Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

"9 x John L." Anna Magalska - spektakl

spektakl

"9 x John L." Anna Magalska - spektakl

"9 x John L." Anna Magalska - spektakl - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„9 x John L” w wykonaniu Anny Magalskiej z Teatru im. W. Horzycy w Toruniu, to autorski scenariusz i nowe aranżacje znanych piosenek Johna Lennona i The Beatles. Spektakl, będący konsekwencją czterdziestoletniej fascynacji jest dziewięciokrotną próbą odpowiedzi na pytanie o fenomen Lennona. Czy jego wizerunek, współcześnie masowo wykorzystywany przy produkcji T-shirtów i oranżady, nie jest przypadkiem wyidealizowanym wytworem naszej wyobraźni? Czy kultowe okulary nie przysłoniły nam prawdy, sugerując „jedyną słuszną narrację” o radosnym, pokojowo nastawionym do świata hippisie? W spektaklu wypowiedzą się m.in. Królowa Elżbieta II, Yoko Ono i Julian Lennon.
 Anna Magalska
aktorka Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. 36 lat na scenie. W 2020 roku laureatka Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", zdobyła dwa wyróżnienia (na drugim i trzecim etapie).
Reżyserka (spektakle Fundacji Pro Theatro, które wyreżyserowała zostały zaproszone na Międzynarodowe Festiwale Teatralne - Praga, Istambuł i Friedrischafen). Reżyserka spektakli w Fundacji Światło i Akademii Walki z Rakiem. Zdobyła dwa razy tytuł najpopularniejszej aktorki w Toruniu (2007 i 2012). Inicjatorka wielu koncertów charytatywnych. Wolontariuszka. Nagrodzona przez Prezydenta Miasta Torunia w 2015 r tytułem Człowiek Kultury. W 2007 i 2010 odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Medalami: Zasłużona dla Kultury Polskiej. Animator kultury, pedagog propagujący działania teatralne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: "9 x John L." Anna Magalska - spektakl

Opowieść o Lenonie złożona ze wspomnień ludzi jacy się z nim zetknęli. Kameralna, wyważona. W kilku punktach odkryła mi Lenona z innej strony. Okraszona piosenkami The Beatles w wykonaniu kobiecym, nic nie tracąc na urodzie, dodała delikatności i wdzięku. Warto się wybrać.
Mirka 04.10.2021 09:46
"9 x John L." Anna Magalska - spektakl
Warszawa, 03.10.2021
Radość - sala widowiskowa

Polecane z kategorii spektakl