koncert

Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze

koncert

Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze

Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze - Bilety na koncert

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” narodził się w 1948 roku. O jego powstanie zabiegali założyciele zespołu znakomici polscy artyści: wybitny kompozytor Tadeusz Sygietyński oraz Mira Zimińska-Sygietyńska, znana i uwielbiana przez publiczność aktorka.
8 listopada 1948 roku ówczesny Minister Kultury i Sztuki napisał pismo, w którym polecił zorganizować Tadeuszowi Sygietyńskiemu zespół ludowy. Założycielom w dziele tworzenia „Mazowsza” przyświecał cel ocalenia od zapomnienia kultury i tradycji polskich wsi i miasteczek. Aby jak najwierniej odtworzyć tradycję i obyczaje ludowe, Tadeusz Sygietyński i Mira Zimińska-Sygietyńska jeździli po całej Polsce, prowadząc wnikliwe badania polskiego folkloru. Sygietyński zbierał ludowe melodie oraz wyławiał młode talenty. Zimińska natomiast poszukiwała tradycyjnych strojów. Na siedzibę zespołu wybrano podwarszawską posiadłość Karolin i to właśnie tam zaczęli przyjeżdżać pierwsi członkowie zespołu na przesłuchania. Tam zamieszkali, tam uczyli się śpiewu, gry na instrumentach i tańca. Po dwóch latach intensywnych prób „Mazowsze” po raz pierwszy zaprezentowało się na scenie. Miało to miej-sce 6 listopada 1950 roku na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. Owacjom po występie nie było końca. I tak zespół rozpoczął triumfalny pochód nie tylko po Polsce, ale po całym świecie. Wszędzie, gdzie się pojawił, witany był owacjami, budził zachwyt. Odwiedził większość krajów europejskich, w tym m.in. Francję, Hiszpanię, Portugalię czy Włochy, wyruszając także za ocean. Rok 1955 okrył „Mazowsze” żałobą – zmarł Tadeusz Sygietyński. Rysowały się najczarniejsze scenariusze. Rozważano nawet rozwiązanie zespołu. Stery przejęła jednak Mira Zimińska-Sygietyńska, która nadała „Mazowszu” ostateczny kształt – taki, jakim go znamy do dziś. To dzięki niej „Mazowsze” utrwaliło swoją międzynarodową pozycję. Do sukcesu zespołu przyczynili się także wybitny śpiewak Stanisław Jopek oraz choreograf, a wcześniej solista baletu – Witold Zapała. Jerzy Waldorff, polski krytyk muzyczny, nazwał „Mazowsze” perłą w koronie Rzeczypospolitej. To stwierdzenie najpełniej oddaje rangę i wartość Zespołu, który od 70 lat porywa publiczność na całym świecie, pełniąc zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Mazowsze Symfonicznie

 KUP BILET

Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze - koncert walentynkowy „Zamigotał świat”

 KUP BILET

Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze - koncert walentynkowy „Zamigotał świat”

 KUP BILET

Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze - Kalejdoskop Barw Polski

 KUP BILET

Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze - Kalejdoskop Barw Polski

 KUP BILET

Betlejem Polskie

WYPRZEDANE

Betlejem Polskie

WYPRZEDANE

Betlejem Polskie

WYPRZEDANE

Betlejem Polskie

WYPRZEDANE

Betlejem Polskie

WYPRZEDANE

Betlejem Polskie

WYPRZEDANE

Recenzje i opinie: Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze

Uczta dla zmysłów i duszy ! Doskonała organizacja. Wyczuwalny duch służby zarówno na scenie, jak i za poza nią :-)
Super fajne wydarzenie, rodzinnie, polecam.
Cudowny spektakl. Polecam wszystkim w 100%
Na koncercie Betlejem Polskie byłam drugi raz. Chętnie obejrzałabym go ponownie. Polecam
Przepiękny koncert. Dziękuję.
Piękny #koncert. Wzruszenie, nostalgia. Barwne stroje. Wysoki poziom wykonania. Tancerze wspaniali.ekspresja.zaangazowanie.
izabella 01.12.2021 17:51
Super Przyjemnie posłuchać i popatrzec
Michał 01.12.2021 17:27
mmsobek@gmail.com występ wspaniały byłam 40lat temu w Warszawie i jeszcze chciałam przed śmiercią zobaczyć tą piękna wspanialą utalentowana młodzież usłyszeć Furmana i podziękować maestro za ciężką pracę Super ze w Zespole mamy poznaniaków wielkie dzięki Pozdrawiam wielkie dzięki Będąc na występie kupiłam sobie chustę żeby być patrzeć wspominać i opowiadać o Zespole Mazowsze pozdrawiam
Marianna 01.12.2021 08:44
Występy Zespołu Mazowsze to nie jest " impreza" , to wysokiej klasy kunszt taneczny i choreograficzny , to balsam dla oczu i dla duszy to nie zapomniane odczucia. Wielka chwała twórcom i kontynuatorom.
Występ cudowny, pełny profesjonalizm, a kostiumy !!!
Przedstawienie było przepiękne. Wrażenia zostaną na długo w mojej pamięci .
Jestem szczerze zachwycony.To było niesamowite przeżycie. Mazowsze podbiło nie tylko moje serce ale wszystkie serca bydgoskiej publiczności. Piękna tradycyjna, muzyka, śpiew i taniec podkreślały narodowy charakter występu. Brawo
Marsab 13.03.2019 08:55
Koncert rewelacja.
przepiękny koncert, wielki profesjonalizm
Profesjonalizm zespołu + fajna atmosfera = POLECAM
Wspaniały występ,cudowni wykonawcy,niesamowite przeżycie, polecam każdemu !!!
Ewa z Jastrzębia - Zdroju 12.03.2018 22:16
Wspaniałe widowisko 😀Podziwiam kondycję tancerek i tancerzy.Uśmiech na ich twarzach bezcenny.
Przedstawienie przepiękne byłem pod wrażeniem.
Fantastyczny występ Zespołu Mazowsze! Prezentowane tańce stworzyły niesamowity klimat. Interesujący program sprawił, że wszyscy dobrze się bawili.
Piękny jubileusz ,poparty wspaniałym występem zespołu „Mazowsze”! Wspaniały zespół taneczny jak i muzyczny!!! Niezapomniane wrazenia!
Występ światowej klasy. Pełen profesjonalizm. Stroje, śpiew i aranżacje na długo pozostaną w pamięci. Popisowy numer z wiankami, zapiera dech w piersiach. Jeżeli tylko jest okazja obejrzeć występ - obecność obowiązkowa.
bardzo piękny występ. jestem bardzo zadowolona, że mogłam uczestniczyć w tej imprezie.takich występów powinno być więcej i to na terytorium całej Polski.
Bilet był kupiony jako prezent więc nie jestem w stanie nic powiedzieć o występie
Występ na wysokim poziomie. Publika dopisała. Atmosfera - po prostu super.
Bardzo dobry koncert, Mazowsze to wspaniała etykieta polskiej kultury
Było super :-)
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert