koncert

Wysocki, Okudżawa - dwaj najwięksi bardowie XX w

koncert

Wysocki, Okudżawa - dwaj najwięksi bardowie XX w

Wysocki, Okudżawa - dwaj najwięksi bardowie XX w - Bilety na koncert

Zapraszamy Państwa na niezwykły wieczór poświęcony dwóm największym bardom XX wieku - Włodzimierzowi Wysockiemu i Bułatowi Okudżawie. Ich twórczość wpisała się na zawsze w historię i tradycję piosenki. Swoją charyzmą docierali do milionów odbiorców na całym świecie. Śpiewali na przekór ustrojowi, na przekór KGB, na przekór cenzurze. Dawali nadzieję. Na scenie zabrzmią ich największe i najpiękniejsze, także najbardziej znane przeboje. Wykonywać je będą Piotr Kajetan Matczuk, Tomasz Imienowski, Artur Chyb - muzycy zespołu PIRAMIDY.

Ten koncert to niezapomniany, przesycony nostalgią, naznaczony odrobiną filozoficznej zadumy, ale nie pozbawiony humoru i nutki satyry wieczór spędzony z pięknym słowem i cudowną muzyką. Dobór repertuaru został starannie przemyślany. Czeka nas długa chwila rozrzewnienia obrazem muzycznym, którego ilustratorem jest doskonały głos Piotra Kajetana Matczuka i perfekcyjny akompaniament Tomasza Imienowskiego i Artura Chyba.

Pieśni, składające się na ten niezwykły projekt, zostały wybrane przez muzyków w bardzo przemyślany sposób. Program charakteryzuje się zróżnicowaniem pod kątem muzycznym. Podczas koncertu muzycy opowiadają o barwnym i dramatycznym życiu obu bardów. W czasie koncertu będzie można usłyszeć niezapomniane piosenki Włodzimierza Wysockiego: w tym legendarne "Ochota na Wołkov", "Centrala zero siedem", "Gdzie Wywiozą" oraz najbardziej znane pieśni Bułata Okudżawy m.in.: "Aleksander Sergiejewicz Puszkin", "Trzy Miłości", "Pieśń o Huzarze" a także "Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się" oraz wiele innych.

W maju 2017 roku nakładem Wytwórni MTJ z Warszawy, ukazała się płyta pod przewrotnym tytułem "Krótka płyta o Okudżawie". To album z piosenkami Bułata Okudżawy nagrany w gitarowych, akustycznych aranżacjach. Znajduje się tam nie tylko "Modlitwa" czy "Puszkin", można tam usłyszeć też mniej znane utwory m.in. "Piosenkę o młodym huzarze" w znakomitym polskim tłumaczeniu. Płyta ta szczególnie przypadła do gustu Pani Oldze Okudżawie, wdowie po legendarnym bardzie - i została umieszczona w zbiorach muzeum Bułata Okudżawy w Moskwie jako jeden z eksponatów - obok płyt, które nagrał sam mistrz.

Zespół Piramidy był ponadto dwukrotnie (2018, 2019r.) zaproszony z koncertami do Moskwy przez Panią Olgę Okudżawę. Muzycy wystąpili obok największych rosyjskich aktorów i pieśniarzy w koncercie galowym poświęconym Bułatowi Okudżawie, w jednej z największych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata - w Sali im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Koncerty transmitowane były na żywo w telewizji w kilku krajach.

Program wykonują:

Piotr Kajetan Matczuk

Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Szlakiem Bardów". Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command Brunssum dla polskiej kadry dowodzącej misją w Afganistanie, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Columbiahalle, Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, Filmbuhne am Steinplatz, w Fontanehaus na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, w Monachium, we Frankfurcie, w Genewie w Szwajcarii w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ, w Brugg, w Zurichu, na Litwie - w Solecznikach i w Wilnie oraz w Rosji - w Moskwie w Sali Koncertowej im. Piotra Czajkowskiego. Akompaniował w Teatrze Ateneum w Warszawie. Autor muzyki do monodramu "Życiorys" w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. "Bard" w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2)

Artur Chyb

Gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in. : Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych.

Tomasz Imienowski

Gitarzysta basowy, kontrabasista, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy oraz jako muzyk sesyjny w produkcjach bluesowych i jazzowych. Współpracował z Teatrem Ateneum w Warszawie. Ceniony jest przede wszystkim za świetny groove i pracę sekcyjną. Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego. Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą (Dania, Niemcy, Holandia, Francja, Łotwa, Litwa, Rosja, Czechy, Szwajcaria, Chorwacja, USA). Koncertował także w radiu i telewizji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Wysocki, Okudżawa - dwaj najwięksi bardowie XX w

Top. Rodzicom się bardzo podobało jako prezent. Zdecydowanie warto się wybrać na ten występ
Absolutna REWELACJA! Było SUPER!
Bardzo ładnie tylko szkoda że tak mało piosenek w języku rosyjskim.
Występ fantastyczny, żywiołowe wykonanie i bardzo sympatyczna atmosfera :)
Występ piękny. Byli z nami znajomi i wszyscy byliśmy pod wrażeniem. Już czekamy na następny taki wieczór.
Bardzo piękny koncert :)
Wszystko na piątkę :)
Koncert bardzo fajny, Chłopaki wymiatają na gitarach, słucha się z wielką przyjemnością,ale niestety organizacja pokowidowa zawiodła i nie moglismy siedzieć na miejscach zakupionych 1.5 roku temu, były zajęte ,bo jak się okazało ,później zakupione bilety nie były już nienumerowane o czym dowiedzieliśmy się na koncercie. Niepotrzebne zamieszanie i trochę niefajnie, szczególnie jak się miało siedzieć w 1 rzędzie.
Bardzo fajny koncert. Miło spędzony czas (1,5 godziny) z pieśniami bardów: Okudżawy i Wysockiego. Na zakończenie wisienka na torcie "Modlitwa". Coś pięknego. Polecam gorąco.
Fantastyczny koncert! Brzmienie trzech gitar plus charyzmatyczny pan Piotr opowiadający swoim głosem prawdziwe historie. Brawo!
Świetny występ polecam
Doskonały głos, znakomita muzyka, charyzma lidera, dawno nie słyszane a znów aktualne utwory. Zdecydowanie warto być.
Witam. Występ na 6 gwiazdek. Organizacja na 6 gwiazdek. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie wspaniałego koncertu. Proszę o przesyłanie na adres e-mail informacji o planowanych imprezach. Pozdrawiam Dziękuje.
Było super. Polecam
Było klimatycznie i magicznie. Bardzo współczesny Wysocki, zawsze aktualny Okudżawa. Cudny aranż, niesamowita gitara Chyba i bas pierwszego introwertyka RP. To wszystko razem stworzyło tę magię. Czekam na więcej.
Było super! Piękne piosenki, znakomity wokal, świetny kontakt z publicznością lidera zespołu. Polecam
Ekspresja, nostalgia, moc, radość i smutek... i dowcip, który zrozumie tylko Słowianin. To wszystko jest w pieśniach Okudżawy i Wysockiego. Artyści oddali to wszystko wystepując na ostrowieckiej scenie. dziekuje i proszę o jeszcze
Świetny występ. Zachowany klimat czasów bardów.
Koncert wprowadził mnie w ślad wspomnień dawnych lat a szczególnie utwór MODLITWA, który ' śpiewałam" w koło w chwili śmierci mojego przyjaciela aż do momentu Jego odejścia.
Piękny głos gitar, wokal też. Można wrócić do młodości. Okudżawa wykonany z wyczuciem. Wysocki trochę mniej. Byłoby lepiej, gdyby rozdzielić bardów na dwa koncerty.
Piękny koncert. Cudowne wykonania utworów Wysockiego i Okudżawy. Trzeba przyznać, że Ci Artyści potrafią interpretować te piękne pieśni ! Niesamowita wirtuozeria na gitarach oraz super prowadzenie koncertu przez Pana Piotra. Warto iść na ten koncert. Będę polecać i napewno pojawię się na innych :)
Znakomity występ, .
Jeden raz byliśmy i wystarczy, grali fajnie, gorzej ze śpiewem - brakowało piosenek w j. rosyjskim. Najsłabsze ogniwo to komentarze i anegdoty, trochę za niski poziom.
Fantastyczny koncert. Na pewno jeszcze raz pójdę na chłopaków jak tylko będą w Gdańsku. Pełna profeska.
Barbie 16.10.2019 21:02
Miło spędzony wieczór - polecam

Polecane z kategorii koncert