koncert

Wojtek Mazolewski Quintet

koncert

Wojtek Mazolewski Quintet

Wojtek Mazolewski Quintet - Bilety na koncert

Wojtek Mazolewski Quintet w składzie:
Oskar Török – trąbka
Marek Pospieszalski – saksofon
Joanna Duda – instrumenty klawiszowe
Jakub Janicki – perkusja
Wojtek Mazolewski – kontrabas

Przekonaj się, że jazz fajny jest i wybierz się w podróż po świecie improwizacji
z jednym z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce.

WMQ to klasyka gatunku podana we współczesnej formie. Zespół interpretuje jazz na swój unikalny, dekadencki a zarazem nostalgiczny sposób. Odzwierciedleniem energii scenicznej i charyzmy są wyprzedane koncerty i uznanie publiczności
z najróżniejszych rejonów muzycznego świata.

Wojciech Mazolewski - basista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu. Ze swoim kwintetem od 2011 roku przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej. Twórczość kwintetu to nieoczywiste aranżacje i energetyczne połączenie tradycji z nowoczesnością, które inspiruje
i porywa amatorów (nie tylko) jazzu – w kraju i za granicą.

Wszystkie albumy zespołu: Smells Lke Tape Spirit, Wojtek w Czechosłowacji, Polka oraz ostatni projekt poświęcony twórczości Krzysztofa Komedy – When Angels Fall spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem i zostały docenione przez krytyków.

Światowa edycja albumu: Polka – Worldwide Deluxe Edition wydana w 2019 roku nakładem brytyjskiej wytwórni Whirlwind Recordings okazała sie światowym sukcesem i zebrała rewelacyjne recenzje krytyków. Prestiżowy amerykański magazyn DownBeat uznał album za jedną z pięciu najlepszych jazzowych płyt roku. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane polskiemu albumowi w historii ukazującego sie od 1932 roku najstarszego magazynu jazzowego na świecie. Angielski portal Kind of Jazz uznał album za kandydata do tytułu „Płyta roku”.

WMQ jako pierwszy zespół jazzowy dotarł na Listę Przebojów Programu Trzeciego, a za swój premierowy album Smells Like Tape Spirit otrzymał Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego „Mateusze 2011”. W tym samym roku ukazała sie kolejna płyta kwintetu Wojtek w Czechosłowacji, która spotkała sie z entuzjastycznym przyjęciem i szturmem zdobyła listy przebojów. Album Polka (2014) uzyskał status Platynowej Płyty, a grupa zaprezentowała materiał na 200 koncertach, które odbyły sie w 21 krajach.

Kolejnym albumem WMQ wydanym w światowej dystrybucji w brytyjskiej WWR jest WAF – When Angels Fall (2020). Wydawnictwo poświecone twórczości Krzysztofa Komedy, najsłynniejszego polskiego muzyka jazzowego, pianisty
i kompozytora.
Impulsem do nagrania albumu był koncert kwintetu w Londynie podczas prestiżowej serii „Church of Sound”, gdzie zespół zaprezentował, prócz autorskich kompozycji, projekt „Polish Jazz” poświecony legendom polskiego jazzu. Inspiracją do nagrania materiału były także filmy wybitnych reżyserów: Romana Polańskiego (Rosemar’s Baby, Nóż w wodzie), czy Jerzego Skolimowskiego (Bariera), do których Komeda skomponował muzykę. Płyta When Angels Fall to autorskie aranżacje przedstawione w charakterystycznym dla kwintetu współczesnym ujęciu, uzupełnione o elementy własnej wrażliwości i połączonych doświadczeń.

Koncert odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Wojtek Mazolewski Quintet

Doskonały koncert gdzie pasja przeplata się z kunsztem wykonania przyprawiając wszystko szczyptą szalonej improwizacji. Radość trwała dużo dłużej niż 90 minut!
Fantastycznie energetyczny występ, świetnie zbalansowane portfolio utworów. Cudowna akustyka, FAntastycznie się bawiliśmy.
Rewelacja !!!!!
Klasa! Artyści z najwyższej półki
Genialny koncert, bawiliśmy się bosko!
Wspaniały koncert!
napisałem na swojej stronie Fb: Wojtek Mazolewski kolejny raz otarł się o granicę absolutu w jazz-zie - i tak było !
Niech żyje muzyka, niech żyje wolność!
Jak zwykle energetycznie! Miło było poczuć ten klimat koncertowy, mimo pandemii.
Rewelacyjny koncert Muzyka Organizacja i atmosfera 🎷🎺
Cudowny koncert! Była moc, a dzięki aurze Dworu Artusa wyjątkowa atmosfera. Mega pozytywne emocje!
Świetny koncert.Polecam :)
Cudowny koncert, mega emocje i piekne aranzacje. Jak zawsze na WMQ mozna liczyc! Swietne wizualizacje. Byla moc, lezka pociekla. Dziekuje
Nagłośnienie średnie ale koncert obłędny!!!!
Znakomity koncert, sympatyczna atmosfera.
Absolutnie fantastycznie!
Każdy koncert Wojciech Mazolewski jest fantastyczny Dodatkowo w szczególnym momencie - nominacja płyty Polka do grana najważniejszych w tym roku przez down beat Jak zwykle świetna organizacja w DK Kadr
Koncert Ok! Ważne wydarzenie muzyczne i artystyczne w 2018r. na Mokotowie, a może i w Warszawie.
Energetyczny koncert w nowoczesnym wykonaniu
Woj-tek! Brdę!!!... Pol-ka jazz-olka! Szał! Aparaci! Śrubokręci! UCZTA i balanga!!!
Koncert rewelacyjny, na Mazolewskim byłam pierwszy raz, ale nie żałuje :) fajnie sie słucha i „ogląda”. Widać, że artyści bawią sie muzyką. Ich pasja udziela sie rownież słuchaczom :)
Znakomity koncert ludzi pełnych radości i pasji. Dyskretna i jednocześnie zauważalna postać Lidera, który z muzyki czerpie zaraźliwą energię. Organizacja wydarzenia bez zarzutów, Dyrekcja RCK RDK to - jak zawsze - uprzejmość, przygotowanie, elegancja.
Bardzo dobry koncert. Organizacją bez zarzutu. Fajne miejsce na takie koncerty. Szkoda ze był tak krótki. Godzina z minutami.
Koncert wyśmienity!
Agnieszka 16.12.2015 10:27
Było za-je-biś-cie :D
jesiong 15.12.2015 09:06

Polecane z kategorii koncert