spektakl

Boże mój!

spektakl

Boże mój!

Boże mój! - Bilety na spektakl teatralny

autor: Anat Gov
przekład: Agnieszka Olek
adaptacja, reżyseria i opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny
scenografia: Joanna Macha, Marcelina Początek-Kunikowska
kostiumy: Agnieszka Werner-Szyrle
OBSADA:
Dorota Landowska
Andrzej Mastalerz

Sesja terapeutyczna, w której pacjentem jest sam Bóg, to coś niecodziennego. Pan B. pojawia się nagle w gabinecie lekarki – samotnej matki autystycznego chłopca, prosząc o pomoc. Kto jednak w rzeczywistości tej pomocy potrzebuje, kto jest pacjentem a kto lekarzem, kto komu pomaga? Nie wydaje się to takie oczywiste, nie dajmy się zwieść pozorom.

Role nieustanie się zmieniają, bohaterowie grają przed sobą, żartują, próbują ukryć prawdziwe uczucia, prowokują się wzajemnie, nawet ranią. Wszystko po to, by w końcu z akceptacją przyjąć to, co niesie im życie, by zrozumieć, co tak naprawdę jest ważne. Czy jest to miłość, wiara, otwarcie na innych, czy też jeszcze coś innego? Każdy z widzów sam musi odpowiedzieć na to pytanie. Sztuka Anat Gov nie daje prostych i gotowych rozwiązań, ale z pewnością daje nadzieję i nie pozostawia obojętnym. Ascetyczna, prosta scenografia, ekspresyjna muzyka, gra świateł tworzą doskonale skomponowaną całość – świat, który wciąga widzów od pierwszej chwili.

Anat Gov z delikatnością i wyczuciem zadaje widzom trudne pytania, w lekki i inteligentny sposób porusza poważne tematy, zapraszając na sesję terapeutyczną. Takiej sesji nie można pominąć, zwłaszcza kiedy grają tak znakomici aktorzy, jak Dorota Landowska i Andrzej Mastalerz. Zobaczymy ich w różnych i zaskakujących wzajemnych relacjach. Lekarka i pacjent, matka i syn, kobieta i mężczyzna - to niektóre z nich… złożone, zmienne, czasami przeczące sobie, ale prawdziwe, tak jak samo życie.

Czas spektaklu: 75 minut (bez przerwy)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Boże mój!

Fantastyczna sztuka
Bardzo polecam ten spektakl. Wreszcie cos dla ducha a nie tylko jak to dzisiaj w modzie epatowanie brudem i obscenią zycia. Czlowiek potrzebuje duchowosci niezaleznie czy jest wierzacy czy nie, powinien stawiac pytania nie tylko dotyczace codziennej egzystencji. Gra aktorska zarowno Doroty Landowskiej jak i Andrzeja Mastalerza doskonale wspolgra z poruszanym tematem - oszczędna, bez przerysowań, bez krzyku.
Jeżeli mam być szczery to może nie tego oczekiwałem. Za dużo problematycznych dialogow , i za mało akcji w samej sztuce. Ale jak mowie może to były tylko moje oczekiwania. Oczywiście były tez mile aspekty takie jak trochę humoru i gra aktorska zwłaszcza pana "Boga" ,
Przedstawienie na najwyższym poziomie. Otrzymałam nowe spojrzenie na kwestie wiary w Boga. Mam o czym.rozmyślać. Sztuka dynamiczna z dowcipem,miłością, empatią i wzruszenim. Wspaniała gra aktorska!
Mądra i pełna uniwersalnych prawd treść. Skłania do refleksji, można też się pośmiać z dowcipnych dialogów. świetnie zagrana przez parę wyrazistych i dobrze dobranych do granych ról aktorów.Gorąco polecam!

Polecane z kategorii spektakl