koncert

Klub jazzowy SWING: Willie Mae Unit - Delta Blues

koncert

Klub jazzowy SWING: Willie Mae Unit - Delta Blues

Klub jazzowy SWING: Willie Mae Unit - Delta Blues - Bilety na koncert

Tradycją staje się już, że Klub jazzowy SWING łączy siły z innymi stałymi formami działalności Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Tym razem, w ramach kolejnego Skierniewickiego Festiwalu Podróżniczego (22-26 października 2019 r.), zapraszamy na wyjątkową muzyczną podróż do Delty Missisipi, w którą zabiorą nas muzycy akustycznego, bluesowego trio Willie Mae Unit.

Willie Mae Unit jest owocem pracy muzyków o różnych doświadczeniach i różnej muzycznej wrażliwości, dla których wspólnym mianownikiem są amerykański blues i folk.

Akustyczna gitara fingerpicking i silny, bliski estetyce przedwojennych mistrzów bluesa śpiew współgra z wirtuozerską harmonijką ustną, całości dopełniają gitary rezofoniczne w technikach slide i lap-style.

Trio nawiązuje do twórczości bardzo różnych i niekoniecznie bluesowych mistrzów jak Ben Harper, Jerry Douglas, Tim O’Brien, Mississippi John Hurt, Robert Johnson, Doc Watson i Keb Mo’.

Willie Mae Unit tworzą:

  • Wojciech Hamkało – śpiew, gitara akustyczna
  • Roman Badeński – harmonijka ustna
  • Jędrzej Kubiak – gitary rezofoniczne

Pomimo że muzycy Willie Mae Unit pochodzą z różnych miast, a na co dzień związani są z innymi projektami muzycznymi, trio zagrało już na największych polskich festiwalach, między innymi: Suwałki Blues Festival, Rawa Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe Warsaw Blues Night (jako support Golden State Lone Star Revue).

W 2018 r. Willie Mae Unit wydali swoją pierwszą płytę „Pampa”, która w plebiscycie „Blues Top 2018” Kwartalnika „Twój Blues” zyskała status „Płyty Roku (Polska) 2018”.

Już niebawem Willie Mae Unit wystąpią na dużej scenie kolejnej edycji Rawa Blues Festival (12 października 2019 r.; Katowice; Spodek), niespełna dwa tygodnie później spotkamy się z nimi w Skierniewicach!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Klub jazzowy SWING: Willie Mae Unit - Delta Blues

Koncert lepszy niż występ zespołu na Festiwalu Rawa Blues. Pomimo tego, że sala jest kiepska akustycznie, dźwiękowcy poradzili sobie. Fajny moment kiedy zagrali "bez prądu". Zespół godny polecenia.

Polecane z kategorii koncert