koncert Wolna Grupa Bukowina

Wolna Grupa Bukowina - 50. urodziny

koncert Wolna Grupa Bukowina

Wolna Grupa Bukowina - 50. urodziny

Wolna Grupa Bukowina - 50. urodziny - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Ethno Jazz Festival zaprasza miłośników poezji śpiewanej na jubileuszowe spotkanie z legendą Krainy Łagodności. 5 grudnia, swoje 50 (!) urodziny świętować będzie WOLNA GRUPA BUKOWINA. Na scenie Starego Klasztoru obok jubilatów pojawią się młodzi wrocławscy artyści w repertuarze Bukowiny oraz goście specjalni zespołu. Tego wydarzenia nie można przegapić!

Wolna Grupa Bukowina - polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska - Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii. Wolna Grupa Bukowina stale, od 50 lat, z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.

Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:
Grażyna Kulawik - śpiew,
Wojciech Jarociński - śpiew, gitara
Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara
Marek Zarankiewicz - instrumenty perkusyjne
Krzysztof Żesławski - gitara basowa

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Wolna Grupa Bukowina - 50. urodziny

Doskonały koncert. Uczta dla uszu.. Grupa, jak na Wolną przystało, w doskonałej formie. Wierzyć się nie chce, że słucham ich od pięćdziesięciu lat i zawsze z wielką radością! Następnej pięćdziesiątki !!!
Górołaz 10.01.2022 11:37
Ciekawy i wspomnieniowy.
Anna 10.01.2022 11:13
Koncert świetny, atmosfera wspaniała, zespół w dobrej formie, czekamy na następne występy. Sprawnie działająca szatnia i kontrola biletów. Niestety, mimo że na biletach jest adnotacja, że "wejście na koncert jest równoznaczne z deklaracją, że jesteśmy zaszczepieni, zdrowi itd" nie zaszkodziłoby, żeby poza wiszącą kartką "nakaz zakładania maseczek" ktoś z organizatorów przed koncertem zwrócił głośno na to uwagę. Połowa ludzi była bez masek. Inaczej to wygląda w teatrach, gdzie obowiązek masek (w miarę możliwości jego wyegzekwowania) jest przestrzegany
Tomasz 10.01.2022 08:56

Polecane z kategorii koncert