Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

spektakl

Alicja w Krainie Czarów NT

spektakl

Alicja w Krainie Czarów NT

Alicja w Krainie Czarów NT - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Reżyseria oraz libretto:
Wojciech Kościelniak
wg własnego tłumaczenia
"Alicji w Krainie Czarów"
Lewisa Carrolla

Muzyka:
Mariusz Obijalski

Scenografia:
Iwona Bandzarewicz

Choreografia:
Mateusz Pietrzak

Przygotowanie wokalne:
Ren Gosławska

Producent wykonawczy
i asystent reżysera:
Katarzyna Witkowska

Reżyseria światła:
Tadeusz Trylski

Wizualizacje:
Cezary Reinert

Obsada:
Kacper Bocek,
Jowita Kropiewnicka,
Wojciech Marcinkowski,
Katarzyna Pałka,
Joanna Pasternak,
Aleksandra Rowicka,
Jan Sielicki,
Magdalena Skorupska,
Dawid Suliba

Inspicjent:
Justyna Moczulska

Zdjęcia:
Iwona Bandzarewicz

Kabina elektroakustyczna:
Krystian Koźbiał
Tomasz Mierzlikin
Cezary Reinert

Maszyniści:
Mateusz Bonat
Łukasz Komorowski
Mieczysław Zawada
Tomasz Żurawski

Pracownia plastyczna:
Grzegorz Sujecki
Marianna Soroczyńska

Garderobiane:
Monika Hoppa
Monika Rosiak

Pracownia krawiecka:
Teresa Zawada

Charakteryzacja:
Urszula Heinowska

Czy Alicja w Krainie czarów ma szansę stać się musicalem? Jak się wydaje wszystko temu sprzyja. Okoliczności - na potrzeby tej realizacji - zostały opracowane w taki sposób, aby nie niszcząc zapisanych przez autora znaczeń, tworzyły środowisko, w którym muzyka jest naturalnym bytem. Można domniemywać, że Alicja wychowała się w domu, gdzie muzykowano, gdzie codzienne ćwiczenia gry na pianinie nie tylko były mile widziane czy pożądane, ale też wymagane jako jeden z fundamentalnych priorytetów życia codziennego. Taki kontekst budował będzie konflikt wewnętrzny bohaterki i stanie się iskrą, rozpoczynającą baśniową podróż, podczas której ruch, taniec i muzyka stworzą naturalne środowisko. Przygotowaliśmy świetnie zaśpiewany, zatańczony i aktorsko zagrany musical, który będzie nie tylko znakomitą zabawą, lecz również ciekawą opowieścią o dojrzewaniu.

Wybitny tekst Lewisa Carolla zajmuje szczególne miejsce w literaturze. Z jednej strony to baśń dla dzieci o przygodach zagubionej w fantastycznym świecie dziewczynki. Z drugiej, surrealistyczna opowieść o dojrzewaniu. O tym, co dzieje się z ciałem, duszą, rozumem i emocjonalnością młodej istoty, która przestaje być dzieckiem i zamienia się w dojrzewającą dziewczynę. Zaskakujące jak - patrząc pod tym kątem - wielowymiarowe stają się te przygody. Skojarzenia, porównania i podteksty same zaczynają się mnożyć. Czym jest piękny, kolorowy ogród, do którego zmierza bohaterka, zaledwie raz go ujrzawszy. Dlaczego początkowo widziany jest przez maleńkie drzwiczki, które nie pozwalają się do niego przedostać? Dlaczego trzeba się zmniejszyć, aby go doświadczyć? A czym są jej nagłe zmiany wzrostu, które mnożą się jakby na zawołanie? Czasami Alicja jest tak maleńka, jakby czuła się tylko dzieckiem i kilkuletnią dziewczynką a innym razem jest ogromna i rozmiar jej ciała ją zaskakuje: nogi i szyja nagle stają się tak długie, że zostaje posądzona o bycie żmiją (i to taką żmiją, która rozbija gołębie rodziny!)
Abstrakcyjny, skojarzeniowy język, którym posługuje się autor z jednej strony jest po prostu lubianą przez dzieciaki zabawą językową, a z drugiej najeżonym podtekstami gąszczem znaczeń. Ten swoisty surrealizm został zastosowany na tyle sprytnie, że potrafi spełniać naraz dwie role. Po pierwsze bawi - jest beztroski, cudownie głupi, pozornie niekonsekwentny i obłąkany. Jednak jest równocześnie narzędziem językowym dla tych, po drugiej stronie dojrzewania, którzy natychmiast wychwytują ulokowane w nim dwuznaczności.

Przygody Alicji przyjmują formę „opowieści drogi”. Kłopoty rodzinne wywołują jej nieoczekiwaną podróż ku przyszłości. Klucząc w fantastycznym świecie podświadomości dziewczynka spotyka „duchy” dorosłości. Dzieckiem już nie jest, a panną jeszcze się nie stała. Znajduje się w niezrozumiałym dla siebie miejscu i czasie, gdzie w pełni nie działają prawa ani jednej ani drugiej strony, a jednocześnie w pewnym stopniu obie siły są obecne. To czas rozpoznawania świata i siebie w jego nowym, nieoczekiwanym kontekście. Nasza interpretacja skupiać się będzie na tej właśnie podróży Alicji przez obszary dotychczas zarezerwowane przez świat dorosłych. Zmierzy się demonami, uosabiającymi potencjalne drogi, które prowadzić ją będą przez dalsze, dorosłe życie. Pozna obyczaje właściwe lokalnym socjetom. Spotkanie z Królicą podejmie próbę odpowiedzi na pytanie: czym może być życie pod znakiem kariery zawodowej. Rozmowa z panem Larwą pozwoli jej się zastanowić, czy mądrość i religie dają schronienie przed samotnością. Pan Gołąb z kolei reprezentował będzie tę część dorosłości, która wiąże się z namiętnościami i zapatrzeniem we własne ego. Uwikłana w dom i macierzyństwo Księżna, wprowadzi Alicję w świat frustracji z nimi związanych, a czas herbatki u Kapelusznika sprzyjał będzie zastanowieniu nad tym czy da się żyć „poza systemem”. Wreszcie na jej drodze zjawi się Królowa Kier - synonim pragnienia bezwzględnej kobiecej władzy, wynikającej z odkrywania własnej seksualności. Każde spotkanie to krytyczne spojrzenie na świat. Wszystko to zmierzać powinno do jednego celu - odnalezienia własnego centrum, własnego silnego, szczerego i szczęśliwego ja - tej części istnienia, która nie czyniąc krzywdy potrafi zadbać o swoje potrzeby i pójść własną drogą.

Data premiery: 19.03.2023

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
Wyprzedane
Wyprzedane

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Alicja w Krainie Czarów NT

Występ świetny , wręcz rewelacyjny , wokalnie fantastycznie a przecież to jest trudne , muzycznie tez zaskoczyło mnie poziomem . Cieszę się ze w mojej małej ojczyźnie mogę to przeżyć w takiej aranżacji i talencie .
Andrzej 02.04.2023 11:46
Przepiękny spektakl zrealizowany w bajecznych kolorach, ze świetnymi młodymi aktorami. Jestem zachwycony, bo ta interpretacja jest dobra dla wszystkich. Nawet maluchy, które Alicji nie rozumieją, będą zachwycone. Polecam :)
Dariusz 02.04.2023 10:34
Występ wspaniały, jako fan Alicji w krainie czarów nie zabrakło mi niczego.
Rafał 02.04.2023 09:56
Cudowna gra aktorska, wspaniałe wokale i perfekcyjne układy taneczne. Fantastyczny spektakl jakiego w słupskim teatrze jeszcze nie było. Pięć gwiazdek to stanowczo za mało.
jkj 21.03.2023 12:56
Niesamowity, wspaniały, cudowny!! Brak mi słów aby wyrazić zachwyt i podziw dla niezwykle utalentowanych artystów, dzięki którym mogłam ujrzeć to arcydzieło. Jestem pod ogromnym wrażeniem, i z przyjemnością udałabym się na "Alicję" jeszcze raz!
MS 20.03.2023 22:57
Piękny nowatorski spektakl
Bm 20.03.2023 11:10
Rewelacyjne przedstawienie. Gra aktorska nań najwyższym możliwym poziomie. Polecam
Piotr 20.03.2023 09:49
Wspaniały spektakl, świetna muzyka, choreografia, testy. Świetnie się bawiłam i chętnie poszłabym jeszcze raz.
Agnieszka 20.03.2023 08:34

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

 • Występ świetny , wręcz rewelacyjny , wokalnie fantastycznie a przecież to jest trudne , muzycznie tez zaskoczyło mnie poziomem . Cieszę się ze w mojej małej ojczyźnie mogę to przeżyć w takiej aranżacji i talencie .

  Andrzej 02.04.2023 11:46


 • Przepiękny spektakl zrealizowany w bajecznych kolorach, ze świetnymi młodymi aktorami. Jestem zachwycony, bo ta interpretacja jest dobra dla wszystkich. Nawet maluchy, które Alicji nie rozumieją, będą zachwycone. Polecam :)

  Dariusz 02.04.2023 10:34


 • Występ wspaniały, jako fan Alicji w krainie czarów nie zabrakło mi niczego.

  Rafał 02.04.2023 09:56


 • Cudowna gra aktorska, wspaniałe wokale i perfekcyjne układy taneczne. Fantastyczny spektakl jakiego w słupskim teatrze jeszcze nie było. Pięć gwiazdek to stanowczo za mało.

  jkj 21.03.2023 12:56


 • Niesamowity, wspaniały, cudowny!! Brak mi słów aby wyrazić zachwyt i podziw dla niezwykle utalentowanych artystów, dzięki którym mogłam ujrzeć to arcydzieło. Jestem pod ogromnym wrażeniem, i z przyjemnością udałabym się na "Alicję" jeszcze raz!

  MS 20.03.2023 22:57


 • Piękny nowatorski spektakl

  Bm 20.03.2023 11:10


Polecane z kategorii spektakl