Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

Autobiografia na wszelki wypadek

spektakl

Autobiografia na wszelki wypadek

Autobiografia na wszelki wypadek - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Bazując na fragmentach własnej biografii i materiałach dokumentalnych z życia ojca i dziadka, reżyser Michał Buszewicz tworzy na scenie swój na poły fikcyjny życiorys – od narodzin aż po projektowaną śmierć. Trudno rozstrzygnąć, co w tej historii jest zmyślone, a co prawdziwe. Co zapożyczone, a co przeżyte.

Dlaczego bohater autobiografii – stworzony na potrzeby sceny Michał Buszewicz który właśnie umarł – powtarzał wciąż te same wzorce i popełniał te same błędy? Autobiografia przygotowana „na wszelki wypadek” jest próbą scenicznego stworzenia życia „na brudno”, projektowania na nie lęków i trudności. Czasem po to, żeby postawić je „przed nawiasem” i móc spojrzeć na nie obiektywnie. Czasem po to, żeby projektując przyszłość, sprawić, żeby mogła się ona potoczyć inaczej.

Lawirując między megalomanią a samobiczowaniem, bohater, którego życie poznajemy poprzez opowieść trzech mężczyzn przychodzących posprzątać mieszkanie po jego śmierci, mierzy się z porażkami, trudnościami twórczymi, wzorcami męskości, własnym przemijaniem.

Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Tekst, reżyseria: Michał Buszewicz
Scenografia: Robert Mleczko
Reżyseria świateł: elektryk
Wideo: wolontariat
Kostiumy: Anna Ziemniak
Kompozytor: Baasch
Inspicjent: Marcin Stalmach

Obsada: Tomasz Cymerman, Daniel Dobosz, Konrad Wosik

Produkcja: Teatr Łaźnia Nowa

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Anna Jazgarska, Justyna Landorf, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Barbara Pitak-Piaskowska, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Paweł Stangret.

Premiera spektaklu odbyła się w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fot.: Klaudyna Schubert

Grafika: Victor Soma

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Autobiografia na wszelki wypadek

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl