spektakl

Bursztynowe Drzewo - Art Color Ballet - w ramach festiwalu EtnoKraków/Rozstaje

spektakl

Bursztynowe Drzewo - Art Color Ballet - w ramach festiwalu EtnoKraków/Rozstaje

Bursztynowe Drzewo -  Art Color Ballet - w ramach festiwalu EtnoKraków/Rozstaje - Bilety na spektakl teatralny

Art Color Ballet / Bursztynowe drzewo - w ramach festiwalu EtnoKraków/Rozstaje

- spektakl in**spirowany pradziejami ludów europejskich**

Tu prowadzą ścieżki wydeptane przez ludy ziemi, pień jest filarem, źródła zasilają korzenie, gałęzie snują własną opowieść, każda ma swój czas i osobliwą historię.

Wiatr i ptaki śpiewają melodię odległych krain, przybyły stać się opowieścią starych i nowych czasów.

/Agnieszka Glińska/

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :

Agnieszka Glińska – scenariusz, reżyseria, choreografia
Jan Słowiński – teksty
Stanisław Słowiński – muzyka
Joanna Słowińska – śpiew
Karol Śmiałek – śpiew, recytacje

Widowisko inspirowane jest pradziejami ludów przemierzających Europę, będących protoplastami współczesnych mieszkańców ziem polskich. Opowieść o naszym pochodzeniu, formowaniu się rodzimej społeczności pod wpływem innych kultur, kształtujących się w ten sposób wartości duchowych i materialnych.

Tak rozczytywana geneza wymaga sięgania do różnorodnych źródeł; odwołuje się do aspektów historycznych, archeologicznych i etnograficznych, jak również – do współistniejących z nimi od zawsze – mitów, baśni i legend, bez których nie istniałaby kultura i tradycja w swym obecnym kształcie.

Do produkcji Art Color Ballet z pewnością nie trzeba przekonywać.Połączenie tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i bodypaintingu, każdorazowo wprowadza publiczność w niewyobrażalny wprost świat wielowymiarowej sztuki scenicznej, zapierającej dech w piersiach.

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :

Gabor Halász, Anna Karabela – współpraca przy choreografii
Joanna Łaksa – współpraca przy scenografii
Szymon Kamykowski, Piotr Słodkowicz – wizualizacje i animacja
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :

charakteryzacja bodypainting
Joanna Łaksa, Joanna Cieśla, Karolina Sobońska, Kinga Wójtowicz, Eliza Łoboda, Ewa Hojka,
Monika Gigier, Natalia Wija, Weronika Tyrpa , Olga Pidgorna , Agnieszka Glińska

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :

tancerze:
Agata Kamykowska, Marta Mietelska-Topór, Piotr Słodkowicz, Katarzyna Kleszcz,
Joanna Czarnecka, Katarzyna Walendowska-Gosek, Anna Turzańska, Stanisław Iwanicki, Joanna Juraszek, Agata Jóźwik , Rafał Matusiak, Karolina Gudz, Szymon Walawender, Jadwiga Krowiak, Maria Jasiczek, Ivanna Chaikovska, Mateusz Miela, Anna Karabela, Gabor Halász, Kaja Będkowska-Klar

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
muzycy:
Stanisław Słowiński – skrzypce, elektronika, sample
Marta Wajdzik – saksofony, flet
Franciszek Raczkowski – fortepian
Justyn Małodobry – kontrabas, gitara basowa
Adam Stępniowski – perkusja
Krzysztof Katana – skrzypce
Agata Front – skrzypce
Aleksander Frankiewicz – altówka
Mikołaj Pęcherski – wiolonczela
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
producent spektaklu: Nowohuckie Centrum Kultury
patronat medialny: Radio Kraków

https://www.youtube.com/watch?v=5FFJ5eAKw8I

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Bursztynowe Drzewo - Art Color Ballet - w ramach festiwalu EtnoKraków/Rozstaje

Cudowne przedstawienie; muzyka, teksty, śpiew, taniec, kostiumy, dekoracje, multimedia, sam pomysł na spektakl. Wyszłam oczarowana.
Wspaniały spektakl, pod każdym kątem. Niezapomniane wrażenia. Zdecydowanie wart zobaczenia!
Art Color Balet jak zawsze wspaniały, natomiast spektakl mniej porywający niż Preludiom Słowiańskie.
Preludium Słowiańskie i Kryptonim 27 dużo dużo lepsze, zarówno muzyka, wokal i układy taneczne. Drzewo po obejrzeniu tamtych dwóch to już taki ogrzewany kotlet, zrobione trochę na siłę, bez myśli przewodniej
Świetny spektakl. Najwyższy poziom artystyczny. Wciągająca, sugestywna muzyka, fantastyczny wokal i teksty. I balet...tancerze.... perfekcja ruchu i obrazu. Całość świetnie łączy się w spójną opowieść wciągającą widza niemal wszystkimi zmysłami. Wielkie gratulacje . Będziemy z Wami częściej :).
Piękna muzyka Stanisława Słowińskiego, słyszałem w niej m.in. wpływy King Crimson i Emerson, Lake and Palmer, wspaniała scenografia, efekty świetlne, jak zwykle niesamowita wokalnie i choreograficznie Joanna Słowińska. Trochę za dużo baletu, który po godzinie występu zszedł na plan dalszy, dominowały światło i muzyka. Wielkie przedstawienie, wielkie brawa dla rodziny Słowińskich i autorki p. Glińskiej.
Piękny występ, ciarki na całym ciele wielokrotnie obecne.
Wspaniałe wydarzenie artystyczne! Niezapomniane efekty audiowizualne - piękna muzyka, taniec, charakteryzacje wszystko z ogromną pasją!
Fenomenalny, porywający spektakl! Ale co tu dużo pisać ... Art Color Ballet są niesamowici w każdym calu; Nie ukrywam jednak, że Preludium Słowiańskie było arcydziełem, które do tej pory mam w głowie myśląc o najlepszej sztuce jaką kiedykolwiek widziałam; Gorąco polecam!
Warto zobaczyć, dla mnie będzie to niezapomniane przeżycie, scenografia, muzyka i balet przemawiają tak wymownie, że nie trzeba tekstów.... ani libretta
Spektakl oglądało się z zapartym tchem. Niezwykłe widowisko. "Preludium słowiańskie" było jednak w mojej skromnej ocenie znacznie atrakcyjniejsze w odbiorze, mając chociażby chwile spokojniejsze, chwilę na zadumę. Tutaj wydawało mi się, że ciągle wszystkiego jest dużo, miejscami aż za dużo - śpiew, taniec, światła, muzyka mieszały się razem w miejscami zbyt duży harmider, czyniąc chociażby śpiew niesłyszalnym. Zdecydowanie warto było, zdecydowanie zachęcam do jego obejrzenia, chociaż po niezwykle wysoko zawieszonej przez "Preludium" poprzeczce spodziewałem się czegoś nieco innego, czegoś więcej.
Piękna muzyka, piękna scenografia, piękne kostiumy - cudowny spektakl.
wspaniałe widowisko, doskonała muzyka- polecam
bardzo fajny spektakl
W porównaniu do poprzednich występów trochę za dużo śpiewu a za mało spektakularnego tańca, natomiast muzyka genialna. Generalnie polecam bo jest to mimo wszystko oryginalna forma spędzania czasu.
świetny spektakl, pozwala oderwać się od rzeczywistości, inspiruję jakością gry, tańca oraz muzyki
Super spektakl Polecam! Jak zwykle z Art Collor Ballet!
Również i tym razem wyszedłem szczęśliwy z przedstawienia, wcześniej było Preludium Słowiańskie. Ponownie taniec, muzyka, obraz, kolory, rzuciły mnie na kolana. Mam prośbę do Art Color Ballet, róbcie więcej przedstawień i nie przestawajcie, jesteście wybitni.
Piękne widowisko, niestety treść spektaklu nie była zrozumiała.
Pięknno harmonii wielu wrażeń. Pozwala oddychać prostotą jedności w wielości. Krótki komentarz autorki widziałbym raczej na początku niż po spektaklu
Po prostu bardzo piękne przedstawienie i chylę głowę przed profesjonalizmem i zaangażowaniem wszystkich wykonawców - tancerzy, muzyków i całej ekipy technicznej.
Wspaniałe widowisko, wszystko perfekcyjne - muzyka, taniec, śpiew (mocny głos Joanny Słowińskiej), efekty wizualne, a nawet precyzyjna charakteryzacja . Byłam pod dużym wrażeniem.
Występ pełen kolorów(głównie gra świateł kolorowy strój wykonawców. Tekst trudno zrozumiały, mogło być lepsze nagłośnienie. Muzyka, występy - średnio.
Fantastyczny! Po raz kolejny twórcy i wykonawcy ( i to ,moim zdaniem wszyscy ) udowodnili swoją wartosć .Estetyczna uczta z pięknym przesłaniem. Gorąco polecam!
Jak zwykle-uczucie totalnego katharsis. Przepiękny spektakl, wizualnie i muzycznie. Chce się jeszcze. I jeszcze!
Wspaniała muzyka z imponującym występem Joanny Słowińskiej, piękne, kolorowe widowisko. Niestety fabuła trudna do wychwycenia przez co może być nieco nużące. Na pewno godne polecenia.
Pod względem choreografii ,artyzmu, muzyki , to wydarzenie jest przepiękne i na bardzo wysokim poziomie. Warto na nim być i próbować choć trochę zrozumieć. Dla wyjątkowo wrażliwych osób może okazać się dość trudne do przeżycia. Jest Bardzo duze nagromadzenie bodźców jednocześnie i muzycznych ( bardzo piękna ale zarazem trudna i niekonwencjonalna gra dźwięków) i świetlnych w połączeniu z grą aktorow , może doprowadzić widza próbującego jednocześnie to wszystko pochłonąć i interpretować, do wyjątkowego "zmęczenia". Mój syn po wyjściu ( jest uzdolniony artystycznie) przez 15 minut się nie odzywał , był blady ,było mu niedobrze, i na koniec powiedział " to był horror, chyba nie jestem gotowy na przeżywanie takich widowisk" Wielkie brawa dla twórców i wykonawców.
Spektakl niesamowity. Znieruchomiałam jak zaklęta w gałęziach drzewa, bursztynowego, pełnego ekspresji, kolorów, emocji, wrażeń, piękna.. Cudowny pokarm dla duszy, który nasycił mnie w każdym calu. Idealny taniec ludzkich ciał.... przenoszący umysł do świata wyobraźni i podświadomości, obrazów... Dziękuję, że mogłam tam być... Szczerze i głęboko polecam...
Przepiękny spektakl, zarówno wizualnie, jak i muzycznie!
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii spektakl