spektakl

Bóg mordu Yasminy Rezy

spektakl

Bóg mordu Yasminy Rezy

Bóg mordu Yasminy Rezy - Bilety na spektakl teatralny

„Bóg mordu” to niezwykle „aktorsko” napisana komedia psychologiczna jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy. Akcja spektaklu rozgrywa się w czasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch małżeństw dotyczącego bójki ich dzieci. Czwórka dorosłych „wychowanych” osób rozmawia w „kulturalny” sposób o zaistniałej sytuacji. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt. Tytułowy „Bóg mordu” uwidacznia się w zachowaniu bohaterów z każdą chwilą spędzoną w jednym pomieszczeniu ukazując coraz większe pęknięcia w skorupie mieszczańskiego wychowania.

Tekst, oprócz wielokrotnych adaptacji scenicznych, zyskał ogromną popularność dzięki nakręconemu na jego podstawie filmowi „Rzeź” Romana Polańskiego. Do współpracy przy warszawskiej realizacji spektaklu zaprosiliśmy gwiazdorską obsadę Katarzynę Maciąg i Lesława Żurka, oraz Katarzynę Misiewicz-Żurek i Piotra Ligienzę/Marcina Chochlewa.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 40 min.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Bóg mordu Yasminy Rezy

Świetnie napisany spektakl. Gra aktorska na wysokim poziomie. Historia dwóch małżeństw, które poprzez wzajemną konfrontację dochodzą do tego, że ich wspólne życie nie jest tak piękne i kolorowe jakby się mogło wydawać. Momentami śmiech przez łzy.
Świetna gra aktorska! Super wieczór!!
Bardzo dobry spektakl!!!! Aktorzy zagrali naprawde znakomicie, szczególnie dziewczyny :)
Wspaniałe przedstawienie
Sztuka zbyt rozciągnięta w czasie.
Spektakl bardzo dobry, można się pośmiać. Niestety odległe siedzenia nie pozwoliły się w pełni cieszyć sztuką- słaba widoczność oraz nagłośnienie, a raczej jego brak- miejscami nie było słychać aktorów.

Polecane z kategorii spektakl