koncert
Wind Dancer – spektakl tańca irlandzkiego Eriu& SheeBan

koncert

Wind Dancer – spektakl tańca irlandzkiego Eriu& SheeBan

Wind Dancer – spektakl tańca irlandzkiego Eriu& SheeBan - Bilety na koncert

Wind Dancer – spektakl tańca irlandzkiego Eriu& SheeBan - Kraków NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK | Kupuj Bilety Online

Wind Dancer – spektakl tańca irlandzkiego Eriu& SheeBan

 Niech Cię utulą irlandzkie wzgórza.

Niech błogosławią Cię jej jeziora i rzeki.

Niech otoczy Cię szczęście Irlandczyków.

Niech Cię przepełni błogosławieństwo świętego Patryka.

(tradycyjne irlandzkie błogosławieństwo)

 17 marca – Dzień św. Patryka - w Irlandii czas radości i świętowania, składania i przyjmowania życzeń. W ten niezwykły dzień łączymy się z Irlandczykami chcąc by taneczny wiatr porwał nas wszystkich do wspólnej zabawy. Pomoże nam w tym z całą pewnością współtworzący tegoroczny spektakl Wind Dancer krakowski zespół SheeBan. 

Spektakl pokazuje Irlandię przefiltrowaną przez taneczną wrażliwość zespołu ERIU oraz muzyczną zespołu SheeBan, czyli wielowymiarową i fascynującą, pełną energii, zadziorną, czasem melancholijną i tajemniczą. Zapraszamy!

 Scenariusz i reżyseria: Agata Kowalczyk
Czas trwania: 60 min.
Premiera: 16.03.2018.r 

Zespół ERIU działa w Krakowie od 2006 roku. Powstał z inicjatywy kilku pasjonatek tańca, które, oczarowane muzyką irlandzką, zapoczątkowały istnienie grupy. Na swoją patronkę wybrały Eriu – w mitologii celtyckiej boginię suwerenności i uosobienie Irlandii.

ERIU  skupia tancerki o różnych zainteresowaniach i zawodach, których zamiłowanie do muzyki i tańca irlandzkiego owocuje ciekawymi rozwiązaniami scenicznymi oraz klimatycznymi choreografiami.

Choreografem zespołu jest Agata Kowalczyk, tancerka z bogatym doświadczeniem scenicznym i pedagogicznym, absolwentka Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego w dziedzinie tańca ludowego.

www.eriu.art.pl


SheeBan - prawdziwa celtycka energia!

Celtycka nuta płynie w niej, zapętla się i przechodzi w całkiem zaskakujące rozwiązania melodyczne i aranżacyjne, naszej muzyki nie sposób nazwać tradycyjną. 
Utwory oparte o najpiękniejsze irlandzkie i szkockie melodie, tajemnym sposobem zmieniają się w znane z filmów i współczesnej muzyki popularnej piosenki. 
Dzięki temu nasza muzyka jest w stanie zaskoczyć zagorzałych fanów celtyckiego folku oraz zabrać w piękną podróż na zieloną wyspę wszystkich "nowicjuszy". 
W podróż, podczas której buty same podskakują a z twarzy "podróżnych", szeroki uśmiech nie schodzi jeszcze długo po powrocie do domu. 

Nikodem Kler - gitara, bouzouki

Kinga Ostrowska - flety 

Wojciech Perek - bas

Agnieszka Plewińska - skrzypce
Błażej Zadwórny - bodhran, cajon, dudy, oraz stompbox i łyżki
www.pl-pl.facebook.com/SheebanCelticBand/

https://wetransfer.com/downloads/f58b3f0fb514f2801aaa967af625bcbd20190307164509/8fed85?fbclid=IwAR0rAld0p6yzt13ECKeiey-RMux_edu8K-wUhlBXOuVTUshcvp-yeZBLc7k

 

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Bardzo fajne przedstawienie, zarówno dla miłośników muzyki, jak i tańca. Cieszę się, że Dzień świętego Patryka jest w taki sposób obchodzony w Krakowie!
Piękna muzyka, fajna oprawa, taniec irlandzki słaby
Świetne przedstawienie. Cudowne tańce i muzyka. Przypominało mi występ Michaela Flatleya.
Dziewczyny pląsające z lekkością przy dźwiękach irlandzkiej muzyki - niewiele rzeczy może to przebić. Mnogość różnorodnych układów i kolorów, wszystko żywe i radosne. Polecam ten spektakl w stu procentach!
Piękna muzyka i piękny taniec. Polecam!
Świetny koncert - zwłaszcza profesjonalny taniec zespołu Eriu! Muzyka na żywo to genialny pomysł! Na pewno wybiorę się za rok :)
Sam spektakl oceniam bardzo dobrze. Niestety zostały mi sprzedane bilety w 12 rzędzie, miejsce 18,19 zaraz za rzędem z panem siedzącym za podświetloną lampkami konsolą (!!!), odpowiedzialnym za nagłośnienie. Przez to mąż widział scenę tylko od połowy, bo zasłaniała ją wspomniana konsola. W momencie, kiedy pan od dźwięku pochylał się nad konsolą, zasłaniał właściwie 50% sceny. Lampki od konsoli przeszkadzały w oglądaniu spektaklu. Cena biletu była taka sama jak w przypadku innych miejsc. Bilety były kupione ze sporym wyprzedzeniem. Dziwi mnie, że takie miejsca w ogóle były w sprzedaży. Zaraz obok nas stał statyw z aparatem i rząd za nim dwa miejsca były wolne. Podsumowując, to dla mnie kpina i jestem bardzo rozczarowana!
"Niech otulą cię pola i łąki, niech będzie z Tobą błogosławieństwo świętego Patryka"- wspaniale przygotowany zespół, zarówno taneczny, jak i muzyczny. Jestem już trzeci raz na spektaklu Eriu, pomysł z muzyką graną na żywo to był strzał w dziesiątkę! Podobaly mi się również efekty świetlne, nasuwające na myśl ukwiecone łąki Irlandii. Pełna widownia. Czekam na następne występy.
Świetny spektakl! Bardzo dobry scenariusz - cały czas działo się coś ciekawego: od baletowej krainy łagodności, przez klasyczno-folkowe aranżacje i tańce irlandzkie, po mocny rockowy pazur. Muzyką na żywo - pomysł i wykonanie - rewelacja!!! I kto by pomyślał, że w Nowej Hucie można oglądnać widowisko na światowym poziomie, tworzone przez lokalnych artystów. Chapeau bas.
Ciekawy spektakl. Bardzo urozmaicony i żywiołowy. Nie nudziłem się ani przez chwilę. Polecam nie tylko miłośnikom tańca irlandzkiego i celtyckiej muzyki wykonywanej na żywo. Doskonały kontakt artystów z publicznością.
Występ super zwłaszcza zespołu muzycznego.
Świetny występ tak pod względem tańca jak i muzyki. Kto dostrzegł drobne niedociągnięcia niech poskacze sobie w domu przez 5 minut bez żadnych wyszukanych wymachiwań nogami, a następnie zmierzy sobie tętno - jeśli dotrwa do 5 minut. Gratulacje dla zespołów, reżysera całego przedsięwzięcia i organizatorów!
Świetny zespół muzyczny, piękny taniec!
Wspaniałe show! Ani minuty się nie nudziłam! Cudowne tancerki i zapierające dech w piersiach choreografie!
fantastyczny występ. Chodzimy co roku.
Muzyka na żywo super. Natomiast przy tańcu w stepujących butach zagłuszała je, więc perkusję bym wtedy wyciszyła. Ładne stroje. Chciałybyśmy więcej stepujących butów. :)
Świetny koncert, super energia, niecodzienna dawka pozytywnych emocji!

Polecane

Kraków inne wydarzenia