spektakl

Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej

spektakl

Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej

Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej - Bilety na spektakl teatralny

Adama mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej

Opowieść o Adamie Mickiewiczu, który w niebiosach ciągle tęskni i odczuwa niepokój wrażliwego. Spogląda z góry na współczesną Polskę i widzi duchowe braki w narodzie. I kiedy ktoś podsuwa mu pomysł zstąpienia i ponownej próby poprowadzenia Polaków ku światłu, Adamowi zapala się w głowie Lampka Narodowa. Decyduje się na odrzucenie trzynastozgłoskowca z poprzedniej epoki i próbę odnalezienia się w nowoczesnych formach rozrywkowych. Idzie nasz Adam do Boga, by załatwić sobie ponowne zejście na Ziemię...

Czy jesteśmy gotowi na Wieszcza Reaktywację?!

Jak Mickiewicz poradzi sobie z twardymi regułami showbiznesu? Jak zabrzmi jego stand up o ziomkach z epoki romantyzmu? Czy będzie grał pod publikę, czy wzniesie się ponad nią?

Godzinny monodram o wieszczu narodowym - lekki, śmieszny, acz nieco też ckliwy i ze szczyptą rozdzierania duszy w stylu nowoczesno-romantycznym. Grany z powodzeniem w klubach, teatrach, festiwalach tak kabaretowych, jak i teatralnych, a także w przepięknym Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie.

Tekst, reżyseria i wykonanie - Wojciech Tremiszewski, członek niegdysiejszego Kabaretu Limo, Warren ze "Spadkobierców", aktor i improwizator (min. Peleton, W Trzech Osobach).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej

Występ całkiem udany. Coś innego ale miło było obejrzeć.
Andrzej 11.09.2014 08:29

Polecane z kategorii spektakl