koncert
ES jazz Festival - Wojtek Mazolewski Quintet

koncert

ES jazz Festival - Wojtek Mazolewski Quintet

ES jazz Festival - Wojtek Mazolewski Quintet - Bilety na koncert

ES jazz Festival - Wojtek Mazolewski Quintet | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2019, 2020

Niewątpliwie największą gwiazdą pierwszej edycji „ES jazz Festival” będzie Wojtek Mazolewski – polski basista i kontrabasista jazzowy, jeden z współtwórców yassu, członek zespołów takich jak: Baaba, Tymański Yass Ensemble, Paralaksa, Oczi Cziorne i Jazzombie oraz lider: Pink Freud, Bassisters Orchestra i Wojtek Mazolewski Quintet, z którym to będzie gościł w Skierniewicach.

Pierwszy album formacji Wojtek Mazolewski Quintet zatytułowany „Smells Like Tape Spirit” (2011) zdobył serca polskich słuchaczy. Wojtek Mazolewski Quintet, jako pierwszy zespół jazzowy dotarł na Listę Przebojów Programu Trzeciego, gdzie utwór „Newcomer” utrzymywał się w zestawieniu przez kilka tygodni. Za tą płytę zespół otrzymał Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego „Mateusze 2011”.

Kolejny album wydany również w 2011 r. „Wojtek w Czechosłowacji” także zawojował polskie listy przebojów. Na liście przebojów „Trójki” znalazły się aż trzy kompozycje, które łącznie gościły tam przez 41 tygodni. Utwór „Nionio” stał się ulubieńcem DJ-ów i zadomowił się na playlistach wielu stacji radiowych.

Ostatni jak na razie album w dyskografii Wojtek Mazolewski Quintet – „Polka”, wydany w 2014 roku zyskał w Polsce status złotej płyty. Materiał właśnie z tego albumu Artyści zaprezentują w Skierniewicach na finał pierwszego „ES jazz Festival”. Skierniewicki koncert będzie również ostatnim punktem światowego tournée Wojtek Mazolewski Quintet #PolkaWorldwideDeluxeEdition !!!

O płycie „Polka” będącej hołdem złożonym kobiecości, pełnej znakomitego brzmienia, pięknych melodii i wirtuozerii sam mówi Wojtek Mazolewski mówi następująco:

„Oddaję w Wasze ręce płytę pełną pasji i emocji. Zabieram Was w podróż. Odwiedzając kolejne inspirujące miejsca, zastanawiam się, kim jest Polka w dzisiejszym świecie?...Ta nostalgiczna, szalona i kontemplacyjna muzyczna opowieść jest naszą odpowiedzią na to pytanie. Polka to dla mnie synonim wielkiej mocy i życiowej energii. To uosobienie piękna, odwagi i pasji. Ta płyta to hołd dla wszechobecnej kobiecej aury. Emanuje z niej miłość i ciepło. Z tym kojarzy mi się pierwiastek kobiecy, który wiruje w moim życiu od zawsze, wiele mu zawdzięczam".

Zespół Wojtek Mazolewski Quintet w swojej krótkiej ale intensywnej działalności zagrał m.in. we Francji, Niemczech oraz Indiach (Delhi Jazz Festival). Występował także na największych polskich festiwalach takich jak Opener Festival oraz Off Festival. W Skierniewicach zaprezentuje się w składzie:

  • Oskar Torok - trąbka
  • Marek Pospieszalski - saksofon
  • Joanna Duda - instrumenty klawiszowe
  • Qba Janicki - perkusja
  • Wojtek Mazolewski – kontrabas

 (informacja za: jazzforum.com.pl oraz pl.wikipedia.org)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

PROMOCJA DNIA

-25%

Gdynia
22.11.2019 19:00

bilety od 45,00 zł

KUP BILET

Polecane