Świętuj Dzień Polskiej Muzyki z biletyna.pl i uzyskaj 15% rabatu na wybrane wydarzenia

*Promocja trwa w dniach 26.09-01.10.2023 na wybrane wydarzenia

koncert

Żuławski Bard

koncert

Żuławski Bard

Żuławski Bard - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

������� Ż�ł�������� �����, czyli koncert Jana Wilkanowskiego �, któremu akompaniować będzie Tomasz Stroynowski. Wydarzenie połączone będzie z promocją książek naszego Gościa.
Tematyka naszego spotkania będzie stara jak świat. Pojawi się słowo o miłość, ale również jej braku, opowieści o odejściach i powrotach, a także przemyślenia o powolnym przemijaniu. Do tego rozważania na temat pewnego mebla z salonu i wszechobecnej depresji (i to nie tej geograficznej)...
W trakcie koncertu usłyszymy w sumie 11 utworów. Siedem autorskich utworów Jana Wilkanowskiego oraz trzy z repertuaru Leonarda Cohena (dwa w tłumaczeniu naszego artysty, a jeden w tłumaczeniu Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego)
Koncert połączony będzie z promocją dwóch nowych książek Jana Wilkanowskiego.
� "Błękitne opowieści" to zbiór opowiadań przyrodniczych dotyczących flory i fauny nadmorskiej z rejonu Mierzei Wiślanej. W publikacji opisane zostały niezwykłe spotkania z fokami, sieweczkami obrożnymi oraz rybitwami. Wydawnictwo zostało bogato zilustrowane fotografiami, które wykonał sam autor.
�"Bałtyk. przewodnik dla dużych i małych" to pozycja od Wydawnictwa Literackiego dla prawdziwych wilków morskich, ale i nie tylko! W książce znajdziecie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Bałtyku, ale boicie się zapytać! Poznacie jego mieszkańców – tych dawnych i tych współczesnych. Dowiecie się o pewnej Celebrytce, która od mola w Sopocie wolała plażę w Krynicy Morskiej. Skosztujecie kaszëbskô malëne. Spotkacie mistrzynię morskiego kamuflażu. I nauczycie się rozróżniać łzy królowej Juraty od zwykłych nadmorskich kamyków.
��� ����������� – nauczyciel, działacz ekologiczny i przewodnik turystyczny. Pochodzi z Łodzi, ale swoje życie związał z Bałtykiem. Od 1998 roku mieszka w Stegnie na Mierzei Wiślanej. Uczy młodzież wychowania fizycznego, a od niedawna także biologii. Przyczynił się do tego wolontariat w międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF i działającym pod jej skrzydłami Błękitnym Patrolu, który dba o siedliska przyrodnicze ssaków morskich oraz ptaków. Jan Wilkanowski jest z nim związany do dzisiaj.
Prywatnie mąż i tata (naturalny i zastępczy) dla dwóch dorosłych już synów. Kocha aktywność fizyczną w każdej postaci – biega (ukończył 6 maratonów!), jeździ na rowerze, pływa kajakiem, żegluje, chodzi po górach (Bieszczady to jego drugie ukochane miejsce na ziemi!). Interesuje się także fotografią, ornitologią, muzyką, architekturą i historią. Autor książki Błękitne opowieści (2021), w której opisał pracę wolontariuszy Błękitnego Patrolu. Finalista konkursu „Nauczyciel Pomorza 2018”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Żuławski Bard


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert