Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Wieczór Bałkański

koncert

Wieczór Bałkański

Wieczór Bałkański - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

W programie:

Koncert muzyki bałkańskiej w wykonaniu zespołu Sarakina Balkan Band
Prezentacja multimedialna podróżnika Krzysztofa Dworczyka „W krainie czarnych gór i błękitnego morza – Czarnogóra”
Degustacja przekąsek kuchni bałkańskiej
Quiz z nagrodami
„…Zapraszamy w podróż po bajkowej Czarnogórze, małym kraju o wspaniałych krajobrazach i interesujących zabytkach. Na barwnych zdjęciach zostaną zaprezentowane najbardziej malownicze zakątki tego kraju: Zatoka Kotorska, zabytkowa starówka miasta Kotor, wysokogórskie krajobrazy Parku Narodowego Durmitor, Kanion rzeki Tary (najgłębszy wąwóz Europy) oraz wiele innych fascynujących miejsc. Warto poznać liczne atrakcje tego jeszcze mało znanego w Polsce, a urokliwego wizualnie bałkańskiego państwa…”
cyt. Krzysztof Dworczyk

Zespół SARAKINA to jedyna w swoim rodzaju polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem i elementami jazzu. Zespół tworzą profesjonalni multiinstrumentaliści, pasjonaci muzyczni, grający na oryginalnych instrumentach jak kaval, dudy, tambura jak również na akordeonie, klarnecie i kontrabasie.

SARAKINA BALKAN BAND zajęła I miejsce na Mikołajkach Folkowych w Lublinie, jest laureatem festiwalu Nowa Tradycja organizowanego przez Polskie Radio i laureatem Festiwalu Muzyki Etnicznej w Skierniewicach. Zespół otrzymał 4xTAK w programie telewizyjnym Must Be The Music. SARAKINA koncertowała między innymi w Luksemburgu, Irlandii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Bułgarii, Rumunii, Litwie i Ukrainie. SARAKINA w swoim dorobku ma nagranych 6 płyt: Sarakina (2001), Junctions (2004), Fryderykata (2008), Dance of fire (2012), Live in studio (2014), Balkantron (2017). Albumy Sarakina i Junctions zostały laureatami Folkowego Fonogramu Roku organizowanego przez Polskie Radio Dwójka.

SARAKINA – skład zespołu:

Jacek Grekow – akordeon, kaval, dudy
Anna Klebus – vocal
Jan Mlejnek – klarnet, tambura
Mateusz Bielski – kontrabas
Jakub Zrajkowski – tupan
RECENZJE SARAKINY:

Muzyka profesjonalna i natchniona

Mimo że muzyka ta jest dość odległa od typowych improwizacji jazzowych, to jednak oferuje wystarczająco dużo improwizacji, aby bez problemu określić jako Jazz-World Music. Jest to zachwycający album, pełen swoistej mieszanki radości i smutku, charakterystycznej dla muzyki bałkańskiej. (…) Miłośnicy muzyki bałkańskiej będą oczywiście zachwyceni, ale ci, którzy nie znają tej muzyki, serdecznie są zaproszeni do jej poznania! (Adam Baruch, The Soundtrack Of My Life)

Współczesna i prawdziwa

Sarakina z każdym albumem potwierdza swoją klasę. Wychodzi poza ramy folkowego niewolniczego odtwarzania, komponując własne utwory, śmiało korzystając z jazzowej ekspresji i chopinowskich pomysłów melodycznych. Słowiańska i uniwersalna zarazem. Dobra w zimowe noce i letnie wieczory. Bo bliska naturze, ale współczesna i prawdziwa. (Jerzy Doroszkiewicz, Kurier Poranny)

Balkan deluxe.

Jacek wrócił! Wspaniały akordeonista Jacek Grekow i jego zespół Sarakina. (…) Pracuje nad nowymi płytami przez długi okres, dając im czas na dojrzewanie. Właśnie wydał swój szósty album “Balkantron”, który przewyższa nawet wygórowane oczekiwania. Niektórym może brakować “brudu”, który dla wielu jest również częścią tej muzyki. Jednak każdy, kto chciałby usłyszeć artystycznie sublimowaną i zurbanizowaną muzykę bałkańską w nieskazitelnej jakości, jest we właściwym miejscu z “Balkantronem”. (Mirjam Jessa, Radio OE1.at Austria)

Muza niezach

Zespół Sarakina, wraz z płytą Balkantron jest bardzo dobrym reprezentantem “muzy niezachu”, czyli niezachodnich brzmień. Jeśli kochają Państwo zespół Kroke, to Sarakina także będzie się Państwu podobała. (Leszek Adamczyk, Audycja Minimax, Polskie Radio Trójka)

CD Balkantron – cudowna płyta, wspaniała muzyka. (Vencislav Dimov, Folk Magazin, Darik Radio Bułgaria)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Wieczór Bałkański


Jak działają recenzje?
Świetny koncert i bardzo dobry wykład o Czarnogórze. Quize był tylko dla 3 osób, więc mam mieszane uczucia. Poczęstunek o którym była mowa w opisie wydarzenia był niewystarczająca. Tylko części osób udało się go spróbować. Z racji tego że był on zawarty w opisie, zdawał się być częścią oferty, ale niestety nie dla wszystkich.
Uczestnik 26.11.2023 16:11
Część koncertowa była świetna. Bardzo ciekawe aranżacje utworów, doskonali muzycy. Druga część zbędna, poczęstunek był tylko dla części uczestników koncertu.
MK 26.11.2023 10:19

Polecane z kategorii koncert