Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

Akompaniator

spektakl

Akompaniator

Akompaniator - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Anna Burzyńska
AKOMPANIATOR

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Scenografia i kostiumy: Dawid Załęski
Światło: Olaf Tryzna
Konsultacja wokalna: Ewa Iżykowska
Asystent reżysera: Marzena Strzycka

Występują:
Hanna Śleszyńska i Jan Jankowski

PREMIERA: 14. 11. 2009 r. TEATR SYRENA W WARSZAWIE
Przedstawienie, które jest prawdziwym koncertem gry aktorskiej. Znakomici aktorzy stworzyli niezwykły duet, który zachwyca widzów dowcipem, dramatyzmem i wreszcie wspaniałą muzyką. Publiczność po każdym spektaklu nagradza artystów owacjami, można tu bowiem znaleźć wszystko co składa się na dobry teatr: śmiech, wzruszenie i refleksję. Hanna Śleszyńska po raz kolejny prezentuje swój wielki talent wokalny z lekkością i dystansem. Jan Jankowski udowadnia, że jest aktorem wszechstronnym i wyrazistym. Akompaniator to znakomita tragikomedia, pełna napięcia i zaskakujących zwrotów akcji. Bohaterów sztuki jest dwoje: wielka śpiewaczka operowa i skromny, ukryty w jej cieniu, akompaniator. Beznadziejnie zakochany w divie pianista od trzydziestu lat akompaniuje artystce, nigdy jednak nie odezwał się do niej ani słowem. Swoje uczucia decyduje się wyznać w najmniej odpowiednim monecie. Rozpoczyna się próba sił pomiędzy ogarniętym miłosną obsesją mężczyzną i pragmatyczną, skupioną na karierze kobietą. Ta „uwertura na kobietę, mężczyznę i fortepian” podejmuje w przewrotny i ironiczny sposób temat wielkiej namiętności, której towarzyszy piękna muzyka i dużo absurdalnego humoru.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Akompaniator

Bardzo zabawna komedia w doborowej obsadzie. Pani ŚLESZYŃSKIEJ reklamować nie trzeba . Pan Jankowski w tej charakteryzacji nie do poznania. Tylko głos niezmieniony. W tej sztuce wydaje się mieć więcej do powiedzenia. Mnie zaskoczyła aria wykonana przez Panią Hanię, głos operowy !
paela 16.12.2019 20:40
Bardzo dobry spektakl. Świetnie zagrany! Lekki, przyjemny. Wyszliśmy odprężeni, w radosnych nastrojach
Anna 13.12.2019 23:00
Super spektakl, warto wybrać się na niego. Genialnie zagrane przez Pana Polka i Panią Olszówkę. Polecam.
Marta 13.03.2019 20:55
Kameralne przedstawienie w miłej atmosferze i z aktorstwem na najwyższym poziomie. Dużo śmiechu i genialny Jan Jankowski:)
Natalia 25.03.2014 09:10

Polecane z kategorii spektakl