spektakl

Brzydkie kaczątko - Teatr Lalek Rabcio

spektakl

Brzydkie kaczątko - Teatr Lalek Rabcio

Brzydkie kaczątko - Teatr Lalek Rabcio - Bilety na spektakl teatralny

„Brzydkie kaczątko” – Teatr Lalek Rabcio – Rabka-Zdrój
Sztuka „Brzydkie kaczątko” napisana przez Igora Bojovica ( jednego z najbardziej popularnych dramaturgów serbskich) jest trawestacją baśni Hansa Christiana Andersena. Historię „Brzydkiego kaczątka” opowiada Klaun, który doświadczył w dzieciństwie nietolerancji i odrzucenia z powodu swojej brzydoty. Dzięki poznaniu historii o kaczątku zmienił zdanie i przekonał się jakie wartości w życiu są najważniejsze. Piękna, czuła opowieść o miłości, ale także i o cierpieniu, stygmatyzacji, wytrwałości oraz pięknie ukrytym przede wszystkim w sercu, a nie na zewnątrz. Przedstawienie toczy się dwutorowo. Tytułowy bohater wykluwa się z jaja w rodzinie kaczek, ale nie jest akceptowany przez matkę, ojca, braci i inne zwierzęta. Różni się od swojego rodzeństwa, jest inne. Bardzo cierpi z powodu swojego wyglądu i zrozpaczone musi opuścić swoją rodzinę. Ale świat jest okrutny i groźny, a na malca czyha wiele niebezpieczeństw. Kaczątko przeżywa dramatyczne i niemiłe przygody, doświadcza smutku i samotności. Napotykane zwierzęta wyśmiewają go, dokuczają z powodu wyglądu, a ludzie sprawiają mu przykrość. Bohater nigdzie nie może odnaleźć spokoju i szczęścia. Jednak historia kaczątka ma dobre zakończenie. Okazuje się, że jest ono łabędziem, pięknym ptakiem, który zostaje przyjęty do nowej łabędziej rodziny.
Mimo, że historia jest smutna, to autor zawarł w niej pełno humoru sytuacyjnego i zaskakujących zwrotów akcji. Warto to wszystko zobaczyć, bo przecież to jedna z najpiękniejszych historii w literaturze dziecięcej. Spektakl jest kombinacją żywego planu i teatru lalek.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Brzydkie kaczątko - Teatr Lalek Rabcio

Polecam. Dziecku bardzo się podobało.
Moje dzieci zachwycone i uśmiechniete na twarzy.Nie ma lepszej ocena dla przedstawienia.
Przedstawienie ogolnie ok, choc mam pare zastrzezen. Po pierwsze mysle, ze intro w postaci klauna o sklonnosciach samobójczych bylo zupelnie niepotrzebne i dolujace. Szczególnie, ze na widowni byly male dzieci w wieku 3 lat i mniej, a to naprawde podzialalo nawet na doroslych negatywnie. Druga sprawa to to "zmylkowe" zakonczenie, ze kaczatko umarlo z zalu tez nie bylo dobrym pomysłem. Moje dziecko to przezylo bardzo, tym bardziej, ze mama obiecala szczęśliwe zakonczenie i musialam jej tlumaczyc, ze tak sie przedstawienie nie skonczy. Niestety tak zajela sie tym "sztucznym" zakonczeniem, ze nie wylapala tego ostatecznego, dobrego zakonczenia, co prowadzi nas do zastzrezenia numer 3. To dobre zakonczenie, o tym, ze kaczatko zamienia sie w labedzia bylo przedstawione krotko, ze nawet dzieci nie byly w stanie zarejestrowac go. Powinno byc ono dluzsze i z wieksza pompa. Wszyscy, ktorzy smiali sie z brzydkiego kaczatka, powinni widzieć, ze przemienilo sie w labedzia i pasc z wrażenia, miec nauczkę i sam labedz powinien podkreślić, w gronie innych łabędzi, ze jest szczesliwy, zeby to dzieciom wizualnie utkwilo w głowach. A tak to wyszmysmy nieco zdolowane z przedstawienia, zamiast ucieszone.
Spektakl podobał się dzieciom, choć był troszkę nużący. Godny uwagi był pomysł połączenia historii kaczątka z życiem, z sytuacją, w której może się znaleźć każde dziecko. Moje dzieci zwróciły uwagę na wspaniałą muzykę. Każde zetknięcie ze sztuką jest budujące i kształtuje wrażliwość maluchów. Dziękujemy!
Opinia dziecka jest ważniejsza. Przedstawienie jej się podobało, była zainteresowana. Ciągle dopytywała się, gdzie jest to brzydkie kaczątko - tak było ładne. Sztuka z humorem, wartka akcja, piosenki. Jeżeli ktoś wybiera zamiast czytania lektury - to tu minus - bardzo skrócona wersja. Ogólnie polecam.
Cudowne przedstawienie! Pomysłowa scenografia, znakomita gra aktorów i lalek. Polecam małym i DUŻYM dzieciom. Pozdrawiam teatr z Będzina. Zostałyśmy oczarowane!!!
Sztuka była bardzo pięknie przedstawiona, wspaniałe środki przekazu. Niezwykle malownicza i świetnie zagrana. Dzieciom również bardzo się podobała.
Stara opowieść zawsze aktualna, warta obejrzenia w każdym wieku.

Polecane z kategorii spektakl