Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

koncert

Włodek Pawlik Trio

koncert

Włodek Pawlik Trio

Włodek Pawlik Trio - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Włodek Pawlik Trio
Zespół firmowany nazwiskiem światowej sławy pianisty i kompozytora jazzowego -Włodka Pawlika to jedna z najważniejszych formacji polskiego jazzu, odnosząca sukcesy na arenie międzynarodowej, mająca swój udział w najbardziej spektakularnym sukcesie polskiego jazzu - zdobyciu nagrody Grammy w 2014 roku za płytę „Night In Calisia”. To zespół stanowiący od prawie 30 lat główną płaszczyznę realizacji kompozytorskich i interpretatorskich wizji lidera. Kwintesencją stylu formacji jest umiejętność budowania artystycznej synergii pomiędzy słowiańską wrażliwością, popartą klasycznym wykształceniem każdego z muzyków, a ogromną erudycją i wirtuozerią improwizacyjną osadzoną w idiomie współczesnego jazzu.

Na koncerty Włodek Pawlik Trio przygotowywany jest wyjątkowy program, w którym prezentowane są utwory z bestsellerowych albumów autorskich lidera formacji Włodka Pawlika: „Anhelli” z roku 2005, „America” z roku 2015, „Night In Calisia” z roku 2014 w wersji na trio a także z płyty z roku 2019„Pawlik/Moniuszko-Polish jazz”.
Warto podkreślić, że z udziałem trębacza Randy Breckera, Włodek Pawlik Trio wystąpiło w legendarnym nowojorskim klubie jazzowym Blue Note pod koniec maja 2018, a filmy z tego wydarzenia są dostępne na kanale YouTube Pawlik Relations w ramach Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal. Na rok 2022 przygotowywana jest nowa płyta zespołu.
Do chwili obecnej Włodek Pawlik Trio wystąpiło na ok. 500 koncertach w Polsce jak też za granicą na licznych festiwalach jazzowych a koncerty tego projektu zawsze spotykają się entuzjastycznymi reakcjami publiczności.

Wykonawcy:
Włodek Pawlik - fortepian
Damian Kostka - kontrabas
Adam Zagórski - petrkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Włodek Pawlik Trio

Super jazz Świetni muzycy Klasa!
Henryk 13.06.2022 10:18
Super, prosimy o więcej. Rzadko widzimy Pana w Warszawie. Czekamy na następny koncert.
Anna 12.06.2022 10:51
Artysta nadzwyczajny. Koncert pełen energii . Było wspaniale. Idealnie zaintonowany sobotni wieczór.
12.06.2022 09:44

Polecane z kategorii koncert