Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

Beata Ścibakówna

spektakl

Beata Ścibakówna

Beata Ścibakówna - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

W 1990, jeszcze jako studentka, debiutowała na scenie w roli Zosi w sztuce Adama Mickiewicza Kochajmy się!... w reżyserii Jana Englerta. Wlatach 1992–97 grała w Teatrze Powszechnym w Warszawie. W 1997 związała się z Teatrem Narodowym. Współpracowała też z teatrami warszawskimi: Komedia, Bajka, Polonia i Syrena[6]. Za rolę Klary w Ślubach panieńskich Fredry w reż. Andrzeja Łapickiego została wyróżniona na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych „Klasyka Polska” w Opolu (1995).

W 1992 trafiła na duży ekran w dramacie psychologicznym Roberta Glińskiego Wszystko, co najważniejsze. Potem pojawiła się jako sekretarka w komedii sensacyjnej Jana Łomnickiego Wielka wsypa (1992) i dramacie psychologicznym Krystyny Jandy Pestka (1995). Wystąpiła w roli dziennikarki w komedii Jacka Bromskiego Dzieci i ryby (1997), a w serialu Jerzego Gruzy Czterdziestolatek. 20 lat później (1993) w roli pielęgniarki.

W telenoweli Polsat Samo Życie była lekarką kardiologiem, w operze mydlanej TVP2 Na dobre i na złe grała ostrą ordynator oddziału internistycznego dr Orlicką, a w serialu TVN Diagnoza wystąpiła jako anestezjolog.

Często grywała także czarny charakter, w tym w serialu TVP2 Radio Romans, Linia życia w roli żony biznesmena, która zrealizuje wszystko, co sobie zamierzy. Zagrała w dramacie sensacyjnym Ryszarda Bugajskiego Układ zamknięty (2013) u boku Janusza Gajosa i Kazimierza Kaczora. W serialu Polsatu Skazane Łukasza Jaworskiego wcieliła się w matkę, która zadenuncjowała syna narkomana.

Jesienią 2008 wystąpiła w trzeciej edycji programu TVP2 Gwiazdy tańczą na lodzie. Jej partnerem tanecznym był Radek Dostál, z którym zajęła czwarte miejsce.

W 2005 została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Jest żoną starszego o 25 lat aktora Jana Englerta. Poznali się, kiedy Englert był rektorem i wykładowcą Akademii Teatralnej, a Ścibakówna jego studentką. Mają córkę Helenę (ur. 16 czerwca 2000).

żródło: Wikipedia

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Beata Ścibakówna

Było wybornie, akompaniament super... Pani Beata wielka klasa, mamy z nią foto...oby więcej takiej kultury...
zbiniu 08.03.2019 14:54

Polecane z kategorii spektakl