Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Wojciech Ciuraj „Ballady bez Romansów”

koncert

Wojciech Ciuraj „Ballady bez Romansów”

Wojciech Ciuraj „Ballady bez Romansów” - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Wojciech Ciuraj „Ballady bez Romansów” - Gitarowa podróż w świat polskiego romantyzmu

Wojciech Ciuraj - kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista, tekściarz. Jako lider zespołu Walfad dzielił scenę z takimi legendami jak Procol Harum, Marillion, Colin Bass (Camel), a także z jednym z największych współczesnych zespołów progresywnych, grupą Riverside. Ze względu na swobodę z jaką Ciuraj porusza się w stylistyce koncept albumów, a także naturalny talent do łamania gatunkowych barier i istotnej roli tekstu w swoich projektach, artysta bywa nazywany „polskim Rogerem Watersem”. Jego charakterystyczny wokal, poetyckie teksty, a także własny styl kompozytorski, czynią go jednym z najciekawszym polskich artystów rockowych.

W 2017 roku, Ciuraj zadebiutował jako artysta solowy wydając album „Ballady bez Romansów” inspirowany romantyczną twórczością Adama Mickiewicza. Choć tytuł płyty nawiązuje do manifestu polskiego romantyzmu, jej zawartość to próba współczesnego dialogu z mickiewiczowską tradycją. „Ballady bez Romansów” to wymykająca się muzycznym szufladom opowieść, pełna chwytliwych i tajemniczych zarazem melodii, a także niepokojących zmian nastrojów charakterystycznych dla stylu Ciuraja. Na swoim debiutanckim albumie Wojciech Ciuraj, z jednej strony oddaje hołd klasykom rocka progresywnego, z drugiej udowadnia, że jest artystą swobodnie czującym się w prostszych piosenkowych formach. Kompozycja „Złość”, promująca to wydawnictwo, przez wiele tygodni utrzymywała się na TurboTopie - rockowej liście przebojów Antyradia. „Ballady bez Romansów” to najbardziej przebojowy album Ciuraja, a ich bajkowy, poetycki charakter godzi fanów zarówno ambitniejszych brzmień jak i słuchaczy ceniących sobie lżejsze formy muzyczne.

Projekt ten został dostrzeżony także poza granicami naszego kraju. W 2019 roku Ciuraj został zaproszony na dwa koncerty do Japonii gdzie zaprezentował materiał z „Ballad bez Romansów” w warunkach scenicznych. Występy w Tokio i w Osace pozostają do dziś jedynymi koncertowymi prezentacjami tego projektu. Z okazji okrągłej, 200 rocznicy wydania „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza, która zbiega się także z piątą rocznicą premiery „Ballad bez Romansów”, artysta zdecydował się wrócić do swojego debiutanckiego albumu i w odświeżonej formie zaprezentować ten materiał na kilku koncertach w Polsce. Na program występów składać się będą zarówno kunsztownie zaaranżowane utwory z „Ballad bez Romansów” jak i premierowe kompozycje Ciuraja wpasowujące się w rockowo-romantyczny klimat debiutanckiego albumu artysty.

Najnowszym osiągnięciem Wojciecha Ciuraja jest „Tryptyk Śląski” - interdyscyplinarny projekt opowiadający historię Powstań Śląskich. Na „Tryptyk Śląski” składają się trzy płyty: „Iskry w Popiele”, „Dwa Żywioły” i „Kwiaty na Hałdzie”, które ukazywały się w okrągłe rocznice trzech śląskich zrywów. Albumy te okazały się wielkim sukcesem zarówno w kraju jak i zagranicą. Ciuraj promował ten materiał między innymi w Japonii, gdzie płyty doczekały się wydania dedykowanego na tamtejszy rynek. Gośćmi specjalnymi na albumach składających się na tryptyk byli między innymi Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Marian Dziędziel, Piotr Schmidt, Abradab, Karolina Skrzyńska i Marta Wajdzik.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Wojciech Ciuraj „Ballady bez Romansów”


Jak działają recenzje?
Super wieczór, pełen emocji i niespodzianek ;)
Kinga 26.11.2022 09:19
Wojciech Ciuraj „Ballady bez Romansów”
Chorzów, 25.11.2022
Miejski Dom Kultury Batory

Polecane z kategorii koncert