spektakl
Bóg Mordu - Teatr 6. piętro

spektakl

Bóg Mordu - Teatr 6. piętro

Bóg Mordu - Teatr 6. piętro - Bilety na spektakl teatralny

Bóg Mordu - Teatr 6. piętro | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2019, 2020

„Boga mordu” najkrócej określić można jako „słodko-gorzką bombę emocjonalną”. Błyskotliwy tekst, inteligentna inscenizacja i brawurowa gra aktorska tworzą wybuchową mieszankę, dzięki której uśmiech i refleksja o naszych słabościach nie opuszczają widzów od początku do końca spektaklu. Wszystko rozpoczyna się od rozsądnej, wyważonej rozmowy dwóch par małżeńskich, które spotkały się by spisać oświadczenie o bójce swoich dzieci w parku. Jest niezwykle kurtuazyjnie i "na poziomie", ale każde kolejne wypowiadane ze sceny słowo przybliża widzów do momentu w którym bohaterom opadną maski tolerancji i przyzwoitości, a swoje prawdziwe oblicze pokaże tytułowy „bóg mordu”. Spektakl jest intrygującym portretem współczesnego małżeństwa, określającego na nowo relacje mężczyzny i kobiety.

Na podstawie tekstu tej sztuki Roman Polański nakręcił swój głośny film „Rzeź”.


Czas trwania spektaklu: 95 minut bez przerwy.

Reżyseria: Małgorzata Bogajewska
przekład: Barbara Grzegorzewska
scenografia: Maciej Chojnacki
opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk

OBSADA:

Veronique Houllie - Jola Fraszyńska
Michel Houllie - Cezary Pazura

Annette Reille - Anna Dereszowska
Alain Reille - Michał Żebrowski

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET
 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje

Pozytywne zaskoczenie p. Cezarym Pazurą. Pani Jolanta rewelacyjna, tak jak i pani Anna. Spektakl trzeba zobaczyć.
Spektakl godny polecenia. Wyśmienita gra aktorów. Opowieść o tym, jak bardzo współczesny styl życia; środowisko; praca i przywiązanie do rzeczy, wpływają negatywnie na nas, jak i na relacje między ludzkie. Całość ujęta w humorystyczny sposób, aczkolwiek skłaniająca do refleksji.
Rewelacja!!!
Najlepszy spektakl teatralny, na jakim do tej pory byłam. Polecam!
Fantastyczny spektakl, idealnie dobrana obsada. Warto :)
zaskakująco dobra Dereszowska, manieryczna Fraszyńska - pamiętam tę aktorkę z występów w Dramatycznym i jestem rozczarowana rolą (może po prostu słabszy dzień), panowie wspaniali. Polański reżyserując Rzeź ustawił poprzeczkę nie do przeskoczenia i dorównać klasie aktorów dobranych przez reżysera się zapewne nie da. Jakkolwiek warto, bo sztuka sama w sobie znakomita!!
Ogromnie polecam, bardzo błyskotliwy,spora dawka humoru oraz ciekawe spojrzenie na współczesne cywilizowane społeczeństwo. Aktorzy wykazali się niezwykłym talentem. Świetna gra aktorska wszystkich artystów, widać że grają z ogromną pasją i zaangażowaniem. Bardzo praktyczna, przemyślana i niespotykana scenografia stworzona specjalnie na potrzeby sztuki.
Dzięki za okazję do spotkania ze znanym stołecznym teatrem. Sztuka dająca wiele do myślenia.
Bardzo interesujące przedstawienie, aktorzy dali radę :)
Doskonała gra wybitnych aktorów! Polecam!!
Świetni aktorzy i świetna sztuka. To były 2 godziny czystej przyjemności! Polecam
rewelacja!!!
Tylnej części ciała nie urwało, ale był to mile spędzony wieczór.
Świetny spektakl, brawurowa gra aktorów. Polecam na miłe spędzenie wieczoru.
Rewelacja. Polecam :)
Wspaniały spektakl. Gra aktorska świetna. Obejrzałabym raz jeszcze!!!
Wyszedłem okrutnie wymęczony. Przeciągane na siłę wszystkie kwestie dialogowe. Owacje na stojąco jak by to były co najmniej role życia - czyżby funkcja klakierów nadal działała?
Wspaniała obsada, jak zwykle rewelacyjna gra aktorska, wspaniale się bawiłam. No i nie trzeba jechać do Warszawy, to ogromny plus. Polecam .
Spektakl rewelacyjny, mimo, że fabuła mi znana. Obejrzałem wiele spektakli i bezapelacyjnie stwierdzam, że ten był najlepszy. Wszystko dzięki dobrym kreacjom aktorskim. Wielkie brawa dla całej czwórki aktorów. Jakość robi różnicę. Polecam wszystkim niezdecydowanym.
Świetna sztuka. Widziałem film Rzeż Polańskiego oparty o ten sam schemat. W kolejnych minutach opadają maski społecznych ram i konwenansów. Gwiazdorska obsada gwarantuje ucztę mentalną i teatralną na najwyższym poziomie - polecam
Spektakl fantastyczny. Gra aktorska na najwyższym poziomie. Ogromny plus za brak przekleństw oraz polityki !!!
Super sztuka, idealna obsada-gorąco polecam
Jak zawsze majstersztyk :)
Agnieszka 09.07.2015 23:05
Świetny spektakl, aktorzy pierwsza klasa, trzyma ciągle w napięciu, nie pozwala ziewnąć, człowiek myśli że to koniec a to dopiero poczatek
Znakomity spektakl , doskonała gra aktorów wielkiego formatu , jednocześnie wspaniała rozrywka , polecam
Rewelacja! Świetna sztuka - polecam goraco. Świetna obsada. Dla mnie po raz pierwszy swietnie grający Cezary Pazura ale wszystkie peany należą się Pani Annie Dereszowskiej!!! Tematyka sztuki, warsztat aktorski, ekspresja przedstawienia - to był bardzo udany wieczór. szkoda tylko że część publiczności odbierała spektakl jak komedię. A tam było tyle życiowej goryczy... Polecam i dziękuję za możliwość obejrzenia.
Fantastycznie, profesjonalnie bombowo
Rewelacyjny spektakl. Bardzo wysoki poziom wszystkich aktorów. Widziałam tę sztukę na Broadwayu kilka lat temu, i oczywiście film Romana Polańskiego. Aktorzy Teatru 6. piętro dali z siebie wszystko i ten wieczór był podobnie udany jak inne w towarzystwie tekstu Yasminy Rezy. Bardzo dziękuję. Scena z Tulipanami najlepsza ze wszystkich wersji jakie widziałam. Dziękuję wszystkim którzy przygotowali spektakl.
super..Pani Dereszowska rewelacyjna, po prostu obłęd...Pan Pazura jak zwykle wiadomo bardzo dobry ....pozostała obsada poprawna aktorsko....sztuka bardzo dobra,zabawna i przerysowująca społeczeństwo.
WIĘCEJ
ZWIŃ

PROMOCJA DNIA

-25%

Gdynia
25.10.2019 19:00

bilety od 45,00 zł

KUP BILET

Polecane