Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

XIX Dzień Akordeonu

koncert

XIX Dzień Akordeonu

XIX Dzień Akordeonu - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

XIX DZIEŃ AKORDEONU to impreza z tradycją wieloletnią. Pomysłodawcą i organizatorem jest nauczyciel dyplomowany prowadzący klasę akordeonu w PSM w Kłodzku.
Ideą przewodnią było prezentowanie słuchaczom możliwości brzmieniowych instrumentu koncertowego oraz możliwości wykonawczych muzyki tworzonej od epoki Baroku po Współczesność.
Repertuar obejmuje szlagiery muzyki klasycznej pisanej na inne instrumenty a transkrybowanej na akordeon oraz utwory z literatury oryginalnej. Tak będzie również w tym roku, usłyszymy m.in. "Arię" J. S. Bacha, "Taniec z szablami" A. Chaczaturiana, "Wiosnę" z czterech pór roku A. Vivaldiego i oczywiście utwory Piazzoli i Galiano.
W związku z pojawieniem się na rynku obok akordeonu koncertowego, akordeonu cyfrowego, słuchacze mają okazję zapoznać się z nowymi możliwościami tego instrumentu, co doskonale prezentuje Art Acc Duo.
Natomiast nową propozycją programową, po raz pierwszy prezentowaną na Dniu akordeonu, jest występ Amalgalis Duo, w którym zobaczymy i usłyszymy koncertującą kobietę. W programie koncertu są tez niespodzianki muzyczne, ale zdradzać ich przed koncertem nie będziemy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: XIX Dzień Akordeonu

Jak zwykle impreza wyśmienita. Szkoda, że przez pandemię tak mało osób wzięło udział. Podziękowania dla dyrekcji za szybką reakcję i zmianę terminu tak, by nie impreza się odbyła.
MK 21.03.2021 11:33

Polecane z kategorii koncert