koncert

ES jazz Festival - Wojtek Mazolewski Quintet

koncert

ES jazz Festival - Wojtek Mazolewski Quintet

ES jazz Festival - Wojtek Mazolewski Quintet - Bilety na koncert

Niewątpliwie największą gwiazdą pierwszej edycji „ES jazz Festival” będzie Wojtek Mazolewski – polski basista i kontrabasista jazzowy, jeden z współtwórców yassu, członek zespołów takich jak: Baaba, Tymański Yass Ensemble, Paralaksa, Oczi Cziorne i Jazzombie oraz lider: Pink Freud, Bassisters Orchestra i Wojtek Mazolewski Quintet, z którym to będzie gościł w Skierniewicach.

Formacja Wojtek Mazolewski Quintet ma jak na razie na koncie trzy albumy długogrające: „Smells Like Tape Spirit” i „Wojtek w Czechosłowacji” (oba wydane w 2011 r.) oraz wydaną w 2014 r. płytę „Polka”. Ta ostatnia, będąca hołdem złożonym kobiecości, pełna znakomitego brzmienia, pięknych melodii i wirtuozerii zyskała w Polsce status złotej płyty.

Na 6 grudnia 2019 roku zapowiadana jest zaś premiera kolejnego, długo wyczekiwanego albumu Zespołu pt. „When Angels Fall”, na której Wojtek Mazolewski Quintet sięga po utwory legendy polskiego jazzu i Hollywood Krzysztofa Komedy. Dzień później materiał właśnie z tego albumu Artyści zaprezentują w Skierniewicach na finał pierwszego „ES jazz Festival”. Skierniewicki koncert będzie również ostatnim punktem światowego tournée Wojtek Mazolewski Quintet Autumn Tour 2019 !!!

O nowym materiale, a zarazem nowej płycie sam Wojtek Mazolewski mówi następująco:

„Nowy program koncertowy kwintetu z muzyką Krzysztofa Komedy powstawał przez ostatnie dwa lata. W naszych interpretacjach pokazujemy nie tylko sam potencjał kompozycji Komedy, który jest bezdyskusyjny, ale także dodajemy im taki nasz współczesny, kwintetowy pierwiastek”.

Zespół Wojtek Mazolewski Quintet w swojej krótkiej ale intensywnej działalności zagrał m.in. we Francji, Niemczech oraz Indiach (Delhi Jazz Festival). Występował także na największych polskich festiwalach takich jak Opener Festival oraz Off Festival. W Skierniewicach zaprezentuje się w składzie:

  • Oskar Torok - trąbka
  • Marek Pospieszalski - saksofon
  • Joanna Duda - instrumenty klawiszowe
  • Qba Janicki - perkusja
  • Wojtek Mazolewski – kontrabas

(informacja m.in. za: jazzforum.com.pl oraz pl.wikipedia.org)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje ES jazz Festival - Wojtek Mazolewski Quintet

Świetny koncert, znakomita muzyka, jak zawsze w wykonaniu tego kwintetu.Aranżacje utworów K.Komedy na medal!
Występ był bardzo dobry. Polecam!
Świetna muzyka, świetni artyści

Polecane z kategorii koncert