koncert

The King of Swing

koncert

The King of Swing

The King of Swing - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Jedyny Koncert w Polsce! 20 osobowa obsada artystów!

Największe przeboje: Glenn Miller Orchestra, Benny Goodman Orchestra, Frank Sinatra, Michael Buble, The Andrews Sisters.

Swing to najpiękniejsza i z wielką klasa muzyka taneczna - są to słowa, które w jednym ze swoich wywiadów powiedział Benny Goodman - Król Swinga. The King Of Swing wykona pełnowymiarowa orkiestra - 20 artystów.

Woytek Mrozek & The 1st New York Orchestra
“The King Of Swing”

Gościnnie: Maksymilian Mrozek, Pablo Ilnytskyy lub Wojciech Myrczek oraz Ladies Trio,

BENNY GOODMAN – GLEN MILLER – FRANK SINATRA – THE ANDREWS SISTERS
Sing, Sing, Sing In The Mood New York Bei mir bist Du shein

Maestro Woytek Mrozek – „… polski klarnecista instrumentalista, kompozytor, aranżer, dyrygent. Należy do grona najwybitniejszych światowych wirtuozów klarnetu i dynamicznych producentów najciekawszych projektów na światowym rynku muzycznym…”

Sam Yehudi Menuhin napisał o Mrozku „...Gra tego artysty wyróżnia się oprócz znakomitej techniki dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością. Dwa razy występował w renomowanej sali Prinzregententheater oraz w Herkulessaal w Monachium na uroczystych koncertach LMN w obecności Lorda Yehudi Menuhina i Profesora Augusta Everdinga. Nie tylko z powodu jego wysokich kwalifikacji lecz także wielkiej autentyczności i miłego sposobu bycia - polecam jak najgoręcej Pana Woytka Mrozka wszystkim kolegom muzykom, impresariom, salom koncertowym i sponsorom"
(rekomendacja LMN Yehudi Menuhina, Monachium, 10.03.1997)

"... należy do grona poszukiwanych na świecie artystów..."
(artykuł w Süddeutsche Zeitung 1998)

„…Od samego początku mojej edukacji i kariery wiedziałem, że klarnet i muzyka swingowa, od której w moim życiu wszystko się zaczęło, były moim przeznaczeniem i misją. Dzisiaj misja ta się spełnia. Mam wielką radość zaprezentować wszystkim melomanom dobrej muzyki, miłośnikom muzyki swingowej moją nową płytę CD i zarazem nowy projekt muzyczny “ The King Of Swing”. Pragnę przekazać Państwu wiele radości, ciepła, pozytywnych emocji, uśmiechu, szczerości płynącej prosto z serca …”.

Ten unikalny i jedyny na świecie projekt oddaje hołd twórcom amerykańskiego swingu. Dzisiaj można go nazwać klasyką muzyki swingowej. Maestro Woytek Mrozek w „The King Of Swing” prezentuje najznamienitsze i wysublimowane kompozycje, które wykonywały przed nim: Benny Goodman Orchestra, Glenn Miller Orchestra, Frank Sinatra, Arite Shaw. Entuzjazm i niegasnąca miłość Maestro Mrozka do muzyki swingowej oddają ekscytujący, nostalgiczny i niepowtarzalny klimat muzyki początku ubiegłego wieku. W tym oryginalnym programie scena zamieni się więc w kolebkę muzyki z początku lat '30 i '50. Podczas, której usłyszymy najbardziej znane utwory z twórczości: Benny Goodmanna, Glenna Millera, Franka Sinatry. The King Of Swing to show, którego nie mogą przegapić zarówno fani jazzu, swingu, jak i nieuleczalni muzyczni romantycy, którzy pragną się przenieść do 1938 roku na najbardziej znany koncert muzyki swingowej w Carnegie Hall w Nowym Yorku, który wykonała Benny Goodmann Orchestra. Koncert ten okrzyknięto największym wydarzeniem Carnegie Hall. Prestiżowe występy Maestro Woytk Mrozka to błyskotliwe i precyzyjne brzmienie orkiestry i niepowtarzalna barwa klarnetu splatającego wszystkie partie w jedną całość. Energia, perfekcjonizm i autentyczność artystów sprawiły, że programy Woytka Mrozka zyskały najcenniejszą nagrodę: podziw i owacje na stojąco.

Woytek Mrozek & His The 1th New York Orchestra wykonają między innymi: Don’t be that way / Moonlight Serenade / American Patrol / We'll Meet Again / Chattanooga Choo Choo / Pennsylvania 6-5000 /Dizzy Fingers / Clarinet Marmelade / What a Wanderful World / Strangers on the Shore / In the Mood / Amapola / New York-New York czy flagowy hit Sing, Sing, Sing, który oczarował publiczność całego świata i wiele więcej… .

Maestro Mrozek będący wiodącym następcą w dziedzinie Ikon Muzyki Swingowej zaprasza i pragnie zabrać swoich słuchaczy w pełną ciepła, wirtuozerii i pięknej barwy niepowtarzalną podróż do „Świata Muzyki Swingowej”, która będzie jednocześnie wielką międzynarodową trasą koncertową promującą krążek „ Woytek Mrozek & His 1st New York Orchestra – The King Of Swing”.

Koncerty zaplanowane są na rok 2022 – 2025 i odbędą się w Polsce, Finlandii, Estonii, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Holandii, Danii, USA, Chinach i Japonii.

“The King Of Swing”

PROGRAM:

 1. Let’s Dance
 2. Don’t Be That Way nr2
 3. In The Mood
 4. New York, New York
 5. Amapola
 6. Lady Be Good
 7. Bye, Bye Blackbird
 8. Somewhere Over The Rainbow
 9. Stomping in the Savoy
 10. What a Wonderful World
 11. Come Fly With Me
 12. Pennsylvania 6-5000
 13. Clarinet Marmelade
 14. American Patrol
 15. Mr. Sandman
 16. Begin the Beguine
 17. Fly Me To The Moon
 18. Moonlight Serenade
 19. Orange Colored Sky
 20. We’ll Meet Again
 21. Clarinade
 22. Hora Staccato
 23. Chattanooga Choo Choo
 24. Dizzy Fingers
 25. Strangers On The Shore
 26. Sing Sing Sing

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: The King of Swing


Jak działają recenzje?
Jestem rozczarowana, tak mogę tylko to ująć. Kupiłam bilety jako prezent dla kolegi z okazji urodzin. Miał to być wyjątkowy prezent dla niego i jego żony. Najpierw koncert miał odbyć się w Filharmonii, ale został przeniesiony z niewiadomych przyczyn. W informacji mailowej były podane nowy termin i godzina wszystko inne miało pozostać bez zmian, niestety moi znajomi nie mieli swoich miejsc, otrzymali inne miejsca dużo gorsze, dramat. Dobrze że wogole jakieś dostali, ale o tym że trzeba było zarezerwować sobie nowe miejsca siedzące nie było nigdzie mowy. Organizacja bardzo słaba oraz to że koncert przeniesiono z Filharmonii do Palladium też pomniejszył rangę koncertu.
Iwona 26.11.2023 11:44
Świetny koncert. Cenne były krótkie informacje o kompozytorach i historii granych utworów. Atmosfera prawdziwie jazzowa.
KZ 24.11.2023 15:59
Lider orkiestry próbował błysnąć, ale jego technika pozostawała zbyt odległa od wymagań, stawianych przez partyturę. Fragment utworu "Amerykanin w Paryżu" został wykonany bardzo nieudolnie.. Swing to feeling, a tego zabrakło wykonawcom. Na tle orkiestry damskie trio błyszczało jak kryształ wśród bazaltu. Koncert może do przyjęcia dla publiczności nie osłuchanej z tego typu muzyka. Dla mnie trochę słaby.
Jacek 02.02.2023 22:10
Przeurocze oderwanie sie od rzeczywistości
D 02.02.2023 19:25
Występ się podobał. Akustyk za słabo nagłośnił wokalistę i wokalistki. Orkiestra zagłuszała śpiew. Wokalistki i tancerki powinny bardziej poćwiczyć synchronizację ruchową.
02.02.2023 16:17
Przyjemna zabawa. Polecam bo wart tych pieniędzy chociaż gdyby trio nawiązało jakąś współpracę z choreografem byłoby jeszcze lepiej.
Jerzy 02.02.2023 09:54
Wspaniały koncert!
Żaneta 02.02.2023 09:42
Znakomity koncert, wykonawcy na bardzo wysokim, profesjonalnym poziomie, piękny, światowy repertuar swingu, pełna emocji atmosfera Ameryki z przedwojennych lat aż wreszcie oklaski na stojąco. Jedyna mała uwaga, to chwilami zbyt słabo nagłośniony rewelacyjny solista na klarnecie. Gorąco polecam ten koncert. .
02.02.2023 09:06
Polecamy serdecznie Świetny wieczór z muzyką na światowym poziomie
Dorota 02.02.2023 08:39
Wspaniała przygoda ze swingiem! Brawa dla całego zespołu za wspaniały wieczór i możliwość przeniesienia się w czasie👌
Hania 29.11.2022 10:21
Dziękujęmy. Podróż do Nowego Jorku była niesamowita 🙏❤️.
Iryna 27.11.2022 10:03

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

 • Świetny koncert. Cenne były krótkie informacje o kompozytorach i historii granych utworów. Atmosfera prawdziwie jazzowa.

  KZ 24.11.2023 15:59


 • Przeurocze oderwanie sie od rzeczywistości

  D 02.02.2023 19:25


 • Występ się podobał. Akustyk za słabo nagłośnił wokalistę i wokalistki. Orkiestra zagłuszała śpiew. Wokalistki i tancerki powinny bardziej poćwiczyć synchronizację ruchową.

  02.02.2023 16:17


 • Przyjemna zabawa. Polecam bo wart tych pieniędzy chociaż gdyby trio nawiązało jakąś współpracę z choreografem byłoby jeszcze lepiej.

  Jerzy 02.02.2023 09:54


 • Wspaniały koncert!

  Żaneta 02.02.2023 09:42


 • Znakomity koncert, wykonawcy na bardzo wysokim, profesjonalnym poziomie, piękny, światowy repertuar swingu, pełna emocji atmosfera Ameryki z przedwojennych lat aż wreszcie oklaski na stojąco. Jedyna mała uwaga, to chwilami zbyt słabo nagłośniony rewelacyjny solista na klarnecie. Gorąco polecam ten koncert. .

  02.02.2023 09:06


Polecane z kategorii koncert