spektakl

Balladyna - spektakl dyplomowy studentów Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich

spektakl

Balladyna - spektakl dyplomowy studentów Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich

Balladyna - spektakl dyplomowy studentów Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich - Bilety na spektakl teatralny

Zapraszamy na spektakl dyplomowy sudentów Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w reżyserii Sebastiana Królikowskiego.

MUZYKA
Filip Grycmacher

OBSADA:
Małgorzata Modrzycka, Mikołaj Zelech, Izabela Olewińska, Grzegorz Gargas, Rozalia Pokorska, Filip Łeszega, Patrycja Jakacka, Krzysztof Sperkowski, Olga Wojciechowska, Paweł Gibowicz, Paweł Reczek.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Balladyna - spektakl dyplomowy studentów Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich

Dobrana i ciekawa muzyka, nowoczesne i ciekawe podejście do tematu. Podobała mi się wspaniała, przezroczysta suknia Goplany. Odróżniłabym tylko kolorystycznie stroje Balladyny, Aliny i matki. Aktorki były wiadomo w takim samym mniej więcej wieku i kolor pozwoliłby szybciej zorientować się z kim mamy do czynienia. Byłoby łatwiejsze w odbiorze. Podobało mi się, bo temat aktualny : dobro i zło. Pokazane z patosem, odważne i przez to bardzo wymowne.
Adaptacja dla mnie nieco dziwna - w warstwie słownej jakby oparta na oryginale, w kreacji postaci - współczesna. W wielu miejscach sztuki wulgarna, niepotrzebna seksualizacja - w gestach i zachowaniach aktorów. Pozbawiona subtelności i niesmaczna.
Strata czasu. Przedstawienie nudne i zagrane na jednej nucie - seksnucie. Miejscami obsceniczne. Treść niemiłosiernie pocięta - z oryginału zostały niemal tylko imiona bohaterów. Niektórzy z "aktorów" mówili niewyraźnie i za cicho - tak że chwilami trudno było cokolwiek zrozumieć. Zmarnowany wieczór.
Przedstawienie obejrzałam z 14 letnią córką, która właśnie w szkole przerabia tę lekturę. Zarówno ona jak i ja wyszłyśmy oburzone nowoczesnym podejściem do Balladyny, wulgarnymi zachowaniami na scenie a także skąpymi strojami, głównie półnagą Goplaną
Przedstawienie było obsceniczne i nudne. Poleciłam je znajomym którzy przyszli z młodzieżą gimnazjalna traktując przedstawienie jako ciekawa interpretacje klasyki. Bardzo się rozczarowaliśmy
Tragedia, dziecko wyszło w połowie zdegustowane, powiedziało jedno słowo koszmar

Polecane z kategorii spektakl