Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

Bilet łączony : "Miss Liberty" ,"FearLess" Gosia Mielech

spektakl

Bilet łączony : "Miss Liberty" ,"FearLess" Gosia Mielech

Bilet łączony : "Miss Liberty" ,"FearLess" Gosia Mielech - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Miss Liberty (premiera) i FearLess Gosi Mielech

Przed nami kumulacja spotkania z pracą choreograficzną Gosi Mielech. W przeciągu dwóch dni będziemy mieli okazję zobaczyć premierę najnowszego spektaklu Gosi „Miss Liberty” oraz spektakl „FearLess”, który będzie prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca.
Biorąc udział w obu wydarzeniach, otrzymają Państwo promocyjną cenę biletów.
26.06.2021r. (sobota)
18:00 oraz 20:00 Miss Liberty
27.06.2021r. (niedziela)
19:00 FearLess

Miss Liberty (premiera) 26.06.2021
Miss Liberty przedstawia poetycki proces redefiniowania wolności. Miss Liberty przeistacza się z larwy w kokonie w motyla – ta mistyczna podróż z nieświadomości, stanu zamrożenia, prowadzi ku wolności, kreatywności, boskości. Miss Liberty jest przekaźnikiem szeptów i nadziei wolności.
Wolność to zrozumienie, niebezpieczeństwo, piękno buntu, odpowiedzialność, źródło godności człowieka, istnienie dobra, przeciwieństwo ignorancji.
Podczas spektaklu usłyszymy głosy wolności z przeróżnych zakątków świata, wypowiadające fragmenty “Deklaracji praw człowieka”. Mimo upływu lat, Deklaracja (stworzona w 1948), uświęcająca podstawowe prawa i fundamentalne wolności każdego człowieka, jest dziś aktualna bardziej niż kiedykolwiek.
Każdy człowiek rodzi się wolny. Czasem wolności się dobrowolnie pozbywamy, zamykając się w klatce. Z czego zrobiona jest Twoja klatka?

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Gosia Mielech
Muzyka: Anna Suda / Dj An on Bast
Koordynacja muzyczna: Ray Wilson
Głosy: Ray Wilson, Gosia Mielech, Lee Brummer, Nicole Knöll, Luca Biondi, Jasmine Fan, Margarida
Macieira, Omri Klein, Ashdin Doctor, Delphine Nofit.
Scenografia: Piotr Tetlak
Korona: Karolina Pytlakowska Decolove
Kostium: Marzanna Gruszczyńska
Reżyseria świateł: Paweł Murlik
Produkcja: Jaggy Polski, DanceLab
Menadżerka: Anna Wróblowska
Spektakl powstał między innymi w ramach rezydencji w Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury w 2021 r.
Projekt zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

FearLess 27.06.2021 r.

Strach – pierwotna emocja, która prowokuje destrukcję, ale także umożliwia przetrwanie. Strach, jako śliski twór, który pełza pod skórą, penetruje i zatruwa krew.
Poznaj nieustraszoną dziewczynę, która wchodzi na ring, aby stoczyć walkę ze swoimi demonami,
próbując zrozumieć genezę strachu.
Jej litania przeciw strachowi, to:
Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu
czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego
drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
Frank Herbert
Koncepcja, choreografia, taniec: Gosia Mielech
Muzyka: Anna Suda / An On Bast Projekt kostiumu: Kata Kwiatkowska, Gosia Mielech Wykonanie kostiumu: Przemek Podolak / RAG, Marzanna Gruszczyńska
Reżyseria światła: Paweł Murlik
Czas trwania: 35 minut
Produkcja: DanceLab, Jaggy Polski
Premiera: 18.09.2019 NonStopFestivalen, Norwegia.

Gosia Mielech – tancerka, choreografka, nauczycielka Gaga, pedagożka tańca oraz założycielka projektu artystycznego DanceLab. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej, w Poznaniu. W latach 2007 - 2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Gosia ukończyła Gaga Teacher’s Training Course (2018) pod kierownictwem artystycznym Bosmat Nossan i Saar Harari oraz opieką mentorską Ohada Naharina. Obecnie jest związana z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata jego istnienia stworzyła choreografie i wyprodukowała spektakle: FearLess, Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect, które prezentuje zarówno w Polsce, jak i na świecie.
Jest laureatką Medalu Młodej Sztuki w kategorii Taniec. Otrzymała nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht.blicke. w Norymberdze, gdzie zaprezentowała swoje spektakle. Współpracowała z izraelsko-holenderskim duetem Uri Ivgi & Johan Greben, tańcząc w nowych produkcjach oraz w bieżącym repertuarze Ivgi & Greben. Jako tancerka współpracuje także z reżyserami, m.in: Per - Olaf Sorensen, Agnieszką Glińską, Janem Komasą.
Jest artystycznie zaangażowana w interdyscyplinarne projekty artystyczne – jest wykonawczynią, choreografką, a także sprawuje opiekę artystyczną nad teledyskami oraz sesjami zdjęciowymi (artyści, z którymi współpracowała to Ray Wilson, Apparat oraz dj An on Bast i inni).
www.gosiamielech.com

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Bilet łączony : "Miss Liberty" ,"FearLess" Gosia Mielech

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl