koncert

Wind Dancer - spektakl tańca irlandzkiego Eriu& SheeBan

koncert

Wind Dancer - spektakl tańca irlandzkiego Eriu& SheeBan

Wind Dancer - spektakl tańca irlandzkiego Eriu& SheeBan - Bilety na koncert

Wind Dancer - spektakl tańca irlandzkiego Eriu& SheeBan - Kraków NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK | Kupuj Bilety Online

Wind Dancer – spektakl tańca irlandzkiego Eriu& SheeBan

Spektakl Wind Dancer to artystyczna podróż na Zieloną Wyspę, w której Zespołowi Tańca Irlandzkiego Eriu towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu SheeBan Celtic Band. Taneczna wrażliwość Eriu w połączeniu z muzyczną zespołu SheeBan, tworzy fascynującą mieszankę pełną energetycznych brzmień i kobiecych choreografii. Wulkan energii obu zespołów nie zostawia publiczności obojętnej – nogi same rwą się do tańca, a ręce do klaskania:-)

Scenariusz i reżyseria: Agata Kowalczyk.
Czas trwania: ok. 70 min.
Występują: Eriu Zespół Tańca Irlandzkiego, SheeBan Celtic Band
Premiera: 16.03.2018 r.

https://www.youtube.com/watch?v=jaXlowyAsn4&feature=youtu.be

Niech Cię utulą irlandzkie wzgórza.

Niech błogosławią Cię jej jeziora i rzeki.

Niech otoczy Cię szczęście Irlandczyków.

Niech Cię przepełni błogosławieństwo świętego Patryka.

(tradycyjne irlandzkie błogosławieństwo)

Zespół ERIU działa w Krakowie od 2006 roku. Powstał z inicjatywy kilku pasjonatek tańca, które, oczarowane muzyką irlandzką, zapoczątkowały istnienie grupy. Na swoją patronkę wybrały Eriu – w mitologii celtyckiej boginię suwerenności i uosobienie Irlandii.

ERIU skupia tancerki o różnych zainteresowaniach i zawodach, których zamiłowanie do muzyki i tańca irlandzkiego owocuje ciekawymi rozwiązaniami scenicznymi oraz klimatycznymi choreografiami.

Choreografem zespołu jest Agata Kowalczyk, tancerka z bogatym doświadczeniem scenicznym i pedagogicznym, absolwentka Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego w dziedzinie tańca ludowego.
www.eriu.art.pl

Sheeban Celtic Band – celtycka energia!

Celtycka nuta płynie w niej, zapętla się i przechodzi w całkiem zaskakujące rozwiązania melodyczne i aranżacyjne – naszej muzyki nie sposób nazwać tradycyjną. Utwory oparte o najpiękniejsze irlandzkie i szkockie melodie, tajemnym sposobem zmieniają się w znane z filmów i współczesnej muzyki piosenki.

Zespół tworzą dwie urocze dziewczyny i trzech równie uroczych łobuzów. Wykorzystują tradycyjnie folkowe instrumenty – skrzypce, bodhran, gitary, szkockie dudy, flet, bouzuki – z rytmicznym wsparciem gitary basowej i instrumentów perkusyjnych. Ale to nie wszystko… nie zdziwcie się, gdy na scenie pojawią się nieoczekiwani goście i inne instrumenty.

SheeBan zagrał ponad 100 koncertów w Polsce i za granicą. Zdobył 3 miejsce w muzycznym konkursie na Festiwalu Folklorum w Niemczech.

Pochodzenie nazwy zespołu: Banshee to występująca w irlandzkiej mitologii zjawa zwiastująca śmierć i nieszczęście. Nieco uzupełniając tą mitologię stworzyliśmy postać SheeBan, która jako odwrotność banshee zwiastuje życie, radość i szczęście.

Muzycy:
Michał Chruślicki – gitara
Piotr Galiński – gitary
Kinga Ostrowska – flety
Wojciech Perek – bas
Mateusz Pieczara – perkusja
Agnieszka Plewińska – skrzypce
Błażej Zadwórny – bodhran, cajon, dudy, oraz stompbox i łyżki

www.sheeban.pl

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Bardzo fajne przedstawienie, zarówno dla miłośników muzyki, jak i tańca. Cieszę się, że Dzień świętego Patryka jest w taki sposób obchodzony w Krakowie!
Piękna muzyka, fajna oprawa, taniec irlandzki słaby
Świetne przedstawienie. Cudowne tańce i muzyka. Przypominało mi występ Michaela Flatleya.
Dziewczyny pląsające z lekkością przy dźwiękach irlandzkiej muzyki - niewiele rzeczy może to przebić. Mnogość różnorodnych układów i kolorów, wszystko żywe i radosne. Polecam ten spektakl w stu procentach!
Piękna muzyka i piękny taniec. Polecam!
Świetny koncert - zwłaszcza profesjonalny taniec zespołu Eriu! Muzyka na żywo to genialny pomysł! Na pewno wybiorę się za rok :)
Sam spektakl oceniam bardzo dobrze. Niestety zostały mi sprzedane bilety w 12 rzędzie, miejsce 18,19 zaraz za rzędem z panem siedzącym za podświetloną lampkami konsolą (!!!), odpowiedzialnym za nagłośnienie. Przez to mąż widział scenę tylko od połowy, bo zasłaniała ją wspomniana konsola. W momencie, kiedy pan od dźwięku pochylał się nad konsolą, zasłaniał właściwie 50% sceny. Lampki od konsoli przeszkadzały w oglądaniu spektaklu. Cena biletu była taka sama jak w przypadku innych miejsc. Bilety były kupione ze sporym wyprzedzeniem. Dziwi mnie, że takie miejsca w ogóle były w sprzedaży. Zaraz obok nas stał statyw z aparatem i rząd za nim dwa miejsca były wolne. Podsumowując, to dla mnie kpina i jestem bardzo rozczarowana!
"Niech otulą cię pola i łąki, niech będzie z Tobą błogosławieństwo świętego Patryka"- wspaniale przygotowany zespół, zarówno taneczny, jak i muzyczny. Jestem już trzeci raz na spektaklu Eriu, pomysł z muzyką graną na żywo to był strzał w dziesiątkę! Podobaly mi się również efekty świetlne, nasuwające na myśl ukwiecone łąki Irlandii. Pełna widownia. Czekam na następne występy.
Świetny spektakl! Bardzo dobry scenariusz - cały czas działo się coś ciekawego: od baletowej krainy łagodności, przez klasyczno-folkowe aranżacje i tańce irlandzkie, po mocny rockowy pazur. Muzyką na żywo - pomysł i wykonanie - rewelacja!!! I kto by pomyślał, że w Nowej Hucie można oglądnać widowisko na światowym poziomie, tworzone przez lokalnych artystów. Chapeau bas.
Ciekawy spektakl. Bardzo urozmaicony i żywiołowy. Nie nudziłem się ani przez chwilę. Polecam nie tylko miłośnikom tańca irlandzkiego i celtyckiej muzyki wykonywanej na żywo. Doskonały kontakt artystów z publicznością.
Występ super zwłaszcza zespołu muzycznego.
Świetny występ tak pod względem tańca jak i muzyki. Kto dostrzegł drobne niedociągnięcia niech poskacze sobie w domu przez 5 minut bez żadnych wyszukanych wymachiwań nogami, a następnie zmierzy sobie tętno - jeśli dotrwa do 5 minut. Gratulacje dla zespołów, reżysera całego przedsięwzięcia i organizatorów!
Świetny zespół muzyczny, piękny taniec!
Wspaniałe show! Ani minuty się nie nudziłam! Cudowne tancerki i zapierające dech w piersiach choreografie!
fantastyczny występ. Chodzimy co roku.
Muzyka na żywo super. Natomiast przy tańcu w stepujących butach zagłuszała je, więc perkusję bym wtedy wyciszyła. Ładne stroje. Chciałybyśmy więcej stepujących butów. :)
Świetny koncert, super energia, niecodzienna dawka pozytywnych emocji!

Polecane