spektakl

Ars scaenica – Wielka płyta - komedia sąsiedzka

spektakl

Ars scaenica – Wielka płyta - komedia sąsiedzka

Ars scaenica – Wielka płyta - komedia sąsiedzka - Bilety na spektakl teatralny

Na kameralnej scenie „Pod 13-tką” obejrzymy sztukę na podstawie filmu Miroslava Momčilovića Śmierć człowieka na Bałkanach grupy Zapis Fonetyczny. Wielkopłytowy blok w Łodzi. Pada strzał, a potem trup wielkiego, wybitnego artysty... Kowalskiego... nie, Kowalczyka! Tak, ale jak mu było na imię... Z tymi pytaniami oraz innymi przeciwnościami losu mierzą się Janusz i Grażyna, sąsiedzi, znanego (z telewizji) i wybitnego artysty, "jak-mu-tam" Kowalczyka. Czarna komedia i portret w krzywym zwierciadle (?) "statystycznych" mieszkańców wielkiego miasta. Reżyseria: Dariusz Dziewięcki, adaptacja tekstu: Dariusz Dziewięcki; występują: Dariusz Dziewięcki, Janusz Leszczyński, Piotr Kała, Nina Malinowska, Grzegorz Pawlikowski.

Wielka płyta jest trzecim, po Kartotece Tadeusza Różewicza i Na pełnym morzu Sławomira Mrożka, spektaklem zrealizowanym przez Teatr Zapis Fonetyczny. W skład grupy wchodzą osoby z różnym wykształceniem i dorobkiem artystycznym, ale łączy ich pasja gry aktorskiej, chęć tworzenia oraz poruszenia emocji widzów.

Spektakl Wielka płyta miał swoją premierę w maju 2018 r. w Warszawie i jest pierwszą adaptacją sceniczną filmu M. Momčilovića Śmierć człowieka na Bałkanach.

Miejsce: „Pod 13-tką”, ul. Parkowa 1

Bilety 10 zł na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Ars scaenica – Wielka płyta - komedia sąsiedzka

Super! Bardzo zabawne przedstawienie :) Polecam
Przyjemna sztuka, polecam.

Polecane z kategorii spektakl