Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

spektakl

321 IMPRO Festiwal – Powrót do przyszłości (karnet sobota-niedziela)

spektakl

321 IMPRO Festiwal – Powrót do przyszłości (karnet sobota-niedziela)

321 IMPRO Festiwal – Powrót do przyszłości (karnet sobota-niedziela) - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

SOBOTA 25 SIERPNIA

17.00-19.30 WYSTĘPY TEATRÓW IMPROWIZACJI

TEATR AFRONT ,,NIENAPISANE DZIEŁA SZEKSPIRA”

Niezapisane dzieła Szekspira inspirowane twórczością Barda ze Stratfordu, to niezwykła okazja do stworzenia dzieła na miarę Szekspira w trzech aktach wierszem (przeważnie). Czegóż w nim nie będzie? Miłość, nienawiść, intrygi, zdrady, śmierć, a nawet monologi wewnętrzne wyrażane piosenką! Zaś o pojawieniu się tych elementów zadecyduje Publicus ex Machina, czyli Ręka Publiczności. UWAGA! Znajomość dzieł Szekspira nie jest wymagana. Za to znajomość dzieł, których nigdy nie napisał, choć mógłby, OBOWIĄZKOWA!
Serdecznie zaprasza Teatr Improwizacji Afront w składzie: Dorota Jarząbek – Rogaczyk, Kasia Gruszewska, Aśka Mazewska i Agnieszka Senderowska, z gościnnym udziałem Kasi Waszkiewicz.

TEATR ORANŻADA NA MIEJSCU ,,POBITE GARY”

Wychowaliśmy się w latach 90-tych, pamiętamy Kopernika na banknotach, wiedzę czerpaliśmy z tygodnika Świat Wiedzy i nie mogliśmy skorzystać z internetu jeśli ktoś w domu rozmawiał przez telefon stacjonarny. Pesele twierdzą, że jesteśmy dorośli. Mamy jakieś doświadczenie życiowe, mamy jakieś doświadczenie sceniczne, mamy jakieś swoje wrażliwości. Na scenie tworzymy z nich kolaż.

TEATR PAPTAK ,,NO EXIT”

Improwizowany spektakl komediowy ‚No exit’ teatru PAPTAK z Wrocławia, czyli jedno miejsce, kilka postaci i kilkadziesiąt minut gęstej atmosfery. Opierając się na jednej sugestii od publiczności aktorzy przenoszą siebie i widzów w świat trochę podobny do naszego. Taki, w którym odnajdujemy codzienne sytuacje, czasem z niecodziennymi rozwiązaniami. Pełen naszych sąsiadów, współpracowników, nas. Na skrzyżowaniu charakterów, emocji i relacji okazuje się, że ten świat – mimo, że znajomy – zaskakuje, zarówno widzów, jak i aktorów. A przy okazji jest zabawny.

20.30 MECZ IMPRO AB OVO & ŁOWCY. B

Przyszła pora na Telesfora. Tak! Tym razem do scenicznych improwizowanych zmagań Teatr AB OVO zaprosił Łowców.B. Mecz Impro to stały punkt festiwalu. Dwie drużyny w dedykowanych sobie scenicznych wyzwaniach. Obie drużyny świetnie wszystkim znane. Wile ich łączy a prawie nic nie dzieli. Kochają improwizować, są świetnymi zespołami o szerokim zakresie rażenia humorem. Połączenie abstrakcji, absurdu i scenicznego wdzięku- jeśli wdzięcznymi można nazwać dziergane na drutach sweterki lub różowe sznurówki. Jedno jest pewne: rozrywka wymykająca się wszelkim definicjom: będą grać scenki , śpiewać, odlatywać zainspirowani sugestiami kibicującej Publiczności. Kto wyjdzie z tego cało, a kto na czworakach? Przekonamy się 25 sierpnia. Nie czekajcie z decyzją o zakupie biletów, bo schodzą szybciej niż sławne „ciepłe bułeczki”, „świeża flądra nad morzem” czy koncert Eda Sheerana. 321 IMPRO!

22.00 DISCO GIRLS (ALTANA PRZY HUGONÓWCE)

Reaktywacja nieistniejącego zespołu! Disco Girls powracają! Energia lat 80′ i 90′. Syntezatory. Kresze. Frotki. Róż. Lycra i plastykowe dźwięki. Masa wspomnień z kariery zespołu, które stworzone zostaną razem z widzami. Najlepsze hity w karierze Disco Girls zagrane, zaśpiewane, wyimprowizowane na oczach widzów i zainspirowane sugestiami publiczności. Zapraszamy na powrót do szalonych „ejtis”!

Duet Improwizujący Dwie Siostry

Zespół tworzy Duet Improwizujący Dwie Siostry – Katarzyny Chmary i Alicji Dobrowolnej, związany z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Duet tworzy spektakle komediowe na oczach widzów, ad hoc, bez scenariusza, inspirując się sugestiami publiczności.

NIEDZIELA 26 SIERPNIA

17.00-19.30 WYSTĘPY TEATRÓW IMPROWIZACJI

TEATR COMEDY IMPRO BANDA ,,SIEKIERA, MOTYKA, BIMBER…BANDA”

Grupa teatralna Comedy Impro Banda powstała w październiku 2017r. Grupę tworzą zawodowi aktorzy, kabareciarz klasy master J i pianista, choć należałoby powiedzieć człowiek orkiestra, czyli biegle władający klawiaturą, tańczący tango żeglarz. W skład grupy wchodzą: Katarzyna Michalska, Anna Golc, Monika Markiewicz, Tomasz Majer, Piotr Makarski, Grzegorz Sierzputowski, Jacek Prokopowicz – pianista

Od pierwszych treningów, z pasją i zaangażowaniem poznajemy sztukę impro. Ponieważ nic dwa razy się nie zdarza, zwłaszcza w impro, niezmiennie, z każdym dniem nasza fascynacja impro rośnie i rodzi owoce. I tak pewnego słonecznego, zimowego poranka, błysk, skojarzenie, jak to w improwizacji bywa, i powstał pomysł, a może by tak powrócić jak za dawnych lat… Do lat 20-tych, 30-tych… Zatem zapraszamy na improwizowany spektakl inspirowany czasami międzywojnia. Wedle życzenia i zamówienia, bo publiczność rządzi i decyduje, zobaczycie całą plejadę hrabin, praczek, szwaczek, kucht, generałów, krawców, baronów, pucybutów i kogo tylko wam wyobraźnia podpowie. Klimat jak w starym kinie gwarantowany. Także tego, do nóżek padamy, rączki całujemy, służymy Szanowne Państwo ekstrawagancją absolutnie. Szacuneczek!

Na pierwszy znak miłość ci wszystko wybaczy, bo nikt tylko ty.
Już nie zapomnisz mnie, bo taki jestem zimny drań.

TEATR DAMY NA PANY „WIELKA INTERPRETACJA”

Zapraszamy do galerii sztuki, w której wspólnie interpretować będziemy obrazy wielkich malarzy – tych bardziej i mniej znanych. Publiczność wcieli się w rolę ekspertów, których interpretacja stanie się inspiracją do improwizowanej historii postaci z obrazu. Uruchomimy wspólnie statycznych bohaterów wielkich dzieł i poznamy ich losy. Każdy zostanie znawcą sztuki!

Dwie Panny, dwóch Dżentelmenów. Trzy osoby na scenie, jedna przy pianinie (właściwie to też siedzi na scenie, tylko tamci bardziej chodzą). Aktorzy stworzą na Waszych oczach niepowtarzalny spektakl, którego będziecie współtwórcami. Możecie być pewni dobrej zabawy – w skład zespołu wchodzą doświadczeni improwizatorzy, których na co dzień możecie oglądać również w licznych programach telewizyjnych oraz wieczorach stand-up comedy. Damy na Pany tworzą: Karolina Pańczyk, Kasia Waszkiewicz, Grzegorz Dolniak, Łukasz Ławniczak.

TEATR BCA FLASH „sKONSternowany TANtroCIN”

My, BCA Flash…

… Jesteśmy teatralną grupą improwizacyjną, prężnie działającą od 2011 roku. Kolebką naszego legendarnego zespołu jest Konstańciński Dom Kultury, w którym w którym regularnie zgłębiamy tajniki tajemniczej sztuki zwanej „Improv”.

My, BCA Flash…

… Jesteśmy przede wszystkim improwizatorami, chociaż w wolnym zdarzało nam się wpaść do szkoły, a aktualnie bardziej na uczelnię. Pierwsze szlify zdobyliśmy prowadzeni doświadczeniem i mądrościami „polskiej kanclerz improwizacji” – Katarzyny Michalskiej. Dziś trenujemy sami, wspierając się nabytą na warsztatach wiedzą najlepszych improwizatorów z Polski i świata.

My, BCA Flash…

… Jesteśmy zwycięzcami III edycji Festiwalu 3dwa1 Improff, Warszawskiego Festiwalu Kabaretów Uczniowskich w Batorym, laureatami Konkursu Młodych Zdolnych (rok 2013). Zdobyliśmy również nagrodę publiczności na 19. edycji Festiwalu Teatralnego w liceum im. Jana Kochanowskiego, a i wygraliśmy Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności „Destination Imagination”. Jesteśmy także współzałożycielami inicjatywy Centralna Spółdzielnia Komediowa.

20.30 MUSIC IMPRO SHOW

Festiwal 321 impro zakończymy tradycyjnie muzycznie. Oczywiście coś zdradzić należy choć wiemy, że nasza festiwalowa Publiczność ufa nam bezgranicznie w tej kwestii i w zasadzie wystarczą fakty.

A fakty są takie: Joanna Kołaczkowska – od kilku lat stała gwiazda lśniąca na festiwalowej naszej scenie, gotowa na wszelkie wyzwania. Przyjaciel wydarzenia wspierający swoim olbrzymim talentem, dzieląca się sympatią swoich Widzów, bo obok Jej nazwiska nie można przejść obojętnie. I tym razem zobaczą Ją Państwo w momencie uwalniania w sobie scenicznej dzikiej zwierzyny. Obok Niej ulubieniec narodowy Kacper Kuszewski. Jak donosi wikipedia znakomity polski aktor teatralny, filmowy, dubbingowy, wokalista. Ani jak gra, ani jak śpiewa przekonywać specjalnie nikogo nie trzeba, ale można się przekonać o Jego zdrowym dystansie do życia podglądając Go w procesie tworzenia czyli impro. Zdradził nam , że trochę się „boi” ale jest jakaś moc i siła, która kazała mu zgodzić się na udział w Music Impro Show. Nie inaczej było z Anią Czartoryską-Niemczycką. Niech Was nie zwiedzie wizerunkowa delikatność, elegancja i opanowanie. Pod tym płaszczem kryją się niezwykłe pokłady dziecięcej kreatywności, luzu i miłości do muzyki. Na pokładzie muzycznego wehikułu nie zabraknie Agnieszki Bajer, Michała Głowackiego aktorów Teatru AB OVO , których pojawienie się na scenie podnosi poziom endorfin poza wszelkie normy. Z doświadczeniem i bezczelnym wręcz profesjonalizmem pożonglują improwizowanymi ripostami tak jak tylko Oni potrafią.

Gdyby istniała festiwalowa gazeta to z pewnością pojawiłby się na niej nagłówek na głównej stronie : Sensacja, sensacja , muzyczna sensacja. Kilku znakomitych muzyków jazzowych postanowiło dołączyć w tym roku do grupy „ryzykującej sceniczną karierę”. Rafał Stępień(piano), Andrzej Gondek(gitara), Sebastian Stanny(saksofon), Marcin Jadach(bas), Fryderyk Młynarski(perkusja) a także aktor i pianista Kabaretu Hrabi Łukasz Pietsch. Na scenie więc zabrzmią entuzjastyczne, rozochocone pędem uwolnienia dźwięki, a to wszystko pod czujnym okiem i uchem prowodyrki całego zamieszania, dyrektor artystycznej festiwalu Katarzyny Michalskiej.

Reasumując. Zapraszamy na MUSIC IMPRO SHOW. Tornado pomysłów, wulkaniczne wybuchy spontaniczności w towarzystwie entuzjastycznie uwalnianych dźwięków. Tego nie odważy się pokazać żadna stacja telewizyjna. To jest skierowane do szczególnie inteligentnej i zdystansowanej do świata publiczności, dla Widzów, którzy nie mają telewizora, dla zagubionych w sieci szukających rozrywki innej niż wszystkie znane, dla posiadaczy wysublimowanego inteligentnego poczucia humoru, dla tych, którzy rozumieją, że to się już nie powtórzy, dla 200 wybrańców, którzy zdążą kupić bilety.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: 321 IMPRO Festiwal – Powrót do przyszłości (karnet sobota-niedziela)

Najlepsza imoreza ever 😁😁😁 Ab Ovo to grupa imoro na najwyższym poziomie
Anna 27.08.2018 09:30
321 IMPRO Festiwal – Powrót do przyszłości (karnet sobota-niedziela)
Konstancin-Jeziorna, 26.08.2018
Sala widowiskowa-KDK-Mostowa

Polecane z kategorii spektakl