koncert

wROCK for Freedom 2019 - SWEET, DŻEM - 40-lecie zespołu, NOCNY KOCHANEK, JELONEK

koncert

wROCK for Freedom 2019 - SWEET, DŻEM - 40-lecie zespołu, NOCNY KOCHANEK, JELONEK

wROCK for Freedom 2019 - SWEET, DŻEM - 40-lecie zespołu, NOCNY KOCHANEK, JELONEK - Bilety na koncert

wROCK for Freedom 2019 - SWEET, DŻEM - 40-lecie zespołu, NOCNY KOCHANEK, JELONEK | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Festiwal wROCK for Freedom na zakończenie wakacji we Wrocławiu!

Tradycyjnie już ostatni weekend wakacji we Wrocławiu zarezerwowany jest na koncerty z cyklu „wROCK for Freedom – Legendy Rocka”, które odbywają się na terenie Centrum Historii Zajezdnia, byłej zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej - bliskim sercu wrocławian miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się dolnośląska Solidarność.
Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu wROCK for Freedom będzie legendarny brytyjski zespół SWEET!
Sweet nie schodzą ze sceny od ponad pół wieku i nadal udowadniają, że są jedną z najlepszych grup koncertowych w historii rocka. 31 sierpnia we Wrocławiu zagra z nimi, obchodzący w tym roku 40 - lecie swojego istnienia, DŻEM oraz ulubieńcy młodszej części publiczności - zespoły NOCNY KOCHANEK i JELONEK.
Zakończenie wakacji warto zaplanować we Wrocławiu!

Zespół Sweet powstał pod koniec lat 60. i początkowo skupiał się na poszukiwaniu własnego, rozpoznawalnego brzmienia. Po krótkim romansie z popem Anglicy postawili na zdecydowanie cięższe dźwięki i tym samym stanęli w pierwszym szeregu glamrockowej rewolucji. Dzięki wsparciu producenta Phila Wainmana i songwriterów Nicky’ego Chinna i Mike’a Chapmana grupa nagrała w 1971 roku swój pierwszy wielki międzynarodowy przebój "FunnyFunny". Wtedy też ukształtował się klasyczny lineup grupy, w skład której wchodzili wokalista Brian Connolly, basista Steve Priest, gitarzysta Andy Scott i perkusista Mick Tucker. W listopadzie 1971 roku The Sweet wydali swoją debiutancką płytę „Funny How Sweet Co-Co Can Be”. Niecałe dwa lata później dzięki hitowi „Block Buster!” byli już na samym szczycie. Utwór wspiął się na pierwsze miejsce listy przebojów nie tylko w Anglii, ale też w większości europejskich krajów.

The Sweet stanęli na szczycie i nie zamierzali go szybko opuszczać. Single "Hellraiser", "BallroomBlitz", "TeenageRampage", "The SixTeens" i "Turn It Down" oraz świetnie przyjęte albumy “SweetFanny Adams" I "DesolationBoulevard" przyniosły zespołowi sławę i chwałę, a znakomite występy na żywo uczyniły z nich glamrockową ikonę. Wielki sukces nie uchronił jednak grupy przed problemami i finalnym rozpadem. Pod koniec lat 70. The Sweet nadal potrafili zamieszać na listach przebojów ("Love Is Like Oxygen" osiągnęło Top 10 zarówno w Anglii, jak i w Stanach Zjednoczonych), ale postępujący alkoholizm wokalisty doprowadził do jego odejścia w 1979 roku, co oznaczało początek końca klasycznego The Sweet. Od połowy lat 80. muzycy skupili się na własnych projektach, kontynuujących działalność zespołu. We Wrocławiu zespół wystąpi w składzie Pete Lincoln (wokal, bas), Bruce Bisland (wokal, perkusja), Tony O’Hora (wokal, gitara, klawisze) i Andy Scott (wokal, gitara).

The Sweet sprzedali ponad 50 mln płyt i wywarli ogromny wpływ na metalowe zespoły debiutujące w latach 80. – przede wszystkim Def Leppard i Mötley Crüe. Powszechnie uważa się ich za ojców chrzestnych gatunku, a ich niepowtarzalny styl oparty na radosnych, popowych melodiach, szybkich solówkach, mocnych partiach wokalnych i chórkach jest słyszalny w bardzo wielu współczesnych rockowych nagraniach. Prawdziwym żywiołem The Sweet były zawsze koncerty, o czym będzie się można przekonać 31 sierpnia we Wrocławiu. Anglicy mimo upływu lat nadal wchodzą na scenę, żeby skopać tyłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Podmioty Wykonawcze bardzo ok. Na przyszłość : Więcej gastronomii ( i nie myślę o piwie ), info o braku ogólnodostępnego parkingu na terenie Centrum . Do zobaczenie za rok, na jeszcze lepszym wRock 4 Freedom, bo jubileuszowym 10. , a i rocznicowym.
Wspaniał impreza - pełna profeska i super zabawa. Skład artystów perfekt, organizacja samej imprezy absolutnie na najwyższym poziomie. No moze jedna drobna uwaga - za mało punktów dystrybucyjnych napojów :), po 18tej, za piwkiem staliśmy 40 minut Ale to drobiazg, polecam wszystkim :)
Dżem i Nocny Kochanek to zespoły świetnie wypadające na koncertach. Oba zespoły nawiązują fantastyczny kontakt z publicznością. To była wielka przyjemność znów posłuchać ich na żywo. Sweet i Jelonek to trochę inna bajka, ale też wypadli dobrze. Jedyną rzeczą, jaka mi się nie podobała, to brak odpowiedniej reakcji ochrony na pewnego agresywnego łysego pana, który pomylił koncert z ringiem bokserskim.
Imprez pod względem organizacyjnym raczej słaba, mało stoisk z jedzeniem i piciem szczególnie długie kolejki po piwo. Co do zespołów no to królowali Sweet i Nocny Kochanek, Dżem tragedia a Jelonek nie wiem bo się spóźniłem :-). Ogólnie solidna 4/6
koncert super, Jelonek dał mega czadu, Nocny Kochanek cieniutki, Sweet mimo wiekowych członków zespołu wypadli świetnie a Dżem to klasa sama w sobie :)
Wszystko byłoby dobrze żeby gdzieś była podana informacja w jakiej kolejności występują zespoły. Bardzo się nastawiłem. Na Jelonka i Nocnego Kochanka i jak przyjechałem t się dowiedziałem że już grali. Szkoda.
Koncert na 5, minus jeden za kolejki do piwa- staliśmy 50 minut w kolejce w trakcie koncertu Sweet.

Polecane