Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Zrozumieć Śląsk 2

koncert

Zrozumieć Śląsk 2

Zrozumieć Śląsk 2 - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

✨Było magicznie, było wspaniale, było wzruszająco. Świetny koncert, świetne aranżacje. Arcydzieło – pisaliście w komentarzach po pierwszym koncercie❤️ To co powiecie na kolejny, w którym wystąpią dodatkowo: Tymoteusz Bies, Ziut Gralak, Liroy, O.S.T.R., Renata Przemyk, Artur Rojek, Justyna Święs oraz Pogodno?🔥😁 Tym razem spotykamy się w piątek 24 listopada. „Zrozumieć Śląsk 2” to znakomici soliści, pięć orkiestr dętych, pięć zespołów i monumentalne wizualizacje, w których sztuczna inteligencja opowiada o tym, jak widzi Górny Śląsk📽️ W spektaklu zaprezentowane zostaną utwory związane z historią Śląska, wykreowane przez artystów, którzy zaznaczyli się na kartach jego historii, a także współczesne kompozycje zaproszonych twórców oraz instrumentalne wątki narracyjne. Nie możecie tego przegapić👉🏻🎫

Zrozumieć Śląsk 2 - więcej informacji

Sto lat historii górnego Śląska opowiadane przez kilkunastu solistów, pięć orkiestr dętych, trzy zespoły, dźwięki maszyn i jedną sztuczną inteligencję.

Było magicznie, było wspaniale, było wzruszająco. Świetny koncert, świetne aranżacje. Arcydzieło – pisaliście w komentarzach po pierwszym koncercie.

To co powiecie na kolejny, w którym wystąpią dodatkowo: Tymoteusz Bies, Ziut Gralak, Liroy, O.S.T.R., Renata Przemyk, Artur Rojek, Justyna Święs oraz Pogodno?

Tym razem spotykamy się w piątek 24 listopada.

„Zrozumieć Śląsk 2”:

  • znakomici soliści,

  • pięć orkiestr dętych,

  • pięć zespołów

  • monumentalne wizualizacje, w których sztuczna inteligencja opowiada o tym, jak widzi Górny Śląsk.

Będą z nami:

Abradab, Tymoteusz Bies, Karolina Czarnecka, Ziut Gralak, Grubson, Liroy, Kapela Fedaków, Kasia Moś, Czesław Mozil, Maciej Obara, O.S.T.R., Pasimito, Pogodno, Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Artur Rojek, Piotr Rogucki, Jakub Skorupa, Justyna Święs oraz śląskie orkiestry górnicze i hutnicze (KWK Rydułtowy, KWK Marcel, KWK JasMos, KWK Sośnica, Huta Łabędy) z kwartetem smyczkowym orkiestry AUKSO pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego i otwartej orkiestry orkiestr Rebel Babel Ensemble.

Większość solistów wykona co najmniej po dwa utwory – jeden z własnego repertuaru, drugi to przebój zaaranżowany specjalnie na to wydarzenie.

Pogmatwana historia, skarby ukryte pod ziemią, Trójkąt Trzech Cesarzy, trzy powstania, dwie wojny światowe, dwa totalitaryzmy, dwa wielkie kryzysy, kaski, maszyny, krajobraz zasnuty dymem – jak to wszystko zrozumieć? Oddajmy głos artystkom i artystom. „Zrozumieć Śląsk” to widowisko, w którym usłyszmy świetne piosenki w zaskakujących aranżacjach oraz zobaczymy jak przeszłość Śląska jest „widziana” z perspektywy przyszłości. Postarały się o to algorytmy sztucznej inteligencji, które na podstawie haseł związanych z historią Górnego Śląska, generują wizualizacje prezentowane podczas koncertu.

W spektaklu zaprezentowane zostaną utwory związane z historią Śląska, wykreowane przez artystów, którzy zaznaczyli się na kartach jego historii, a także współczesne kompozycje zaproszonych twórców oraz instrumentalne wątki narracyjne. Te ostatnie nawiązują do konceptu muzyki dokumentalnej, którą Łukasz L.U.C. Rostkowski zainicjował w Polsce nagrodzonym Paszportem Polityki (2010)

zrozumiecslask #zrozumiećśląsk #zrozumiecslaskgliwice #koncertzrozumiecslask #zrozumiecslaskwidowisko

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Zrozumieć Śląsk 2


Jak działają recenzje?
Koncert fantastyczny, L.U.C. genialny, Artyści przebojowi, ja bawiłem się wyśmienicie. Mogę polecić każdemu, kto lubi takie niebanalne imprezy albo każdemu kto nie boi się spróbować. Niestety organizacja niespecjalna, nie dość, że koncert zaczął się z opóźnieniem 35 minut, podobno z uwagi na korki (kompletny brak szacunku dla tych, którzy przyjechali punktualnie...) to organizator nastawiony totalnie na kasę - parking płatny, szatnia płatna, do tego spora strefa gastro ale ze słabą ofertą i tu już niestety przytyk do widzów, którzy nie mogli wytrzymać 2,5 godziny bez popcornu, nachosów, zapiekanek i ciągłych kursów po piwo... To akurat trochę jak na wiejskim festynie. I sam już nie wiem co gorsze - ci, którzy sprzedają na takich imprezach popcorn czy ci którzy go kupują...
Marcin 27.11.2023 21:06
Świetne wydarzenie. Właśnie tego się spodziewałam i nie zawiodłam.
pat 27.11.2023 08:17
Koncert był super. Jedyne co bardzo mi się nie spodobało, to to, że zaczàł się później bo jak to powiedzieli konferansjerzy 70% publiczności nie dotarła. I tak nie powinno być. Każdy wie że miał koncert onwyznaczonej godzinie i przybywa sie wcześniej. Ale czego wymagać jak w teatrach też to zdarza sie. Zero poszanowania czasu.
Ooo 27.11.2023 05:14
Prawdziwa uczta muzyczno-wizualna. Dobór artystów idealny. Widać było ogromne zaangażowanie wszystkich, którzy przyczynili się do tego koncertu. Nie chciałbym wydzielać konkretnych wykonawców. Każdy z nich dał z siebie tyle, ile można było, aby uczynić ten wieczór niezapomnianym wydarzeniem. Brawa dla wszystkich muzyków, tych z zespołów, orkiestr, chórów. Dla LUC-a, artystycznego dyrektora całości, oddzielny ukłon. Bardzo liczę na kolejną odsłonę w przyszłym rok. Jeśli się odbędzie, mnie na bank na niej nie zabraknie. Dzięki wielkie za wszystkie emocje .
Adam 26.11.2023 18:03
To mój drugi udział w tej imprezie, spodziewałam się „nowego otwarcia”, dostałam powtórkę z rozrywki i kilka nowych utworów . Mimo wszystko nie był to czas stracony.
Maria 26.11.2023 15:56
Rewelacja! Dla każdego! Przyjemnie dla ucha dla oka i dla umysłu. Polecam. Jeśli stworzą kolejną edycję będę tam!
Magdalena 25.11.2023 15:58
Koncert był wyjątkowy!!!!!!!!!
Gabriela 25.11.2023 15:41
"Kawał Śląska"
Maciej 25.11.2023 15:34
Nie było już tak idealnie jak w maju. Generalnie fajnie.
Przemo 25.11.2023 14:14
Koncert bardzo nierówny. Siedziałam w 12 rzędzie na płycie. Na początku był problem z dźwiękiem - był za głośny, wszystkie niskie tony były mocno odczuwalne (całym ciałem - jak dudnienie), nie słychać było natomiast wyraźnie słów artystów. To odbierało całą przyjemność z widowiska. Dopiero w połowie koncertu, sytuacja się z jakiegoś powodu poprawiła. Chyba od występu OSTRego. Podobały mi się wyświetlane wizualizacje, choć były mocno niepokojące, kiedy pokazywano twarze. Nie rozumiem doboru większości utworów i artystów - co wspólnego ze Śląskiem miała np. maszynka do świerkania Czesława? Obrazy z kamer na telebimach były wyświetlane z opóźnieniem, co było dość irytujące, jak się np chciało klaskac razem z artystą. Podsumowując, jestem bardziej zawiedziona niż zadowolona, choć cieszę się, że widziałam paru artystów na żywo.
Matka 25.11.2023 12:22
Fenomenalny koncert. Czapki z głów przed L.U.C. To jak dobrał artystów, jakie zrobił aranże i jak pięknie górnicze orkiestry to podkręciły to brak słów by opisać odbiór takiego muzycznego święta . Dla mnie majstersztyk. Momentami bardzo poruszający.
Ola 25.11.2023 12:18
Koncert super poza półgodzinnym opóźnieniem na początku.
sven 25.11.2023 11:37
Świetny koncert
Sabina 25.11.2023 11:10
Rewelacyjne widowisko muzyczne, nazwać je koncertem to zwyczajnie za mało..
Grzegorz 25.11.2023 10:33
Mega! Cudowny klimat, fantastyczni wokaliści, orkiestra a nawet trzy-miazga a dyrygent tak charyzmatyczny, że skupiał wiekszosc mojej uwagi. Całość określam... SZTOS!!!! Już czekam na kolejną edycję! Uwielbiam takie klimaty. Matylda, kocham!
Patrycja 25.11.2023 10:20
Była to bardzo przyjemna impreza niestety ,czas oczekiwania na rozpoczęcie bardzo się wydłużył do ok 30min jednak największym rozczarowaniem i żeczą dlamnie niezrozumiałą był dodatkowo płatny parking w przy arenie a co do wysokości tej opłaty nie będę się wypowiada ...skandal!!!
Adaś 25.11.2023 10:02
Widowisko muzyki orkiestrowej, wokalu, świateł i obrazu. Dopracowane w każdym szczególe, bez cienia dłużyzny, oddane z pasją i śląską pracowitością. Żywo odbierane przez setki ludzi na widowni. Płyta areny i widownia- pełne ludzi!!
Boba 25.11.2023 10:01
Piękny koncert.Polecam wszystkim.
Tomasz 25.11.2023 09:12
Rewelacyjny koncert. Polecam
DeDe 25.11.2023 08:30
Super impra
25.11.2023 08:28

Polecane z kategorii koncert