koncert

Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze

koncert

Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze

Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze - Bilety na koncert

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” narodził się w 1948 roku. O jego powstanie zabiegali założyciele zespołu znakomici polscy artyści: wybitny kompozytor Tadeusz Sygietyński oraz Mira Zimińska-Sygietyńska, znana i uwielbiana przez publiczność aktorka.
8 listopada 1948 roku ówczesny Minister Kultury i Sztuki napisał pismo, w którym polecił zorganizować Tadeuszowi Sygietyńskiemu zespół ludowy. Założycielom w dziele tworzenia „Mazowsza” przyświecał cel ocalenia od zapomnienia kultury i tradycji polskich wsi i miasteczek. Aby jak najwierniej odtworzyć tradycję i obyczaje ludowe, Tadeusz Sygietyński i Mira Zimińska-Sygietyńska jeździli po całej Polsce, prowadząc wnikliwe badania polskiego folkloru. Sygietyński zbierał ludowe melodie oraz wyławiał młode talenty. Zimińska natomiast poszukiwała tradycyjnych strojów. Na siedzibę zespołu wybrano podwarszawską posiadłość Karolin i to właśnie tam zaczęli przyjeżdżać pierwsi członkowie zespołu na przesłuchania. Tam zamieszkali, tam uczyli się śpiewu, gry na instrumentach i tańca. Po dwóch latach intensywnych prób „Mazowsze” po raz pierwszy zaprezentowało się na scenie. Miało to miej-sce 6 listopada 1950 roku na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. Owacjom po występie nie było końca. I tak zespół rozpoczął triumfalny pochód nie tylko po Polsce, ale po całym świecie. Wszędzie, gdzie się pojawił, witany był owacjami, budził zachwyt. Odwiedził większość krajów europejskich, w tym m.in. Francję, Hiszpanię, Portugalię czy Włochy, wyruszając także za ocean. Rok 1955 okrył „Mazowsze” żałobą – zmarł Tadeusz Sygietyński. Rysowały się najczarniejsze scenariusze. Rozważano nawet rozwiązanie zespołu. Stery przejęła jednak Mira Zimińska-Sygietyńska, która nadała „Mazowszu” ostateczny kształt – taki, jakim go znamy do dziś. To dzięki niej „Mazowsze” utrwaliło swoją międzynarodową pozycję. Do sukcesu zespołu przyczynili się także wybitny śpiewak Stanisław Jopek oraz choreograf, a wcześniej solista baletu – Witold Zapała. Jerzy Waldorff, polski krytyk muzyczny, nazwał „Mazowsze” perłą w koronie Rzeczypospolitej. To stwierdzenie najpełniej oddaje rangę i wartość Zespołu, który od 70 lat porywa publiczność na całym świecie, pełniąc zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Wielka Gala Zespołu Mazowsze

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze

Występ cudowny, pełny profesjonalizm, a kostiumy !!!
Przedstawienie było przepiękne. Wrażenia zostaną na długo w mojej pamięci .
Jestem szczerze zachwycony.To było niesamowite przeżycie. Mazowsze podbiło nie tylko moje serce ale wszystkie serca bydgoskiej publiczności. Piękna tradycyjna, muzyka, śpiew i taniec podkreślały narodowy charakter występu. Brawo
Marsab 13.03.2019 08:55
Koncert rewelacja.
przepiękny koncert, wielki profesjonalizm
Profesjonalizm zespołu + fajna atmosfera = POLECAM
Wspaniały występ,cudowni wykonawcy,niesamowite przeżycie, polecam każdemu !!!
Ewa z Jastrzębia - Zdroju 12.03.2018 22:16
Wspaniałe widowisko 😀Podziwiam kondycję tancerek i tancerzy.Uśmiech na ich twarzach bezcenny.
Przedstawienie przepiękne byłem pod wrażeniem.
Fantastyczny występ Zespołu Mazowsze! Prezentowane tańce stworzyły niesamowity klimat. Interesujący program sprawił, że wszyscy dobrze się bawili.
Piękny jubileusz ,poparty wspaniałym występem zespołu „Mazowsze”! Wspaniały zespół taneczny jak i muzyczny!!! Niezapomniane wrazenia!
Występ światowej klasy. Pełen profesjonalizm. Stroje, śpiew i aranżacje na długo pozostaną w pamięci. Popisowy numer z wiankami, zapiera dech w piersiach. Jeżeli tylko jest okazja obejrzeć występ - obecność obowiązkowa.
bardzo piękny występ. jestem bardzo zadowolona, że mogłam uczestniczyć w tej imprezie.takich występów powinno być więcej i to na terytorium całej Polski.
Bilet był kupiony jako prezent więc nie jestem w stanie nic powiedzieć o występie
Występ na wysokim poziomie. Publika dopisała. Atmosfera - po prostu super.
Bardzo dobry koncert, Mazowsze to wspaniała etykieta polskiej kultury
Było super :-)
Bardzo, bardzo piękny występ, polecam każdemu, jestem pod wrażeniem tej ilości kostiumów i wszystkiego....super.!!!!
Bardzo barwne i na wysokim poziomie widowisko. Wysoki kunszt wykonawców. Gorąco polecam
Przepiękne wydarzenie, polecam !
Występ przepiękny. Brakowało mi tylko bieżącej informacji z jakiego regionu Polski pochodzi aktualnie wykonywany taniec i stroje, np. wyświetlane w tle za tancerzami. Nie wszystkie stroje udało mi się rozpoznać.
Jestesmy zauroczeni wystepem Mazowsza!Super przedstawienie! Widzialam kilka razy w telewizji, ale to w zaden sposob nie da sie porownac z wystepem na zywo. Niesamowite przezycie! Duza dawka pozytywnych emocji, polskiej kultury i tradycji! Jestesmy pod duzym wrazeniem i bardzo polecamy!
Wspaniałe widowisko,piękny występ naszego kultowego Zespołu Mazowsze.Na koncercie byłam z koleżankami - byłyśmy oczarowane.- Dziękuję za możliwośc nabycia biletów - pozdrawiam Maria
ciekawy pokaz tańców kultury polskiej
Bawiłam się bardzo dobrze, super koncert. Zespół na bardzo wysokim poziomie artystycznym.
Krysia 02.11.2017 20:29
Koncert i cały występ bardzo mi się podobał. To była prawdziwa uczta muzyczna. Gorąco polecam występy zespołu Mazowsze na żywo,zostają w pamięci na długo. Niesamowite wrażenia artystyczne.
Tadeusz 02.11.2017 17:49
perfekcyjny wystep
Piękny koncert. Profesjonalnie. Wszystko extra.
Bilety na Mazowsze zakupiłem dla Teściów ale z tego co wiem bawili się przednio. Wrócili zadowoleni . bardzo im się podobało.
Zbyszek Krosno Odrzańskie 02.11.2017 13:26
Jestem pod wielkim wrażeniem. Pierwszy raz widziałam "Mazowsze" na żywo i mam nadzieję, że jeszcze będę miała taką okazję, bo opłaca się wydać każde pieniądze za taki występ. Sama tańczyłam w zespole ludowym, ale nie da się porównać jakości.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert