Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

Koncert w ciemności | T/Aboret – Zielnik pełen czułości

koncert

Koncert w ciemności | T/Aboret – Zielnik pełen czułości

Koncert w ciemności | T/Aboret – Zielnik pełen czułości - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Jakie dźwięki kryją się między mchem a korą drzewa? Czym pobrzmiewają liście i łodygi wystawione na letni wiatr? Po latach z utęsknieniem wracamy do naszego artusowego formatu koncertów w ciemności! Sensoryczny koncert T/Aboretu pobudzi nie tylko nasz słuch, ale i pozostałe zmysły. Dzięki temu osoby z niepełnosprawnościami wzroku będą mogły swobodnie i w pełni czerpać przyjemność, płynącą z tego niezwykłego, magicznego wydarzenia.

Podczas nadchodzącego koncertu posmakujemy leśnych dóbr, poczujemy wonność łąki i usłyszymy ludowość zaklętą w śmiałym łączeniu obyczajów i współczesności. T/Aboret to istny zielnik z muzyką, która żyje. Ich dźwiękowe herbarium prowadzi nas przez świat roślin, będących odrobiną natury odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ulice ruchliwego miasta. Szerokie instrumentarium grupy w znacznej mierze wywodzi się z tradycji ludowej. Suka biłgorajska, fidel płocka, kemancze, kobyz – te wszystkie instrumenty, choć już niestety zapomniane, dzięki T/Aboretowi wzniecają artystyczny dialog między naturą i kulturą, folklorem i awangardą.

Już 25 września 2022 roku rośliny będą sunąć ku miastu – dołączcie do nich w Sali Wielkiej Dworu Artusa! Prekursorski dla naszego regionu, wielozmysłowy koncert T/Aboretu promuje wydanie debiutanckiej płyty zespołu – Cyjanotypia.

T/Aboret – jedna opowieść snuta czterema różnymi głosami. Wywodząc się z różnych muzycznych światów, wyrażają siebie w ethno jazzowych kompozycjach, improwizacjach, rytmicznych wariacjach.

Skład zespołu:

  • Natalia Czekała – fortepian
  • Karolina Matuszkiewicz – skrzypce, śpiew, gadulka, fidel plocka, suka bilgorajska
  • Artur Siejka – kontrabas
  • Krzysztof Guzewicz – cajon, udu, darbuka, mazhar, tabla

W wydarzeniu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Koncert w ciemności | T/Aboret – Zielnik pełen czułości

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert