spektakl

Boska!

spektakl

Boska!

Boska! - Bilety na spektakl teatralny

To spektakl o tym, że warto realizować nawet najbardziej szalone marzenia. Zabawna i momentami zdumiewająca opowieść o Florence Foster Jenkins - bogatej ekscentryczce, która, nie mając słuchu ani głosu występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata, zapełniając Carnegie Hall do ostatniego miejsca. Radośnie fałszując, wierząc jednocześnie w swój talent i słuch muzyczny, Jenkins mówiła: „Ludzie mogą mówić, że nie umiem śpiewać, ale nikt nigdy nie powie, że nie śpiewałam”. Ta prawdziwa opowieść o jednej z najdziwniejszych postaci dwudziestowiecznej kultury pokazuje, że warto realizować nawet najbardziej szalone marzenia. Płyty z wykonaniami Jenkins sprzedawane są do dziś na całym świecie.

Fragmenty recenzji:

"Boska!" Petera Quiltera to sztuka lekka, świetnie napisana, z doskonałymi proporcjami scen zabawnych i wzruszających, pozwalająca aktorce grającej główną rolę w pełni rozwinąć skrzydła. (…) Janda gra swoją bohaterkę z lekkim dystansem, ale też z wielką czułością. Rola Madame Jenkins to dla niej także zabawa z własnym wizerunkiem artystki uwielbianej przez widzów, ale nie zawsze docenianej przez krytykę. No i osoby, która, tak jak Madame, wbrew przeciwnościom dopięła swego. Gra ją przecież na własnej scenie. Aneta Kyzioł

*****

Jandzie udaje się w tym przedstawieniu niemal wszystko: oszałamia wokalną dezynwolturą w arii "Królowej Nocy" Mozarta, arii Adeli Straussa czy w "Habanerze" Bizeta. Maciej Stuhr dowcipnie prowadzi postać McMoona, geja akompaniatora, przerażonego i zafascynowanego swoją pracodawczynią, która nie po współczucie do nas przyszła, ale po wieczną fascynację swoją wolą bycia artystką. Łukasz Drewniak

*****

Trzeba prawdziwej odwagi, by sceniczną postać obdarzyć taką autoironią, czasem ośmieszyć, nawet skompromitować. A jednocześnie Janda czyni swą Jenkins - niewolnicę własnych marzeń - osobą każdemu bliską. Broni do końca jej pięknej naiwności, a jednocześnie nie pokrywa lukrem. Będąc kimś "z innej planety", jak mówi o niej Cosme, pozostaje kobietą z krwi i kości. Jak Shirley Valentine albo bohaterka granego w Polonii "Skoku z wysokości".

*****

Janda brawurowo odegrała Jenkins: masakrowała operowe arie, nie wyśpiewała ani jednego czystego dźwięku, w najmniej oczekiwanych momentach zmieniała tempo swoich pieśni bądź robiła długie, niczym nieusprawiedliwione, pauzy. Publiczność płakała ze śmiechu. Katarzyna Kamińska

Wykonawcy: Krystyna Janda, Maciej Stuhr, Wiktor Zborowski, Anna Iberszer, Krystyna Tkacz, Ewa Telega

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Boska!

Świetna obsada aktorska. Świetna zabawa. Gorąco polecam
Świetnie bawiliśmy się na spektaklu "Boska", podziwiając kunszt aktorski występujących artystów. To był udany wieczór.
Wspaniały spektakl, mistrzowska obsada, znakomita gra aktorska!
Spektakl jak było do przewidzenia znakomity. Nie tylko Krystyna Janda, ale i cała obsada aktorska w tym spektaklu jest gwiazdorska. Czekam na kolejne gościnne występy Teatru Polonia w Krakowie.
Dawno się tak nie uśmiałam:)
Absolutnie boska Janda!!!! Majstersztyk komizmu!!! Można by oglądać raz w miesiącu i zawsze świetnie się bawić. Doskonała obsada.
Genialna gra aktorska! Pani Janda lepsza niż Meryl Streep w filmie!
Janda boska, Stuhr zjawiskowy, Zborowski genialny. Scenariusz z jednej strony komedia a z drugiej strony daje chwilami do myslenia. Najlepsza zabawa - polecam.
Nie bawiłam się dobrze bo zapomniałam , ze to było wczoraj. Dziś jestem już tylko wściekła, ze przepadła mi sztuka
Cudownie..wspaniale....
Boski Maciej Stuhr :)
Wyśmienity spektakl i gra aktorska! Pani Janda i Pan Stuhr jak zwykle w świetnej formie, niesamowici aktorzy. Ubawiliśmy się przednio - dziękujemy :)
Ńiesamowite przeżycie. Boska obsada, wspaniały tekst i humor oraz cudowna Aktorka Krystyna Janda daje w sumie niezapomniany wieczór. Organizacja na wysokim poziomie.
BAWIŁAM SIĘ ŚWIETNIE
http://mama.lmtrendy.pl/boska-kontra-kondziu/
lenka 01.04.2014 21:41
Sztuka poniżej oczekiwanego poziomu. Liczyliśmy na to że teatr warszawski z takimi aktorami przedstawi sztukę na wyższym poziomie. Gra aktorska ok. treść i forma sztuki beznadzieja
Bydgoszczanin 01.04.2014 12:20
super wydarzenie

Polecane z kategorii spektakl