spektakl
A miał być cud

spektakl

A miał być cud

A miał być cud - Bilety na spektakl teatralny

A miał być cud | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2019, 2020

A MIAŁ BYĆ CUD
SPEKTAKL Z PIOSENKAMI AGNIESZKI OSIECKIEJ

tekst: Halina Rowicka
adaptacja i reżyseria: Jan Szurmiej
scenografia i kostiumy: Andrzej Lewczuk
aranżacje muzyczne: Mikołaj Hertel
muzyka: Jacek Bąk, Janusz Bogacki, Natalia Iwanowa, Seweryn Krajewski, Jacek Mikuła, Włodzimierz Nahorny, Bułat Okudżawa, Wiktor Osiecki, Andrzej Zieliński
zdjęcia: Rafał Latoszek

Występują: Halina Rowicka, Jacek Kawalec, Mikołaj Hertel
(akompaniament)


Co się stało z naszą miłością?
Mogą siebie zapytać Anna i Franciszek – bohaterowie nowej sztuki Teatru Mazowieckiego –  spektaklu poetycko-muzycznego  „A miał być cud”, którego scenariusz powstał na kanwie tekstów Agnieszki Osieckiej.  A ona jak nikt inny umiała pisać o miłości – nie tylko tej wielkiej, pierwszej, ale i tej dojrzałej, znudzonej rutyną dnia codziennego, tęskniącej za szaleństwem i porywami wielkich namiętności.  Osiecką można nazwać mistrzynią w wynajdywaniu poezji w prozie życia, w inteligentnym łączeniu tego, co wzniosłe i poważne, z tym co niskie i zwyczajne. Może jednak, koniec końców,  to właśnie ta codzienność jest czymś najważniejszym? Kiedy po latach bycia razem wydaje nam się,  że życie z kimś innym byłoby lepsze i wspanialsze, nagle okazuje się, że chcemy być  z  tą lub z tym właśnie – w znanej, czasami nieciekawej, ale bliskiej zwyczajności.  Tak właśnie jak Anna i Franciszek –  już niemłodzi,  znający na wylot swoje słabostki, często irytujący siebie nawzajem, drażliwi, ale mimo wszystko ze sobą, obok siebie. Czasami tylko tęsknota nas gna, coś w sercu gra, kiedy chce się lecieć, uciec i szaleć, kiedy chce się powiedzieć  słowami piosenki Osieckiej –  „uciekaj moje serce”.

Czas trwania ok. 70 minut

PREMIERA 1 marca 2019 r.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

18.10.2019, 19:00 Teatr Mazowiecki
WYPRZEDANE
WYPRZEDANE

Recenzje

Wspaniały występ! Wspaniali wykonawcy! Oby takich spotkań w naszej Gminie było jak najwięcej.
Nie polecam. Sztuka nudna, pełna dłużyzn. Nawet piosenki Osieckiej nie były w stanie jej uratować. W dodatku większość to utwory bardzo znane, pamiętane z interpretacji najznamienitszych wykonawców. Na tym tle para aktorów wypada bledziutko.
Warto super przeżycie
Doskonały spektakl, wspaniała gra aktorska, jedynie piosenki Agnieszki Osieckiej powinny być śpiewane przez innych aktorów. Głos p. Haliny i p. Jacka jest wspaniały do dialogów, monologów, ale jednak nie do śpiewu.

PROMOCJA DNIA

-25%

Gdynia
20.10.2019 17:00

bilety od 45,00 zł

KUP BILET

Polecane