Ryszarda Krawczuka czy grającą muzykę irlandzką polską grupą Carrantuohill. Jesienią 2006 został zaproszony do projektu Krzysztofa Ścierańskiego The Colors (perkusja - Paul Wertico, dwie dekady z Pat Metheny Group, wibrafon - Bernard Maseli); w takim składzie zrealizowali dobrze przyjęte, szybkie tournée po Środkowej Europie (Słowacja, Węgry, Polska). Na początku 2007 roku okazało się, że w dorocznym plebiscycie 'Jazz Top 2006' pisma Jazz Forum, w kategorii 'gitara', poprzedzony przez Jarosława Śmietanę i Marka Napiórkowskiego, znalazł się na trzecim miejscu. Wczesną wiosną 2008 roku został zaproszony do pracy w niedawno reaktywowanym krakowskim zespole 'Laboratorium'. W 2010 roku, zaproszony do współpracy przez Instytut Adama Mickiewicza, odbył światowe tournee (m. in. Egipt, Chiny, Meksyk) z okazji roku chopinowskiego, współtworząc multimedialne widowisko "Chopin klasycznie, jazzowo, rockowo" z takimi artystami jak: pianiści Janusz Olejniczak i Leszek Możdżer, śpiewacy Anna Serafińska i Leszek Świdziński, gitarzyści rockowi (mistrzowie gitary z Rock Loves Chopin) Jacek Królik, Ryszard Sygitowicz - oraz z jednym z najlepszych kwartetów smyczkowych świata - Royal Quartet.
Marek Raduli od lat prowadzi zajęcia w klasie gitary na cieszących się wielką popularnością warsztatach muzycznych, odbywających się coraz liczniej w całej Polsce (w Muzycznej Owczarni w Jaworkach i w takich miejscowościach jak Grodków, Kargowa, Bolesławiec, Koluszki, Stalowa Wola).
Recenzje i opinie: Warsztaty gitarowe z Markiem Raduli + recital
Jak działają recenzje?
Brak recenzji