koncert

Zaduszki JAZZowe

koncert

Zaduszki JAZZowe

Zaduszki JAZZowe - Bilety na koncert

Jak co roku, zapraszamy na koncert zaduszkowy, wspominający największych twórców i muzyków jazzowych.
Tym razem rewelacyjny kwintet w składzie:
Tomek nowak - trąbka
Bartłomiej Noszka - sax
Michał Szkil - piano
Jakub Kozłowski - bass
Przemek Kuta - perkusja
przypomni twórczość gigantów zarówno polskich jak i zagranicznych.
bilety
30 zł przedsprzedaz
40 zł w dniu koncertu\dostępne stacjonarnie i na www.niezla-sztuka.pl
Tomasz Nowak- trębacz, kompozytor, producent, wykładowca akademicki. Współpracownik wybitnego skrzypka Nigela Kennedy, z którym koncertował przez wiele lat w całej Europie. Współpracował również z Jarosławem Śmietaną. Podczas swojego kilkuletniego pobytu w Londynie nawiązał współpracę z czołówką tamtejszej sceny około jazzowej, m.in. z ówczesnymi muzykami zespołu Amy Winehouse i Massive Attack. To zaowocowało udziałem w zespole Amy Lives złożonym z muzyków współpracujących z Amy Winehouse. Wraz z Amy Lives Tomasz Nowak koncertował na kilku kontynentach. Współtwórca polskiego klubu jazzowego Jazz Cafe Posk w Londynie. Twórca i kompozytor autorskich projektów: Eskaubei Tomek Nowak Quartet oraz Tomasz Nowak Nu Collective. Obecnie współpracuje również z Adamem Nowakiem (Raz Dwa Trzy) i Karimem Martusewiczem (Voo Voo) w projekcie Akustyk Amigos, a także z Vitoldem Rekiem w projekcie Vitold Rek the Spark. Współtwórca muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Koncertował m.in. w Royal Albert Hall, Ronnie Scott`s czy na festiwalach Glastonbury, BBC Music - Biggest Weekend. Dzielił scenę z takimi twórcami jak: Aga Zaryan, Mike Stern, Michał Urbaniak, Nigel Kennedy, Mark King (Level 42), Dean Brown, Krzesimir Dębski, Xantone Blacq.
Wojtek Tramowski to gitarzysta obracający się głównie w stylistyce jazzowej Współpracuje np: z muzykami krakowskimi np.: takimi jak: Marcin Ślusarczyk – sax.,Tomek Kupiec-bass,Sebastian Bernatowicz,piano-keyb Tomek Grochot - bębny, Maciek Adamczak-bass,perkusista i perkusjonalista Pan doc. Dokt. Jan Pilc,Kajetan Galas-Hammondy,Grzesiek Masłowski-bębny,Dominik Wywrocki-bass i inniWspółpracował również z muzykami wrocławskimi,a szczególnie ze świetnym gitarzystą Januszem Konefałem, zaliczającym się do czołówki gitary jazzowej w kraju.Przez dość długi czas współpracował i był stałym członkiem formacji "STAN d' ART.", Laureata festiwalu "JAZZ nad ODRĄ".Współpracuje także z czołowym polskim wibrafonista Karolem Szymanowskim w Open Trio, jak również w duecie. Jest także jednym z laureatów ogólnopolskiego konkursu gitary jazzowej im. Marka Blizińskiego "GUITAR CITY"

Bartłomiej Noszka – saksofonista, autor utworów muzycznych. Wykładowca w Akademii Muzycznej
im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz asystent wUniwersytecie Rzeszowskim. Prowadzi własne zespoły oraz współpracuje z innymi formacjami, m.in. Marian Pawlik Quartet, Wojciech Groborz Orchestra Dedicated, Big Band Małopolski. Jest laureatem wielu konkursów oraz stypendiów.
„Saksofonista, jak mało kto z młodszego pokolenia rozumie naczelną ideę jazzowej improwizacji – «tell a story», logicznie łącząc motyw we frazy, frazy w zdania, przystrojone wianuszkiem laurowym pracy motywicznej.” ~Jacek Niedziela-Meira
„Bartłomiej Noszka – z pięknym dźwiękiem i przejrzystym frazowaniem na saksofonie" ~Bronisław Suchanek

Michał Szkil – pianista, kompozytor, pedagog.Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. Wojciecha Niedzieli. Wykładowca na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej - Uniwersytet Rzeszowski. Zdobywca wielu nagród na Międzynarodowych Festiwalach Jazzowych m.in.: I miejsce podczas 50 jubileuszowego Festiwalu „Jazz nad Odrą”, I miejsce na XXXVII konkursie w Getxo (Hiszpania), Grand Prix na Bielskiej Zadymce Jazzowej , Grand Prix na XV Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni , Grand Prix - Tarnów Jazz Contest, II miejsce na Krokus Jazz Festiwal, II miejsce w konkursie Nowa Nadzieja Jazzu w Łomży, II miejsce na Festiwalu Pianistów Jazzowych w Warszawie. Prowadzi intensywną działalność koncertową występując wraz ze swoim kwartetem w najlepszych salach koncertowych i klubach jazzowych w Polsce i za granicą. Występował m.in.:w Niemczech, Danii, Belgii, Hiszpanii, Słowacji, Czechach, Indiach. Wspópracował oraz występował z: Bobby Watson, Anders Bergcrantz, Essiet Okon Essiet, Newman Taylor Baker, John Betsch, Dominiqe Sanders, Andy Middleton, Eric Allen, Rasul Siddik, Deborah Brown, Piotr Baron, Maciej Sikała, Robert Majewski, Grzegorz Nagórski, Eryk Kulm, Jerzy Małek, Akiko, Lora Szafran, Dorota Miśkiewicz, Aga Zaryan, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn czy Piotr Wojtasik, z którym ściśle współpracuje do dnia dzisiejszego.

Jakub Kozłowski - kontrabasista oraz gitarzysta basowy. Student Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Jazz i muzyka rozrywkowa w klasie gitary basowej u prof. Dariusza Ziółka oraz Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu u ad. dr Adama Kowalewskiego. Na swoim koncie posiada wiele występów w Polsce, jak i za granicą oraz liczne nagrania studyjne oraz telewizyjne. Współpracował i dzielił scenę z artystami takimi jak m.in.: Aga Zaryan, Marek Raduli, Zbigniew Jakubek, Damian Kurasz i wiele innych.

Przemysław Kuta - perkusista, muzyk sesyjny, absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa.
Zdobywca nagród na festiwalach jazzowych m.in.: Novum Jazz Festival czy Tarnów Jazz Contest.
Dzielił scenę ze znakomitymi muzykami m.in.: Karen Edwards, Brianem Fentressem, Zbigniewem Jakubkiem, Damianem Kuraszem, Krzesimirem Dębskim, Anną Jurksztowicz, czy Wojciechem Myrczkiem.
Uczestniczy w wielu projektach oraz nagraniach, ponadto współtworzy Bartłomiej Tyburowski Trio, a od tego roku rozpoczął współpracę z zespołem Tołhaje.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Zaduszki JAZZowe

Rewelacyjny koncert !

Polecane z kategorii koncert