spektakl

Amatorski Teatr Ursynowa – „Opowieść familijna”

spektakl

Amatorski Teatr Ursynowa – „Opowieść familijna”

Amatorski Teatr Ursynowa – „Opowieść familijna” - Bilety na spektakl teatralny

Nawiązująca do „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa „Opowieść familijna” to krótkie migawki z codziennego życia mówiące o trudzie, zabieganiu i zagubieniu życiowych priorytetów. Ale ten najważniejszy, magiczny dzień w roku – dzień Wigilii – powoduje, że bohaterowie odnajdują drogę do tego, co w życiu najważniejsze. Rodzina, bliscy, świąteczny nastrój, wspólnie spędzony czas.
Stworzona przez Dickensa wizja świąt przetrwała po dziś dzień. Jest pieczony indyk, obdarowywanie prezentami, wesołe zabawy na śniegu i mrozie, kościelne dzwony, kolędy. Wszystko to, co do dziś tworzy magię świąt. Pielęgnowanie tradycji to jest to, co spaja rodzinę, daje wiarę i nadzieję na lepsze jutro, łączy pokolenia.
Spektakl to kolejna premiera w wykonaniu ATU, czyli Amatorskiego Teatru Ursynowa. Przygotowany dzięki wsparciu finansowemu z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025 Edycja 2021. Dotacja dla stowarzyszenia Forum Aktywności Społecznej umożliwiła kontynuowanie obiecującej współpracy dwóch ursynowskich organizacji pozarządowych. FAS właśnie obchodzi jubileusz dwudziestolecia działalności na rzecz mieszkańców naszej dzielnicy a Fundacja Nasza Historia realizuje patriotyczny projekt, związany z pamięcią o Powstaniu Warszawskim, współfinansowany przez Dzielnicę Ursynów. Spektakle tworzone przez te organizacje łączą pokolenia, ponieważ uczestniczą w nich całe rodziny – seniorzy, ich dzieci oraz wnukowie, czyli cała międzypokoleniowa społeczność Ursynowa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Amatorski Teatr Ursynowa – „Opowieść familijna”

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl