spektakl

Bacon

spektakl

Bacon

Bacon - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl na podstawie utworów Szekspira, wywiadów z Francisem Baconem, tekstów własnych oraz z inspiracji twórczością Thomasa Stearnsa Eliota.

Twórczość Francisa Bacona – tego wybitnego malarza zaliczanego do czołowych przedstawicieli sztuki egzystencjalnej – przepełnia pierwiastek teatralności. Głównym tematem jego obrazów jest człowiek – wyobcowany, dotknięty samotnością, ukazany w sytuacji permanentnego zagrożenia, w atmosferze dramatycznego napięcia. Te wyznaczniki twórczości Bacona, stały się inspiracją dla autorów przedstawienia. Lalkarze przenoszą artystyczne pierwiastki na formę samego spektaklu, dzięki czemu udaje im się ukazać życie malarza przez pryzmat jego twórczości – w sensie dosłownym. Spektakl jest bowiem próbą wejścia w ramę, w obraz, gdzie artysta z kawałków swoich dzieł rekonstruuje własne obawy, pragnienia oraz przetwazra wspomnienia.

Jako materiał literacki twórcy spektaklu wykorzystali dzieła, którymi fascynował się Bacon: fragmenty utworów Szekspira i Eliota uzupełnione tekstami autorskimi. Jest to zatem spektakl łączący dwie dotychczasowe praktyki Teatru Malabar Hotel: adaptacje klasyki i tworzenie własnej dramaturgii. Podobnie jak w wielu wcześniejszych spektaklach tej niezależnej grupy lalkarzy, również w „Baconie” głównym tematem staje się przenikanie biografii i sztuki. Jego ukazaniu służy tym razem kolaż literacko-plastyczno-muzyczny z ożywionymi demonami Bacona w roli głównej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Bacon

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl